YENİ BİR İÇMESUYU KAYNAĞI OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YENİ BİR İÇMESUYU KAYNAĞI OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Doğanşehir Melet Deresinde incelemelerde bulunan Başkan Gürkan,MALATYA’MIZA YENİ BİR İÇMESUYU KAYNAĞI OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZMelet Deresi boyunca yaklaşık 1 km yürüyerek suyun kaynağına ulaşan Başkan Gürkan, “Tahliller ve suyun debisi ile ilgili yürütülecek çalışmalar neticesinde verimli olduğuna karar verilirse, Malatya’ya aktarılması için gerekli çalışmalara başlanacak.”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir ilçesinde bulunan Melet Deresinde incelemelerde bulundu.

Başkan Gürkan’ın Melet Deresi inceleme programına MASKİ yöneticileri de eşlik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüzün (MASKİ) yeni içmesuyu kaynağı bulma çalışmaları kapsamı içerisinde Fatma Pınarı dediğimiz noktadayız. Suyun çıktığı kaynağı yerinde görüp ve incelemek için burada bulunuyoruz.

Kayalık, taşlık ve sarp arazilerin içerisinden çıkan bir su, buradaki su 150 litre civarında ama yukarıda 5 kilometre ileri de başka bir kaynak daha var. Bu kaynaklarla ilgili yapılacak olan tahliller ve suyun debisi ile ilgili yürütülecek çalışmalar neticesinde verimli olduğuna karar verilirse, Malatya’ya aktarılması için gerekli çalışmalara başlanacak” dedi.

Başkan Gürkan: Çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek

Kaynak sularının miktarının en düşük seviyede olduğu bir dönemde dahi 100-150 debisi olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Baharla birlikte daha çok yükseliyor, biz tabi en az debi de almak durumundayız. Bunların fizibilitesi yapılacak, verimli olup olmadığı bakımından gerekli çalışmalar yapılacak. Olumlu sonuç çıkarsa, buranın yeni organize sanayiye ulaştırılması noktasında teknik çalışmalar gerçekleştikten sonra, ishale hattı yapılması için gerekli işlemve çalışmalargerçekleştirilecek.

Ayrıca, buradaki suyun bir kısmını şu anda Örnek köye aktarıyoruz. Daha sonra bunların hepsini birleştirip Malatya’mıza artı bir kaynak oluşturma noktasında bir çalışma yürütmüş oluruz. Çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HATAY GÖNÜLLÜLERİ EXPO İÇİN TOPLANDIÖnceki Haber

HATAY GÖNÜLLÜLERİ EXPO İÇİN TOPLANDI

Büyükşehir’den Karapınar’a 183 Kilometre Mahalle YoluSonraki Haber

Büyükşehir’den Karapınar’a 183 Kilometre...

Başka haber bulunmuyor!