YILDIRIM KAYA: ANKARA’NIN SORUNLARI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YILDIRIM KAYA: ANKARA’NIN SORUNLARI
ANKARA’NIN SORUNLARI

ANKARA’NIN SORUNLARI

HAVAALANI METROSU

Türkiye’nin Başkenti Ankara’nın havaalanının bir metro hattının olmaması hangi haklı gerekçe ile açıklanabilir.

Biliyorsunuz Melih Gökçek döneminde EGO tarafından yapılamadığı için Esenboğa Metrosu yapımı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından üstlenilmiş, Cumhurbaşkanlığının da onayını almıştı.

Ancak AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesini kaybetmesinden sonra, Yapım işi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 2019-2021 Yatırım Programlarına alınmış olmasına rağmen 1,5 milyon dolar bulunamadığı için yapımına başlanamadı.

GAR-ETLİK-OVACIK METROSU

Proje yapımı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2018-2021 Yatırım Programlarına alınmış bekliyor.

KORU-BAĞLICA-SİNCAN METROSU

Proje yapımı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2020-2021 Yatırım Programlarına alınmış bekletiliyor.

ANKARA AKYURT FUAR ALANI

İnanılması zor amaAnkara’mızın bir fuar alanıyok. Akyurt’ta yapımına başlanan Ankara Uluslararası Fuar alanı hala tamamlanamadı. Olay mahkemelere intikal etmiş durumda. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş,  yapımının belediyeye devredilmesi durumunda Fuar alanının en kısa zamanda tamamlanacağını açıkladı.

19 MAYIS STADYUMU

Ankara 19 Mayıs Stadyumu çürük olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Yenisi 2 yıl içinde yapılacaktı. Ancak yerine bir çivi dahi çakılmadı.

CEBECİ STADYUMU

Ankara’nın tarihi yapıları tek tek yıkılıyor. Cebeci İnönü Stadyumu da yıkılıp yerine Millet Bahçesi yapılmak isteniyor.

NUMUNE VE YÜKSEK İHTİSAS HASTANELERİ

Kullanılacak durumda olan Numune ve Yüksek İhtisas hastanelerinin kapatılmasının hiçbir haklı gerekçesi yoktur. Bu hastanelerin gerekli bakım ve onarımı yapılarak yeniden açılması gerekir.

ANKAPARK

Bugün çöp olan Ankapark’a Melih Gökçek zamanında 750 milyon dolar harcanmıştı. Bugünkü değeriyle 6 milyar dolar…Ankapark işletmesi hala Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmediği için Büyükşehir Belediyesi hukuk mücadelesi başlattı. Bu süre içinde de park çürümeye devam ediyor. Ankapark’ın günlük zararı ortalama 1-1,5 milyon…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ALACAĞI ÖDENMEDİ

Şehir hastanesinin yolu Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 650 milyona yapılmıştır. Belediyenin alacağı ödenmediği gibi, borca mahsuben arsa talebi de karşılanmamıştır

BELEDİYE AİLE SAĞLIK MERKEZLERİNDE AŞI YAPILSIN

Ankara Büyükşehir Belediyesi, aşılamanın daha hızla yapılması için Aile Sağlık Merkezlerini Sağlık Bakanlığının emrine verebileceğini açıkladı. Ankara halkının sağlığı için Büyükşehir Belediyesinin önerisi hayata geçirilmelidir.

ÖĞRENCİLERİN İNTERNET VE TAŞIMASINI ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜSTLENMEK İSTİYOR

Ankara genelinde uzaktan eğitimin daha sağlıklı yapılması İçin öğrencilerin internet ihtiyacı ve taşıma sorunlarının çözülmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi görev bekleniyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE YAPILAN BAĞIŞLAR ÜZERİNDEKİ BLOKE KALDIRILSIN

Pandemi süresince halka daha fazla yardım yapabilmek için Ankara Büyükşehir Belediyesine yapılan bağışlar üzerine koyulan bloke kaldırılmalıdır.

YAPIMI TAMAMLANMAYAN OKULLAR

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Ankara’da açılışını yaptığı okulları ziyaret ettim. Okullar bütçe yetersizliğinden tamamlanmamış. Bütçe yetersizliğinden yapımı tamamlanamayan çok sayıda okul var.

ANITKABİR YİYECEK İÇECEK OTOMATI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de yiyecek, içecek satışı için otomatlar kuruldu.

Anıtkabir; minnet duygularımızı ifade ettiğimiz, saygı ve sevgimizi gösterdiğimiz, Ata’mızın manevi huzurudur.

Otomatların derhal kaldırılarak, sorumlular hakkında soruşturma başlatılmalıdır.

SİTELER ESNAF SORUNU-SİGORTA

Siteler esnafının ekonomik sorunlarının yanında biri de yangın riskine rağmen işyerlerini yangın sigortası yaptıramamaları. Gerekçe ise yangın riskinin yüksek oluşu. Acı ama gerçek! 2019 yılında çıkan yangında 5 işçi hayatını kaybetmişti.

OSTİM –YANGIN

Ankara OSTİMATB İş Merkezi yangında işyerleri yanan ve zarar gören esnafımızla yapılan toplantıya katıldım. Ankara Büyükşehir Belediyemiz ve Yenimahalle Belediyemiz esnafımıza büyük destek verdi. AKP iktidarın da sorumluluğunu yerine getirmesi gerek.

ALTINDAĞ YENİDOĞAN

Altındağ Yenidoğan, Kızılay’a 10 dakika mesafede,Ankara’nın göbeğinde olmasına rağmen çarpık kentleşmenin kurbanı… Yenidoğan’da başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesiyle de Yenidoğan’ın gerçek sahipleri mağdur edilmiştir. Yoksul halk yerlerini, yüksek gelirli insanlara bırakmak zorunda kalmış.

ÇUBUK TURŞUSU

Çubuk turşusunu bilirsiniz tadı dillere destan. Hatta Uluslararası Patent ve Coğrafi İşaret Tescil Belgesi almış, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş. Gel gör ki şifa kaynağı, Çubuk turşusunun üretimi, satışı ve pazarlaması hak ettiği seviyede değildir.

KALECİK ÜZÜMÜ

Kalecik üzümü Ankara’mızın Kalecik ilçesinde yetişen, kırmızı şarap üretiminde kullanılan bir üzüm çeşididir. Biz ona Kalecik Karası diyoruz.  Fransa'nın ünlü Bordeaux (Bordo) şehrinde yetişen üzümlerle eşdeğer kalitede olmasına rağmen uluslararası ticarette hak ettiği yerde değildir. 

TİFTİK KEÇİSİ

Ankara dünyanın en kaliteli tiftiğini üretme kapasitesine sahipken, bu avantajını kullanamıyor. Tiftik üretimi yapan çitçilere hak ettiği desteğin verilerek tiftik üretimin ve pazar payı artırılmalıdır.

POLATLI-BALA-ŞEREFLİKOÇHİSAR TARIM BİTTİ

Geçen hafta sonu Ankara’nın tahıl ambarları Polatlı,  Bala ve Şereflikoçhisar tarlalarındaydım. Ankara çiftçisinin ektiği ürün kuraklıktan tarlada kalmış. Ekinler bir karışa ulaşmamış.

KIZILCAHAMAM TURİZM CENNETİ OLMALI

Kızılcahamam kaplıcalarıyla sağlık turizmi, doğal güzellikleriyle doğa turizmi, zengin tarihi ile de kültür turizmi merkezi konumundadır.

KEÇİÖREN TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLEMEDİ

Türkiye’nin en büyük üçüncü ilçesi olan Keçiören’in trafik sorunu hala çözülemedi. Keçiören’de altyapı sorunu da her yağmur sonrası su baskınlarıyla kendini gösteriyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altın Koza Film Festivali için geri sayım başladıÖnceki Haber

Altın Koza Film Festivali için geri sayı...

Onların gülüşü dünyaya bedel!Sonraki Haber

Onların gülüşü dünyaya bedel!

Başka haber bulunmuyor!