Prof.Dr.Mehmet Ali Körpınar

Prof.Dr.Mehmet Ali Körpınar

Mail: korpinar@istanbul.edu.tr

ÖYLESİNE BİR ÖYKÜ !!!

Ülkemizin içinde bulunduğu ve önümüzdeki dönemde gittikçe de artması beklenen çok önemli ulusal sorunlarımız için tüm yurtsever aydınlarımızın çalışması, çözüm üretmesi ve işbirliği yapması gerekiyor.

Yani herkes üzerine düşen görevi iyi algılamalı ve gereğini yapmalı. Aksi halde iş işten geçecek ve korkarım ki tarih tekerrür edecek. Bu konuda çok hoşuma giden ve yıllardır sizlere göndermiş olduğum ÖYLESİNE BİR ÖYKÜ’yü aşağıda sizlerin bilgisine yeniden sunmak istedim.

Dünyanın en güzel ülkesini, en kötü koşullarda bizlere kazandıran ve ömrü boyunca yılmadan çalışan, dahi önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve çalışma arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyorum.

Ne yazık ki birçok ülkeye örnek olan güzel ülkemizin kıymetini algılamayanlar, son günlerde yüce önderimizi ve özgür ulus devletimizi yıpratmak için özel çaba sarf etmektedirler. Onlara, ülkemizi bölmek ve bizleri yok etmek için yıllardır uğraş veren AB-D emperyalizminin kirli amaçlarına hizmet ettiklerini anımsatmak isterim. Bu nankörlük, bizler için çok acı ve üzücü olmaktadır.

ÖYLESİNE BİR ÖYKÜ

ÖYKÜMÜZ DÖRT KİŞİ HAKKINDA.

BUNLAR;

1- HERKES, 2- BİRİSİ, 3- HERHANGİ BİRİ, 4- HİÇ KİMSE.

YAPILMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR İŞ VARDI VE

HERKES, BİRİSİ’NİN BU İŞİ YAPACAĞINDAN EMİNDİ.

GERÇİ İŞİ HERHANGİ BİRİ DE YAPABİLİRDİ AMA

HİÇ KİMSE YAPMADI, BİRİSİ BUNA ÇOK KIZDI.

ÇÜNKÜ İŞ, HERKES’İN İŞİYDİ.

HERKES, HERHANGİ BİRİ’NİN BU İŞİ

YAPABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORDU.

AMA HİÇ KİMSE, HERKES’İN

BU İŞİ YAPAMIYACAĞININ FARKINDA DEĞİLDİ.

SONUNDA; HERHANGİ BİRİ’NİN YAPABİLECEĞİ İŞİ,

HİÇ KİMSE YAPMADIĞI İÇİN, HERKES, BİRİSİ’Nİ SUÇLADI....

Yorum Yazın