Mehmet Habip EKMEKÇİ

Mehmet Habip EKMEKÇİ

Mail: mehmethabibekmekci@gmail.com

Tam 1 yıl önce “GLADYO” demişim ve DEMİŞİMKİ

Tam 1 yıl önce  “GLADYO”  demişim ve DEMİŞİMKİ;

1-) Nefis: ‘BEN’ sevdası, kibir,… Bu illetten kurtulmadan;
2-) Siyaset: Devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış. (Tabi ki OLMASI GEREKEN ANLAMI BU). Siyasete gereken aktif katkıyı vermeden, siyasilere hesap sormaksızın ilkel hayatımızı sürdürerek;
3-) Gölge: İllegal yapılanmalar, gayri meşru örgütlenmeler, gladyolar, siyasetçilerin kendi iktidarlarını sürdürme egosuyla, Devlet Birimlerinde kurdukları suç örgütleri,.. Tüm bunları deşifre etmeden
Ülkemde faili meçhuller sürekli hale geldiyse, suç örgütlerinin ve Devlet’in Birimleri içerisinde Devlet’in klikler oluşturup, kullandığı iddiaları ayyuka çıktıysa, İç ve Dış Güvenlik içeriden ve dışarıdan ağır tehdit altındaysa, TBMM halen tatilde ise ve tatilde olmasa da bir atılım yapma niyetinde, derdinde değilse, Ülke fiilen neredeyse bölünmüş, seyahat edilemez, sokağa çıkamaz hale gelmiş/getirilmiş ise, her gün cana kıyılıyor, bu cinayet ve katliamlar kanıksanmış duruma gelmiş ise; Devlet ‘Devlet’ olup balyoz gibi bölücünün, suçlunun tepesine inemiyor/inmiyor ise, halen çözüm masaları art niyetle ve kandırmacadan ibaret olarak kurulmaya çalışılıyor, bölücüler, hainler, katiller muhatap alınıyor ise savaş tehlikesi üst düzeydeyse EY HALKIM; Halen vicdanın rahat mı, uykuya devam mı…?
‘…Şunu da iyi bil ki; Bir gün seni Yaratan’a döneceğini O’na hesap vereceğini, çok açık ve iyi bir şekilde hatırlatmadıkça NEFSİNE hâkim olmak imkânını katiyen bulamazsın…’ (Hz Ali’nin siyasilere öğütlerinden)
‘Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz sonuç cahiller tarafından yönetilmeye razı olmaktır.’ Eflatun (Platon)