Gündem ANALİZ

Gündem ANALİZ

Mail: ganaliz@gmail.com

YALÇIN TOPÇU ve ÜLKÜCÜLÜK

Geçtiğimiz günler bu sitede bir haber yaptım.

Mersin’li yerel bir siyasetçinin durumunu ele aldım ve takdire şayan icraatlarını yazdım.

Aynı görüşte olan, aynı siyasi parti çatısında siyaset yapan birçok insan sessiz kalırken, duyarsız kalırken, yazdığım yazıyı okuyan bir ilginç isim beni aradı.

Telefonum çaldı ve arayan kişi CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANI SN.YALÇIN TOPÇU idi. (Aşağıdaki resim)

Yazıyı okuduğunu ve ülkücüler adına, ülkücü dünya görüşü adına büyük bir gurur duyduğunu, yazımda adı geçen kişi ile ilgili kendisinin de aynı duygu ve düşüncelerde olduğunu, böyle yiğitçe mücadele eden dava adamlarına sahip çıkılması gerektiğine inandığının altını çizdikten sonra hasbıhal ettik.

Beni tanıdıkça, benle konuştukça memnuniyeti arttı ve bir gönül adamı, dava insanı, inandığı her şeyi, her alanda herkese ve her şeye rağmen söyleyen, bu güzel insanla müşerref oldum.

Adriyatik’ten Çin seddine Türk İslam ülküsünün ateşini yakan ve bayrağını sallayan bu güzel duygunun insanı doğuştan ülkücü.

MHP de siyasetin ardından Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ile BBP de yol yürüyen, daha sonra BBP’de Genel Başkanlık da yapan YALÇIN TOPÇU’nun, devlet terbiyesi ve umuru görmüşlüğü de var.

Çok sayıda devlet görevini üstlenen Topçu, bir ara Bakanlık da yaptı.

Aktif siyasete son verdiği dönemde Cumhurbaşkanımız tarafından Başdanışmanlığa atanarak külliyede göreve getirilmiş durumda.

Cumhurbaşkanımızın bu takdiri hiç şüphesiz Yalçın Topçu ve onun davasına gönül vermiş kitlelerde büyük bir memnuniyet oluşturdu.

Ancak onun ÜKÜCÜ davaya bağlılığı, bir gönül insanı ve dava adamı olması dolayısıyla, vatanını- milletini- devletini ön planda tutan ve bu uğurda karşılıksız hizmet sunan herkese bire bir ulaşması anlamlıdır.

Ülkücü hareketin sıkıntı yaşadığı, içten ve dıştan düşmanların saldırısına uğradığı bu günlerde YALÇIN TOPÇU gibi değerlerin o çatıda olmasında fayda mülahaza ediyorum.

Çok sayıda Topçu gibi düşünen ve bir şeklide MHP çatısı dışında kalan dava adamı ve gönül dostu vatanseverlerin MHP çatısına çağrılmasından yanayım.

Cumhuriyetin 100. Yılına geldik. MHP lideri dürüst devlet adamı lider Devlet Bahçeli’nin parti içinde bir AF geliştirmesini ve böylesine güzel dava adamlarını baba ocağına çağırmasını arzuluyorum.

Böyle bir çağrı, ülkücü misyona hizmet etmiş çok sayıda kişiyi MHP çatısına toplayacaktır.

Milliyetçi ülkücü hareketin önünü kesmek isteyen, darbe vurmak isteyenlerin kurdukları hayalin hayalden öteye gitmemesi için bu çağrıya gerek vardır.

Bu işe, Yalçın Topçu gibi değerli simalar ile başlanılmalıdır...

Ülkücü ve milliyetçi dava ve gönül insanlarını çatısı MHP’dir.

Birçoğu ile yurt geneli görüşüyorum, “çağırdıkları an, her şeyi bir kenara bırakır, hiçbir maddi ve manevi beklenti içinde olmadan hizmete koşarım” diyen o kadar çok ülkücü var ki, şu an bir kenarda bekliyorlar...

Ben Yalçın Topçu gibi sadakate ve inanca değer veren dava adamlarına büyük saygı duyuyorum.

MHP’nin onurlu lideri, dürüst devlet adamı Devlet Bahçeli ve ekibine duyurmak isterim.

Baki Selam ve Dua ile.