HELİKOPTER’İN MERSİN’E MALİYETİ NE?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına 2014 seçimlerinde AMBULANS HELİKOPTER projesi olarak halka sunularak alınacağı belirtilen helikopter alındığı duyurulmuştu. Hatta bir zaman makam arabası gibi kullanılan bu helikopter’in maliyeti merak ediliyor.

HELİKOPTER’İN MERSİN’E MALİYETİ NE?
  • 17 Mayıs 2019, Cuma 10:16

Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığınca en son olarak:

“Havacılık Faaliyetleri Helikopter Yönetimi Helikopter Uçuşları İle Deniz Hava Ulaşımı Hususunda Yürütülecek Faaliyetlerin İcrası Denetimi, Raporların Kontrol Edilmesi Takibi İşlenmesi ve Bu konuda Eğitim Verilmesi Hususunda Hizmet Alımı İşi” olarak 2019/49382 ihale kaydı ile ihaleye çıkılmış 1.2.2019 da onay alınıp 12.2.2019 dada ihalesi yapılmıştı. Pazarlık usulü olan ihale ise (MD 21 F) ye göre yapılmıştı. Kısmi teklif verilmeyeceği bildirilmişti.  Bu son ihaledeki sözleşme rakamı ise 240 bin civarı. Ayrıca İhaleyi Alanın Mustafa Avcı olduğu yazıyor.

İhaleye kaç kişi katıldı? En önemli konu ise, Bu helikopter kaça alındı, alındıktan sonra 31 Mart 2019 akşamına kadar ne kadar masraf edildi, bu helikopterin pilotu ve diğer masrafları ile beraber Mersin Büyükşehir’e bu güne kadar maliyeti ne? Ambulans helikopter olmadığına göre, Helikopter’in Mersin’e ve Belediyeye getirisi ne? BU İŞTEN KAZANÇMI SAĞLANDI, YOKSA MİLLETE KÜLFETMİ? ARAŞTIRILMASI İSTENİYOR...

2014 seçimlerinde halka broşürlerde gösterilen Ve vadedilen helikopterin görüntüsü ise aşağıda

KONU İLE İLGİLİ "Mersin'de Tartışmalı Helikopterli Seçim Çalışması" BAŞLIKLI HABERDE OLMUŞTU. İŞTE O HABERİNDE LİNKİ:

https://www.mynet.com/mersinde-tartismali-helikopterli-secim-calismasi-180101842880

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık