4. Emre Madran Basın ödülleri açıklandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
4. Emre Madran Basın ödülleri açıklandı
Koruma Alanında Emre Madran Basın ödüllerinin dördüncüsü açıklandıÖdüller 7 Ekim’de düzenlenecek törenle sahiplerine verilecekMimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından, doğal ve kültürel değerlerin korunmasında büyük katkılar sunmuş olan mimar Emre Madran’ın anısına bu yıl dördüncüsü verilen "Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri” açıklandı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Emre Madran anısına düzenlenen programda, kent ve koruma alanında yayın ve yazıları ile Emre Madran Basın Ödülü’ne değer görülen radyo, tv, gazete ve internet haberciliğinde kişi ve kurumları açıkladı.

Candan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin toplumsal ve kamusal tüm mücadelelerinde kamu varlıklarının korunması yönünde yürüttüğü mücadeleyi halka buluşturan basın emekçilerine teşekkür etti.

“Atatürk Orman Çiftliği birinci sırada”

Candan "Bu yıl Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin kentsel mücadele de öne çıkan alanlarında Atatürk Orman Çiftliği gündemi ve haberleri 1. sırada yer aldı. 7 yıldır gündemden düşmeyen Atatürk Orman Çiftliği mücadelesi bu haliyle ülke gündeminde kesintisiz bir şekilde en çok yer alan tek kent gündemi haline geldi. Bu Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin ısrarlı fikri takibi ve hukuksal süreçleri, kurumların destekleri, basın ve medya kuruluşlarının haberleri toplumla buluşturmasıyla oluşan halk desteğiyle gerçekleşti.  2.sırada ODTÜ’ye yapılması planlanan KYK yurdu gündemi, 3.sırada ise, Kapadokya Peri bacalarındaki yasa dışı yapılaşmalar ve tahribatlar ile Başkentin merkezindeki Ulus Tarihi Kent Merkezi kent gündeminde yerini aldı. Kentsel, kamusal alanların, kültürel ve doğal varlıklarımızın korunması ve kamuoyuyla buluşması alanında bilimin ve kültürün, mekânın sesi olan basın emekçileri, Ankara’da Cumhuriyet’in mimari mirasının korunması ve mekânların yaşamlarla birlikte oluşturdukları ruhları ve simgesellikleri halkla buluşturdukları için bu yıl 6 dalda ödüller veriyoruz” dedi.

“Şehrin ruhu ve mekanın sesi oldular”

Candan ödül sahiplerini açıkladı:

Televizyon haberciliği dalında, “Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülü” ne,

Atatürk Orman Çiftliği, TCDD ve ODTÜ haberleriyle  FOX Tv Ana Haber Ekibi adına Burak Birsen, Çalar Saat Hafta Sonu ekibi adına İlker Karagöz,

Atatürk Orman Çiftliği haberleriyle HALK Tv ekibi adına Fatih Ertürk,

Atatürk Orman Çiftliği, ODTÜ haberleriyle ARTI Tv ekibi adına Sibel Hürtaş,

Atatürk Orman Çiftliği haberleriyle KRT TV ekibi adına Elif Doğan Şentürk,  

Atatürk Orman Çiftliği haberleriyle TELE 1 Tv ekibi adına İsmail Dükel

Yazılı Basın Dalında “Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülü” ne

AKM alanlarına ve Atatürk Orman Çiftliği’ne ilişkin haberleriyle Sözcü Gazetesi yazarı Çiğdem Toker, Atatürk Orman Çiftliği ve AKM alanları haberleriyle Sözcü Gazetesi foto muhabiri Yavuz Alatan,

ODTÜ Kavaklık ve KYK Yurdu haberleriyle Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Ozan Çepni, Ulus Tarihi Kent Merkezi haberleriyle Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Sefa Uyar,

İnternet Haberciliği Dalında “Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülü”ne

Atatürk Orman Çiftliği, TCDD VE ODTÜ haberleriyle Gazete Duvar’dan Serkan Alan,

Peri bacaları haberleriyle Artı Gerçek’ten Rıfat Doğan,

Deutche Welle’den Atatürk Orman Çiftliği haberleriyle Gülsün Solaker ve Hilal Köylü, ODTÜ Kavaklık haberiyle Aslı Işık Gül,

AOÇ ve ODTÜ haberleriyle  Sol Haber Portalı’ndan Ali Ufuk Arıkan,

Yerel basın dalında “Koruma alanında Emre Madran Basın Ödülü”ne

Atatürk Orman Çiftliği ve Ulus Tarihi Kent Merkezi haberleriyle,  Güçlü Anadolu Gazetesi’nden Kadir Gürhan,

Radyo dalında“Koruma alanında Emre Madran Basın Ödülü”ne

Atatürk Orman Çiftliği, ODTÜ, AKM alanları ve kent gündemini dinleyici ile buluşturan Özgür Radyo’dan Nergiz Demirkaya,

Koruma Alanında Emre Madran Dayanışma  Özel Ödülü’ne

Mimarlık ve kent mücadelesinde, değerlerin korunmasında her türlü destek ve katkıyı sağlayan Özlem Akarsu Çelik, Sultan Özer ve Sedat Bozkurt  layık görüldü.

Ödüller 7 Ekim Pazartesi Dünya Mimarlık Günü’nde Mimarlar Odası Ankara Şubesinde düzenlenecek törenle saat 19.00’da  sahiplerine teslim edilecek.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 

BASIN BÜLTEN,


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MİMAR ABDULLAH YILMAZ MERSİN BÜYÜKŞEHİR'E SESLENDİÖnceki Haber

MİMAR ABDULLAH YILMAZ MERSİN BÜYÜKŞEHİR'...

İNTERNET HABER SİTELERİNE DESTEK ÖNERİSİSonraki Haber

İNTERNET HABER SİTELERİNE DESTEK ÖNERİSİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!