ARTIK YEMEKLERİ ÖĞRETMEN EVİ YAPACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ARTIK YEMEKLERİ ÖĞRETMEN EVİ YAPACAK
Mersin ve Tarsus Üniversitesi ile Suphi Öner Öğretmenevi Arasında Yemek Protokolü İmzalandı. Durum Mersin Valiliğince basına duyuruldu.

Mersin ve Tarsus Üniversitesi ile Suphi Öner Öğretmenevi Arasında Yemek Protokolü İmzalandı

Mersin ve Tarsus Üniversitesi ile Suphi Öner Öğretmenevi arasında yemek alımı protokolü imza töreni Vali Ali İhsan Su’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile il müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Törende yaptığı konuşmasına eğitimin önemine değinerek başlayan Vali Ali İhsan Su, “Ülkemizi geleceğe şu anki nesiller taşıyacak. Bu çerçevede onları çok iyi eğitmemiz gerekiyor. Devletimiz çocuklarımıza yurtlar, okullar, üniversiteler ve laboratuvarlar yapıyor. Onlara her türlü imkanı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Bugün yapılan törenle Mersin ve Tarsus Üniversitesi öğrencilerinin öğle yemeği hazırlama işini öğretmenevinin üstleneceğini kaydeden Vali Su; “Bu sayede çocuklarımız daha az masrafla daha kaliteli yemek yemiş olacaklar. Bu proje ile halk eğitim merkezi veya okullarda yemek bölümlerinde okuyan öğrenciler için uygulama imkanı sunarak, onların deneyim kazanmalarını sağlamış olacağız. Projenin en önemli çıktılarından biri de budur” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından Mersin ve Tarsus Üniversitesi ile Suphi Öner Öğretmenevi arasında yemek alım protokolü imzalandı.

Vali Ali İhsan Su, Kodlama Etkinliğine Katıldı

Vali Ali İhsan Su törenin ardından 05-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Birliği Kod Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kodlama etkinliğine katıldı.

Suphi Öner Öğretmenevi'nde Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımlarıyla Kodlama ve programlamaya dair farkındalığın artırılması amacıyla yapılan etkinlikte Vali Ali İhsan Su da tablet üzerinden kodlama yaptı.

Mersin’in COODWEEK etkinliklerinde Dünya rekoruna hızlı ve güvenli adımlarla yürüdüğü belirtildi. Mersin'de her sahada ve farklı gruplarla dijital yeterlilikleri arttırma, bilgisayar bilimlerine karşı farkındalık oluşturma, öğrencilerin problem çözme ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirme etkinliklerinin yapıldığı bu haftada Mersin'deki öğrencilerin eğlenerek kodlamaya devam ettiği kaydedildi.

- BÜLTEN-


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MERSİN’İ ÇİÇEK GİBİ YAPINÖnceki Haber

MERSİN’İ ÇİÇEK GİBİ YAPIN

MAHKÛMLAR VE AİLELERİNİN AF BEKLEYİŞİ SÜRÜYORSonraki Haber

MAHKÛMLAR VE AİLELERİNİN AF BEKLEYİŞİ SÜ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!