MERSİN’Lİ SORUYOR: HANGİ BEYANINIZA İNANALIM

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN’Lİ SORUYOR: HANGİ BEYANINIZA İNANALIM
Mersin Ak Parti İl Başkanı Cesim Ercik hakkında sosyal medyada ve çok sayıda medya kuruluşunda yer alan ELEKTRİK kullanım ı meselesi ile ilgili günler sonra basın açıklaması yaparak olayı yalanladı. Bu arada açıklamasını sosyal medyada sayfasında yayınladı. İl yönetimindeki bazı arkadaşları da bu açıklamayı paylaştı. Burada bir behis mi var? Elbette hayır. Ercik, hakkındaki iddialara tabiî ki yanıt verecek ve yasal haklarını arayacak.

Ancak neden bu elektrik konusu sosyal medyada patlar patlamaz bir açıklama yapmadı da, iş, genel basına düştükten sonra yaptı, orası tartışılır.

Çünkü burada sadece ERCİK söz konusu değil. O bir başkan. Hem de siyasi parti başkanı. Sorumlulukları daha ağır… Orada onun adı parti ile bütünleştirilip yazılıyor. Neticede ERCİK sade bir vatandaş olsa kimsenin umurunda olmaz bu haber. Ama işin içinde iktidar partisi olunca herkes veryansın eder yazar. Çünkü bu bir olaydır.

Şimdi önce Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in basın açıklamasını vereceğiz. Ardından da Cesim Ercik’in yutupta bir süre önce yayınlanan ve tgrt haberde çıktığı iddia edilen aile şirketi olduğu bildirilen ve aileme ait dediği patiseri firması ile ilgili kendisinin görüş ve açıklamalarını aktaran, kendi ağzından şirket yetkilisi olarak yaptığı konuşmaların videosunun linkini vereceğiz. Üstelik bu paylaşımı da kendisi yapmış. Ercik, o zaman Yutup kanalında PATİSERİ SAHİBİ sıfatı ile açıklamalar yapıyor ve işletmesini tanıtıyor.

Ama basın açıklamasında:  “Benim hiç bir ortaklığımın bulunmadığı ailemin Sahibi olduğu fırın işletmelerinin...” demekte.

Aşağıda yayına vereceğimiz Videoyu sonuna kadar izleyin. Bakın CESİM ERCİK kendisi neler söylüyor. Tanıtım yapıyor işi ve firmayı sahipleniyor. Ama basın açıklamasında benim hiçbir alakam yok diyor. Basın açıklamasında, yalanlamasında, benim ailemindi ailemde burayı devretti diyor. Doğrudur ailesinin olabilir, buda suç değildir. Ayıp değildir. Ama Ercik ikircikli konuşursa bu ayıp olur. Dün farklı bugün farklı konuşursa ayıp olur. Mersin’li vatandaşlar bu videoyu bulmuşlar bize vatsaptan atıp “şimdi biz hangi beyanınıza inanacağız Cesim Ercik” demekteler.

CESİM ERCİK’İN AÇIKLAMASI AŞAĞIDA TAM METİN.

AK Parti Mersin İl başkanı Cesim Ercik’in Basın Açıklaması:  Son 1 aydır teşkilatlarımızı ve partimizi hedef alan yıpratma girişimleri ve dayanaksız ucuz siyaset hamleleri bu kez şahsımla alakalı gündeme gelmiştir. Günlerdir yerel ve ulusal basında yandaş medya kuruluşları tarafından hiç bir dayanağı olmayan ve gerçekliği olmayan konu ile ilgili kamuoyu yanlış algıdan kurtarıp bilgilendirmek adına açıklama yapma gereği doğmuştur. Benim hiç bir ortaklığımın bulunmadığı ailemin Sahibi olduğu fırın işletmelerinin mersin ilimiz sınırları içerisinde franchice sistemiyle çalışmakta olup adresi ve yeri söylenen kaçak elektrik kullandığı iddia edilen işletme 6 Mart 2016'da Emre Tatlı isimli kişiye franchise olarak isim hakkı verilmiştir. Bu işletme ile ilgili bütün franchise evrakları bilgi belgeleri tarafımızda mevcuttur. Franchise sisteminde bilindiği üzere işletmenin bütün giderleri ve gelirleri işleten firmaya aittir dolayısıyla işletmeye ait borç şahsım ve aileme ait şirketle hiç bir bağı yoktur. Adı geçen işletme ile alakalı yapılan işlemler bilgimiz dâhilinde değildir. İlimizde hizmet veren elektrik sayaç okuma, dağıtım hizmeti, elektrik bedellerinin tahsilâtı, kaçak elektrik kontrol ve cezai işlemler bilindiği üzere Tedaş tarafından değil özelleştirme kapsamında özel bir şirket tarafından yapılmaktadır. Bu sebeple Tedaşta adı geçen kişi ve kişilerin görev değişikliği sebebi kurumun iç kararıdır. Yalnız burada sürüldüğü iddia edilen kişiler Mersinde hiç bir zaman çalışmamakla birlikte isimlerden biri genel müdürlük makamında diğer ikisi ise Genel Müdür yardımcısı olarak halen görevlerine devam etmektedirler. Konu Hakkında bilgi sahibi olunmadan bir kısım çevreler tarafından üzerimize atılmak istenen bizimle alakası olmayan bir çirkin saldırıya maruz kalmaktayız. Bu gün itibariyle uzaktan yakından şahsımla ve aile işletmemizle alakası olmayan üzerimize atılmak istenen suç ile alakalı bu beyanları ortaya atanlar elinde hiçbir belge ve dayanak olmayan bunu yayın yapan kuruluşlar kişi yâda kişiler hakkında yasal suç duyurusunda bulunacağımızı beyan ederiz. Üzerimize atılmak istenen bu çirkin saldırının yasal olarak her platformda takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Değerli Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İLGİLİ UNLU MAMÜLLER İLE İLGİLİ KENDİ AÇIKLAMA, TANITIM VE İZAHAT VİDEOSU AŞAĞIDAKİ LİNKTE. ÜZERİNİ TIKLAYIN LÜTFEN DİNLEYİN VE İZLEYİN… Yıl 2014...

https://youtu.be/Wm83aAEBNP8

https://www.youtube.com/watch?v=Wm83aAEBNP8&feature=youtu.be

Bu Videoyu Cesim Ercik adı ile 2014 yılında kendi yayınlamış. Dikkatli inceleyin. Bize vatsaptan gelince önce kendimiz bir inceledik.  Sonra yutuptaki yayınlanmış halinin print screen görüntüsünü aldık. Videoyu da bu yayından sonra silebilecekleri düşüncesi ile ayrıca bilgisayarımıza indirdik.

Bu videoyu kendisinin koyduğunun foto görüntüsü aşağıda:

Mersin halkı Cesim Ercik’e  “Sen patiserici ve fırıncısın, Mersin de Ak Parti il başkanı olduktan sonra Kıbrıs’ta hukuk okudun, staj yaptın şimdi Avukat oldun ama şu an aktif Avukat’lık da yapmıyorsun, bu patiseri ile de ilgim alakam yok diyorsun. Peki sn. başkanım sizin geliriniz nereden, ne yiyip içiyorsunuz, ne ile ğeçiniyorsunuz, partiden maaş almadığınıza göre yaşama nasıl tutunuyorsunuz” diyorlar… Mersin halkı sormuş bize göndermiş, bizde onlar adına yayına verdik. Mersin’li diyor ki,   Yukarıda yaptığınız yazılı açıklama mı doğru, videoda söyledikleriniz mi? Bu açıklamaların hangisi doğru?

Bu arada vatandaşlar birde MESKİ’ye ait su borcu ve icra dosyası göndermişler. 6.icra 2015 yılı. 15-8442 numaralı dosya. Onu yayına vermiyoruz. Çünkü soyadı ERCİK diye her gelen evrak yayına girecek diye bir husus da yok. Ama O da aileden. Ve yine bu patiseri… Sn. Ercik, siz normal bir vatandaş değilsiniz. Kamuya mal olmuş, sorumlulukları herkesten farklı olan, Siyasetin içinde ve iktidar partisinin il başkanısınız. Bu hususlarda daha dikkatli olmanız gerekmez mi? Çünkü her çıkan haber size değil temsil ettiğiniz partiye de zarar veriyor…


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KIZILAY OLAN BİTENİ GÖRMÜYOR MU?Önceki Haber

KIZILAY OLAN BİTENİ GÖRMÜYOR MU?

BAKAN GELECEK TRAFİK ALT ÜST, ESNAF PERİŞANSonraki Haber

BAKAN GELECEK TRAFİK ALT ÜST, ESNAF PERİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!