“Adana, tarımdan uzaklaştırılıyor!”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
“Adana, tarımdan uzaklaştırılıyor!”
CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, TBMM’de yaptığı konuşmada Adana’daki işsizliğe vurgu yaptı“Adanalılar soruyor: Hükümet ne yapıyor?”“Yumurtalık-Karataş kaderiyle baş başa bırakıldı!”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, geçmişten bu güne Adana’da var olan işsizliğin koronavirüs süreciyle daha çok arttığını ancak hükümetin oralı olmadığını vurguladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda konuşan Dr. Şevkin, kentin tarımdan uzaklaştırıldığını, fabrikaların kapandığını, iki inci sahil ilçenin kaderiyle baş başa bırakıldığını söyledi.
10 YILDA 55 FABRİKA KAPANDI!

AKP iktidarı döneminde üretimden uzaklaştırılan Adana'da var olan işsizliğin daha da arttığını dile getiren Dr. Şevkin, şunları söyledi:

“2006 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla turizm teşvik bölgesi ilan edilen Karataş-Yumurtalık sahillerinde hiçbir çalışma yapılmadığı gibi Adana'nın incisi olan bu 2 ilçemiz Cumhurbaşkanı kararıyla turizm teşvik bölgesi olmaktan çıkarıldı. On yılda 55 fabrika kapandı, beyaz altın diyarı olarak bilinen Adana'da tarım alanları daraldı, pamuk neredeyse artık ekilmiyor, mera alanları yok ediliyor, üretici tarımdan, hayvandan uzaklaştırılıyor, esnaf kan ağlıyor, Adana işsizlikle boğuşuyor. Bütün bunlar yaşanırken Adanalılar soruyor; Hükûmet ne yapıyor?"


İYİLİĞİN BAŞKENTİ’NDEN YENİ KAMPANYA: BAŞKAN YAVAŞ “AFİYET VER” KAMPANYASINI BAŞLATTIÖnceki Haber

İYİLİĞİN BAŞKENTİ’NDEN YENİ KAMPANYA: BA...

Gürer: “Gözlem Bahçesi uygulamasına geçilmeli”Sonraki Haber

Gürer: “Gözlem Bahçesi uygulamasına geçi...

Başka haber bulunmuyor!