Ayhan Barut'tan tarımda atama tepkisi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ayhan Barut'tan tarımda atama tepkisi
"2 bin değil söz verdiğiniz gibi 10 bin 551 kişilik atama istiyoruz""Atama bekleyen gençlerimizin umudunu tüketmeyin"

ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yapılan "2 bin 153 sözleşmeli personel alacağız" açıklamasına tepki gösterdi. On binlerce ziraat, gıda, su ürünleri mühendisi ile veteriner hekimler, tekniker ve teknisyenlerin daha önce verilen 10 bin 551 kişilik kadrolu atama sözünün tutulmasını beklediğini anımsatan Barut, "Binlerce gencimiz kadrolu olarak kamuya atama beklerken açıklanan sayı yeterli değildir. Üstelik bunlar kadrolu değil, sözleşmeli alım yapacak. Yeterli sayıda kadrolu atama bekliyoruz. Gençlerin umudunu çalan ve aklıyla dalga geçenleri, verdikleri sözü tutmaya çağırıyoruz" dedi.

"SÖZLEŞMELİ DEĞİL KADROLU ATAYIN"

"Söz verdiğiniz gibi 10.551 kişilik atama sözünüzü tutun! Tarım, hayvancılık ve gıda için gerekli alanlara sözleşmeli değil kadrolu ve yeterli sayıda kadrolu personel alımı yapın" çağrısında bulunan Ayhan Barut, "Atama bekleyen, ziraat, gıda, su ürünleri mühendisleri ile veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerimizin sorunlarına duyarsız kalmayın, verilen sözleri tutun. Atama bekleyen meslektaşlarımızın çok büyük emekle elde ettikleri yüksek KPSS puanları heba olmadan bu mağduriyeti bir an önce artık giderin" dedi.

MÜLAKAT UYARISI

Yaklaşık 3 yıldır atama bekleyen ziraat, gıda, su ürünleri mühendisleri ile veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerin sorunlarına çözüm üretilmesini isteyen Barut, şunları kaydetti:
"Ülkemiz çok derin bir ekonomik ve siyasi kriz içinde. Buna AKP zihniyetinin devlette liyakatı değil, partizanlığı, ahbap çavuş ilişkilerini, cemaat tarikat öncelikli kayırmacılığı ve en önemlisi iş bilmez politikaları neden olmuştur. Hak, hukuk ve adalet gözetmeyenler devlet işleyişine ve toplumsal yapımıza zarar veriyor. Tarım ve Orman Bakanlığı'na alımlarda daha önce görülen torpil ve kayırmacı tutumdan vazgeçilmesini istiyoruz. Hiç olmasını istemediğimiz mülakat ile alımlara karşıyız. Yine mülakat yoluna gidilecekse adaylardan KPSS puanı düşük olanlara yüksek puan, KPSS puanları çok yüksek olanlara da çok düşük puan verilerek eleme yapılmasını istemiyoruz. Bu olayın peşini bırakmadığımızın bilinmesini, herkesin adil davranmasını istiyoruz."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cemal Reşit Rey Konser Salonu Kadınlar Günü KonserleriÖnceki Haber

Cemal Reşit Rey Konser Salonu Kadınlar G...

ÇETKODER’DEN TBMM Başkanvekili Celal Adan’a Çevre BeratıSonraki Haber

ÇETKODER’DEN TBMM Başkanvekili Celal Ada...

Başka haber bulunmuyor!