BİNLERCE VATANDAŞA MASKE VE KOLONYA YOK !

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİNLERCE VATANDAŞA MASKE VE KOLONYA YOK !
SÜLEYMAN BÜLBÜL: BİNLERCE VATANDAŞA MASKE VE KOLONYA YOK !

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 65 yaş üstü vatandaşlar için yapılan kolonya ve maske dağıtımında aksaklıkları Meclis’e taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Bülbül, pek çok vatandaşa kolonya ve maske dağıtımı yapılmadığını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Covid-19’dan en iyi korunma yöntemi, herkesin kendi kendine alacağı tedbirlerdir. Hiç kimse, tüm toplumun sağlığını tehlikeye atma hakkına sahip değildir” sözlerini hatırlatan Bülbül, “Yaklaşık 7 milyon 500 bin vatandaşımızın 65 yaş üzerinde olduğu ülkemizde vatandaşlarımıza maske ve kolonya dağıtımında sorunlar ortaya çıkmıştır.Aydın’da yaşayan kalp rahatsızlığı olan 71 yaşındaki vatandaş kendisine ve 68 yaşındaki eşine maske ve kolonya gelmediğini, muhtarı aramalarına rağmen kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini tarafıma iletmiştir.  Bu iletilen sorunlardan yalnızca biridir” dedi.

Bülbül önergesinde şu sorulara yer verdi:

 1. Yaklaşık 7 milyon 500 bin 65 yaş üstü vatandaşımıza ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklanan kolonya ve maskelerden kaç adet dağıtılmıştır?
 2. Kendisine kolonya ve maske ulaşmayan vatandaşlarımız için dağıtım çalışmaları devam etmekte midir? Kolonya ve maskelerle ilgili yaşanan erişim sıkıntısı ne zaman giderilecektir?
 3. Aydın ilinde kolonya ve maske dağıtılmayan 65 yaş üstü kaç vatandaşımız vardır?
 4. Dağıtılan maskelerin ince olduğu ve iplerinin koptuğu yönünde de iddialar vardır. Dağıtılan maskeler hangi firma tarafından üretilmiştir? Üretilen maskelerin üretim aşamasındaki denetimleri ve kalite kontrolleri kim/kimler tarafından yapılmıştır?
 5. Maske ve kolonya üretimi ile ilgili kaç firma ile anlaşıma yapılmıştır?  Dağıtılan maskeler üzerinde yer alan markalarla imzalanan protokolün ayrıntıları nelerdir?

BASIN BÜLTENİDİR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MÜZEYYEN ŞEVKİN: HAVALİMANI'NDA İHALE BİLMECESİ!Önceki Haber

MÜZEYYEN ŞEVKİN: HAVALİMANI'NDA İHALE Bİ...

CHP’Lİ DURMAZ’DAN TARIMSAL GİRDİ FİYATLARININ ARTIŞINA TEPKİ!Sonraki Haber

CHP’Lİ DURMAZ’DAN TARIMSAL GİRDİ FİYATLA...

Başka haber bulunmuyor!