Birlik Vakfı Mersin Şube Başkanlığına Mersin Liman Başkanı Murat Harun BAŞTÜRK atandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Birlik Vakfı Mersin Şube Başkanlığına Mersin Liman Başkanı Murat Harun BAŞTÜRK atandı
Birlik Vakfı Mersin Şube Başkanlığına Mersin Liman Başkanı Murat Harun BAŞTÜRK atandı

Birlik Vakfı Mersin  Şube Başkanlığına Mersin Liman Başkanı Murat Harun BAŞTÜRK atandı.

Türkiye’nin önemli STK ve Vakıflardan birisi olan Birlik Vakfı Mersin İl Başkanlığına kamuoyunun tanıdığı bir isim getirildi. Mersin Liman başkanı olan ve şuanda aktif olarak görevini sürdüren Murat Harun BAŞTÜRK'ün   Birlik Vakfı Mersin İl başkanlığına getirilmesi kamuoyunda sevinçle karşılandı.

Baştürk Birlik  Vakfi ile ilgili yaptığı açıklamada,
"29 Mayıs 1985 yılında kurulan Birlik Vakfı’nın gayesi; Geleceğin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Vakfımız, Vakıf senedi doğrultusunda çaba sarf ederek, üniversite gençliğinin ihtiyaçlarını gidermek için her yıl burs ihtiyacı olan öğrencilere burs imkânı sağlamaktadır. Bunu gerçekleştirmek için 1985 yılından bugüne kadar her yıl ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencileri burs komisyonuz tarafından seçilerek, 8 ay boyunca düzenli burs dağıtımları yapılmaktadır. Kültürel ve eğitim faaliyetlerimiz de her yıl olduğu gibi düzenli olarak devam etmektedir. Vakıf senedi doğrultusunda Cumartesi günleri yapılan haftalık konferanslar ilim ve bilim adamları tarafından verilmektedir. Çeşitli dil ve el sanatları kursları açarak sene sonlarında düzenlenen sergilerde kursiyerlerin eserleri de sergilenmektedir. Aynı zamanda kuruluşumuzdan bugüne kadar her yıl Ramazan ayı boyunca verilen iftar yemekleriyle çoğunluğu Üniversite öğrencisi olmak üzere 400 kişiye iftar vermekteyiz. Her Ramazan’ın İlk Cumartesi günü düzenlenen Ananevi İftarlarımızı devlet büyüklerimizin katılımlarıyla yoğun bir kalabalık ile gerçekleştiriyoruz. Ramazan iftarlarında hanımlar ve çocuklar iftarı da gerçekleştiriyoruz.

Vakfımız şu an 40 a yakın ilde bulunan şubeleri ile birlikte Vakıf senedimiz doğrultusunda faaliyetlerine devam etmektedir." dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kocamaz, CHP Adayı Özcan'ın Projelerinin 'Çalıntı Ve Kopya' Olduğunu Belgelerle İspatladıÖnceki Haber

Kocamaz, CHP Adayı Özcan'ın Projelerinin...

Mersin'li İsa GENÇ bu kez Ak Partililere SeslendiSonraki Haber

Mersin'li İsa GENÇ bu kez Ak Partililere...

Başka haber bulunmuyor!