BİZ YAZDIK, ‘YALAN, İFTİRA’ DEDİLER, ALIN SİZE BELGESİ…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİZ YAZDIK, ‘YALAN, İFTİRA’ DEDİLER, ALIN SİZE BELGESİ…
BİZ YAZDIK, ‘YALAN, İFTİRA’ DEDİLER, ALIN SİZE BELGESİ…

HADİ BUNU DA YALANLAYIN!

Ali Ekber ŞEN / MERSİN(TANIK HABER) Covid-19 konusunda her geçen gün ürkütücü gelişmelerin yaşandığı Mersin’de, Devlet imkanlarını kullanarak Konya’da bir süre önce evlenen oğlu için kentte takı takılmasıyla ilgili ‘Düğün yemeği’ düzenlediğini Tanık Haber’in gündeme taşıdığı skandala, yandaş medya organlarıyla ‘Yalan iftira, düğün yemeği değildi” açıklamasıyla cevap veren Sağlık İl Müdürü’nün foyası ortaya çıktı. Tanık Haber’in ulaştığı sağlık çalışanları arasında iletişimi sağlayan WhattsApp Grubu yazışmalarında etkinliğin Müdür Sinan Bahçacı’nın oğlunun ‘Düğün yemeği’ olduğu ve katılımcıların sayı bildirmesi istendi.

İŞTE OLAY YAZIŞMALAR
Müdür Sinan Bahçacı’nın skandallar zincirine imza attığı etkinlik davetini Kamu Hastaneleri Daire Başkanı Dr.Serkan Kılınç WhatsApp Grubu’nda 31 Ağustos Pazartesi günü saat 10.00’da yaptı. Davet yazısında, “İyi haftalar arkadaşlar, yarın akşam müdür bey yemek verecek.(Oğlunun düğünü nedeniyle) Hızlı bir şekilde hastanemizden katılacak idareci sayısı bildirirseniz. Başhekim, başhekim yrd müdür yardımcılara dahil” denildi. Bir katılımcının “Yemek nerde ve kaçta olacak başkanım’ sorusunu daveti yapan Dr.Serkan Kılıç, “Eski Devlet Hastanesinin bahçesinde, akşam saat.18.30” şeklinde yanıtladı.

Yazışma devamında ise, ‘Tarsus 2, Tarsus 5, Silifke D.H 2 ve Erdemli 3 kişi” yazılarak, etkinliğe katılacak sayı bildirildi.

“YALAN İFTİRA, DÜĞÜN YEMEĞİ DEĞİL”
Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı’nın oğlu için devlet imkânları kullanılarak düğün yemeği düzenlediği yönündeki iddiaları içeren gündem yaratan haberimizin yayınlanmasından sonra sağlık camiasından arayan çok sayıda kişi, iddiaların doğru olduğunu dile getirirken, müdürlükten yapılan açıklamada ise düğün yemeği iddialarının doğru olmadığı ifade edilmişti.

TEK AJANSLA SERVİS EDİLDİ
Konu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nün haberimize ilişkin açıklaması ise yandaş medya tarafından yapılması dikkat çekti. Açıklamada, 1 Eylül tarihindeki Devlet Hastanesi eski yerleşkesinde 18.30’da düzenlenen yemeğin, Sinan Bahçacı’nın oğlunun düğünü ile bir ilgisi olmadığı vurgulanmıştı. Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:
“Düzenlenen yemek, yaklaşık 3 yıldır Sinan Bahçacı ile birlikte KHK kapsamında görev yapan ve sözleşme süreleri 14 Eylül 2020 tarihinde sona erecek olan personele düzenlenen bir yemektir. Yemeğin amacı, sözleşme süresi sona eren personele sözleşme sürecinde vermiş oldukları katkılara teşekkür mahiyetindedir. Sinan Bahçacı yemekten önce katılımcılara hitaben, Mersin’in sağlığına yapmış oldukları katkılardan dolayı kısa bir teşekkür konuşması yapmış, icra edilen görevin bir bayrak yarışı olduğuna değinmiş, yeni dönemde göreve devam edeceklerin yanı sıra bazı arkadaşların görevi bir başkasına devredeceği minvalinde bir konuşma yapmıştır. Konuşmanın bir bölümünde oğlunun nikah merasimine de değinerek, pandemi sürecinin zorluklarına vurgu yapmış, düğün yerine dar katılımlı nikah merasimi yaptıklarını, Konya İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda birlikte görev yaptığı mesai arkadaşlarını davet edememenin üzüntüsünü yaşadığını ve merasime sadece yakın akraba çevresinin katıldığını ifade etmiştir.”

KENDİ BÜTÇESİNDEN KARŞILANDI
Açıklamada, yemeğin Müdür Sinan Bahçacı’nın kendisi tarafından karşılandığı ve 14 Eylül’de sözleşmeleri sona erecek olan personele yaptıkları özverili ve başarılı çalışmaları nedeniyle de bir teşekkür yemeği olduğunun altı çizilmişti.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİNİ AÇIKLAYIN

Bu arada ortaya çıkan skandal ile ilgili kamera görüntülerinin bulunduğu saptandı. Eski Devlet Hastanesi bahçesinde 112 Nusretiye İstasyonu’nun faaliyet gösterdiği ve yemeğin düzenlediği alanı çeşitli açılardan gören kameraların bulunduğu belirlendi. Kameraların etkinliğin düzenlendiği alandan kaydettiği görüntüleri Sağlık Müdürlüğü Bilgi İşlem Merkezi’nce aktararak burada kayıt edildiği ve iki ay süreyle de muhafaza edilmesinin kanun gereği olduğu ifade ediliyor.

GÖRÜNTÜLER MOBESE DE VAR
Öte yandan düğün yemeğinin düzenlendiği alanı çeken kamera görüntülerinin Mersin Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu(MOBESE) bünyesinde olduğu da ifade ediliyor.

haber ve kaynak: tanık

https://www.tanikhaber.com/biz-yazdik-yalan-iftira-dediler-alin-size-belgesi/


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
0Önceki Haber

0

0Sonraki Haber

0

Başka haber bulunmuyor!