Burhanettin Kocamaz Mahkemeye yalan söylüyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Burhanettin Kocamaz Mahkemeye yalan söylüyor!
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Büyükşehir Belediyesi FETÖ davasında, hakimlere 'Bize Kumpas Kurdular' yalanı, Mersin Cumhuriyet Savcılığına belediyenin gönderdiği belgelerle ispatlandı.

Eli kanlı, bölücü FETÖ terör örgütünün, darbe teşebbüslerinden sonra Mersin Büyükşehir Belediyesine de  2 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilen operasyonla, aralarında Başkan Vekili meclis üyesi M.Özgür Sanal, Eski Vali Yardımcısı, Büyükşehir Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, Tarsus Belediyesinden beri Danışmanı Belediyeler İmamı Erkan Karaaslan,  Tarsus eski Emniyet Müdürü  Zabıta Daire Başkanı Yaşar Aksoy, Özel Kalem Müdürü, Özel Avukatı, Mali İşler Daire Başkanı Tevfik Dinçer, Destek hizmetleri  Daire Başkanı, Ulaşım Daire Başkanı, Kültür Sosyal Daire Başkanı gibi çok sayıda daire başkanı ve çalışanları gözaltına alındı.

O dönemlerde yaptığı açıklamalarla dikkatleri üstüne çeken Başkan Kocamaz, ‘Bunca çalışanın FETÖCÜ olduğunu Ben nereden bileceğim?’ derken, besleme basını, ‘Büyükşehir’de FETÖ’nün  1 numaralı ismi olarak Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu’yu gösterip, Kocamaz’ın içerdeki FETÖ yapılanması sorumluluğundan sıyrılması için algı yayınlar yaptılar.

Başkan Kocamaz, 7. Ağır ceza mahkemesinde 3. Duruşması yapılan davada, bu kez de ağız değiştirerek, kendisine kumpas kurulduğunu iddia etti.

Burhanettin Kocamaz’ın, Korsan Basına servis edilen mahakeme ifadesinde; Mersin Büyükşehir Belediyesine yapılan operasyonun belediyeye ve şahsına düşmanlık besleyen internet sitesi yöneticileri Mustafa Göktaş ve Abdulvahap Şehitoğlu isimli kişiler ile birlikte hareket ettikleri emniyette görevli eski istihbarat şube müdürü Ufuk Faruk Solmaz ve eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yaşar Gidiş ile Eski İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ’un birlikte hareket ederek hayali olaylar üzerine kurulan kumpas olduğu…” yalanını gündeme getirdi.

Kocamaz’ın, yargıçlar huzurunda iftira ve yalan niteliğinde verdiği ifadesi, ne yazık ki kendi resmi belgesiyle tescillendi.

Kocamaz, 2 Ağustos’ta gözaltına alınanlarla ilgili 4 Ağustosta Cumhuriyet Savcılığına, gönderdiği yazısında 21 ve 29 Temmuz 2016 tarihleri arasında kendi getirdiği memurlarını görevden uzaklaştırdığı ortaya çıktı.

Mersin Büyükşehir Belediyesince, Başsavcılığın bilgilendirildiği resmi yazıda gözaltına alınanlarla ilgili şu görüşlere yer verildi:

“…15 Temmuz 2016 tarihinde, Devletimizin ve Milletimizin varlığını ve birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini ve demokrasiyi hedef alan terör örgütüyle bağlantılı olduğu şüphesiyle haklarında belediyemiz Teftiş Kurulu Başkanlığınca yapılan soruşturmanın selameti için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 137 ve 138. Maddelerine göre görevden uzaklaştırma tedbiri alınmıştır…”

Başkan Kocamaz, o dönem FETÖ soruşturması yapan devletin kurumlarında çalışanlara ve FETÖ savaşçısı gazetecileri, yandaş besleme gazetecilerine yapılan servis haberlerle “kumpasçılıkla” suçlaması Mersin kamuoyu ve Namuslu Basın camiasında “MANİDAR” bulundu.

HABER KAYNEK: SONSES TV

LİNK: http://www.sonses.tv/haber/5833/kocamaz-mahkemeye-yalan-soyluyor.html


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kocamaz'a sansasyonel şok!Önceki Haber

Kocamaz'a sansasyonel şok!

KOCAMAZ'IN HZ. ÖMER ADALETİSonraki Haber

KOCAMAZ'IN HZ. ÖMER ADALETİ

Başka haber bulunmuyor!