ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİ MERSİN'DE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİ MERSİN'DE
ÖNDERLİĞİNİ RIFAT SERDAROĞLU'NUN YAPTIĞI ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİ MERSİN'DE ATEŞİNİ YAKTI. TOPLANTISININ İLKİNİ GERÇEKLEŞTİREN HAREKETİN ÖNCÜLERİ MERSİN ŞOFÖRLER ODASINDA MUHTEŞEM BİR KALABALIĞA SESLENDİLER.

MERSİN'İN SEVDİĞİ İSİMLER DURHASAN KOCA VE HÜSEYİN ÖZTÜRK'ÜN GAYRETLERİ İLE DİĞER BÖLGE TEMSİLCELİRENENDE BULUŞMASI İLE ÇOBAN HAREKETİ MERSİN'DE İLK ATEŞİ YAKTI.

DURHASAN KOCA'NIN KONUŞMA METNİ AŞAĞIDA:

KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİM

HEPİNİZİ ŞAHSIM VE ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİ GENEL BAŞKANI SAYIN RIFAT SERDAROĞLU ADINA SAYGI İLE SELAMLIYORUM.

ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİ SIRADAN SİYASİ BİR HAREKET DEĞİLDİR.

ÜLKEMİZ YÖNETİMİNDE GÖRÜLEN “DEMOKRASİ VE HUKUK DEVLETİ” TEMELLERİNİN TERK EDİLMESİ VE BİLEREK BOZULMASI, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCU İLKELERİNİN GÖZ ARDI EDİLMESİ KARŞISINDA ORTAYA ÇIKAN BİR KUVAY-I MİLLİ HAREKETİDİR.

BİZLER KİNİ, NEFRETİ, ÖFKEYİ, AYRIŞMAYI, ÖTEKİLEŞTİRMEYİ, BÖLÜCÜLÜĞÜ, DİN İSTİSMARCILIĞINI, TAKİYEYİ REDDEDEN,

SEVGİYİ, BARIŞI, HOŞGÖRÜYÜ, YARDIMLAŞMAYI, DAYANIŞMAYI İLKE EDİNEN BİR HAREKETİZ.

ÖNCELİKLE ANAYASAMIZIN İLK 6 MADDESİNDE UZLAŞACAĞIZ. BU BİZİM OLMAZSA OLMAZIMIZ. BUNLARI HATIRLAYALIM.

 1. TÜRKİYE DEVLETİ BİR CUMHURİYETTİR.
 2. TÜRKİYE CUMHURİYETİ, TOPLUMUN HUZURU, MİLLİ DAYANIŞMA VE ADALET ANLAYIŞI İÇİNDE, İNSAN HAKLARINA SAYGILI, ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNE BAĞLI, BAŞLANGIÇTA BELİRTİLEN TEMEL İLKELERE DAYANAN, DEMOKRATİK, LAİK VE SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİDİR.
 3. TÜRKİYE DEVLETİ, ÜLKESİ VE MİLLETİYLE BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR. DİLİ TÜRKÇEDİR. BAYRAĞI, ŞEKLİ KANUNUNDA BELİRTİLEN, BEYAZ AY YILDIZLI AL BAYRAKTIR. MİLLİ MARŞI "İSTİKLAL MARŞI"DIR. BAŞKENTİ ANKARA'DIR.
 4. ANAYASANIN 1 İNCİ MADDESİNDEKİ DEVLETİN ŞEKLİNİN CUMHURİYET OLDUĞU HAKKINDAKİ HÜKÜM İLE 2 NCİ MADDESİNDEKİ CUMHURİYETİN NİTELİKLERİ VE 3 ÜNCÜ MADDESİ HÜKÜMLERİ DEĞİŞTİRİLEMEZ VE DEĞİŞTİRİLMESİ TEKLİF EDİLEMEZ.
 5. DEVLETİN TEMEL AMAÇ VE GÖREVLERİ, TÜRK MİLLETİNİN BAĞIMSIZLIĞINI VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ, ÜLKENİN BÖLÜNMEZLİĞİNİ, CUMHURİYETİ VE DEMOKRASİYİ KORUMAK, KİŞİLERİN VE TOPLUMUN REFAH, HUZUR VE MUTLULUĞUNU SAĞLAMAK; KİŞİNİN TEMEL HAK VE HÜRRİYETLERİNİ, SOSYAL HUKUK DEVLETİ VE ADALET İLKELERİYLE BAĞDAŞMAYACAK SURETTE SINIRLAYAN SİYASAL, EKONOMİK VE SOSYAL ENGELLERİ KALDIRMAYA, İNSANIN MADDİ VE MANEVİ VARLIĞININ GELİŞMESİ İÇİN GEREKLİ ŞARTLARI HAZIRLAMAYA ÇALIŞMAKTIR.
 6. EGEMENLİK, KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR. TÜRK MİLLETİ, EGEMENLİĞİNİ, ANAYASANIN KOYDUĞU ESASLARA GÖRE, YETKİLİ ORGANLARI ELİYLE KULLANIR. EGEMENLİĞİN KULLANILMASI, HİÇBİR SURETTE HİÇBİR KİŞİYE, ZÜMREYE VEYA SINIFA BIRAKILAMAZ. HİÇBİR KİMSE VEYA ORGAN KAYNAĞINI ANAYASADAN ALMAYAN BİR DEVLET YETKİSİ KULLANAMAZ.

KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİM BEN LAİKLİK VE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜZERİNDE DURMAK İSTİYORUM.

BİZ LAİKLİĞİ VE ATATÜRK’Ü İYİ ANLATABİLSEYDİK BUGÜN ÜLKEMİZİN ÜZERİNDEKİ SORUNLARIN %90’INI ÇÖZMÜŞ OLURDUK.

LAİKLİK İNSANLARIN DİN VE İNANÇLARINI ÖZGÜRCE YERİNE GETİRMELERİ BUNUN İÇİN DE DİN İŞLERİNİN DEVLETİŞLERİNE KARIŞTIRILMAMASIDIR.

LAİKLİĞİ İKİKESİM İSTİSMAR ETMİŞ VE ALGI OPERASYONLARI İLE MAALESEF BAZI VATANDAŞLARIMIZ ÜZERİNDE ETKİLİ OLMUŞLARDIR. BUNLARDAN İLKİ DİN TİCARETİ YAPAN, ALLAH İLE ALDATAN, İNDİRİLEN DEĞİL UYDURULAN BİR DİNİ SAVUNAN YOBAZLARDIR. BUNLAR LAİKLİĞİ DİNSİZLİK OLARAK İŞLEMİŞLERDİR.

BUGÜN LAİKLİK SULANDIRILDIĞI İÇİN 2016 YILI 15 TEMMUZUNDA FETÖ’NÜN KALKIŞMASI YAŞANDI. EĞER LAİKLİK ORTADAN KALKARSA MEYDAN TARİKATLARE VE CEMAATLERE KALIR. LAİKLİK ORTADAN KALKARSA FETÖ GİBİ KALKIŞMALARIN BAŞARILI OLMAYACAĞINI KİMSE GARANTİ EDEMEZ.

BİZ BUGÜN BİR IRAK OLMADIYSAK, BİR SURİYE OLMADIYSAK, BİR LİBYA OLMADIYSAK, BİR MISIR OLMADIYSAK BUNU LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYETE BORÇLUYUZ.

GELELİM TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E. BİZİM TEK ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR. LAİKLİKTE OLDUĞU GİBİ BAHSETTİĞİM DİNTACİRLERİ İLE ATEİSTLER ULUÖNDERİMİZİ KENDİLERİ GİBİ İNANÇSIZ OLDUĞUNU YAYMIŞLAR VEALGI YARATMIŞLARDIR.

BAKIN DİNSİZLİKLE SUÇLADIKLARI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK NE DİYOR?

“DİN BİR VİCDAN MESELESİDİR. HERKES VİCDANININ EMRİNE UYMAKTA SERBESTTİR. BİZ DİNE SAYGI GÖSTERİRİZ. DÜŞÜNÜŞE VE DÜŞÜNCEYE MUHALİF DEĞİLİZ. BİZ SADECE DİN İŞLERİNİ, MİLLET VE DEVLET İŞLERİYLE KARIŞTIRMAMAYA ÇALIŞIYOR, KASDE VE FİİLE DAYANAN TAASUPLAR HAREKETLERDEN SAKINIYORUZ.

ARKADAŞLAR, EFENDİLER VE EY MİLLET, İYİ BİLİNİZ Kİ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ ŞEYHLER, DERVİŞLER, MÜRİTLER, MECZUPLAR MEMLEKETİ OLAMAZ. EN DOĞRU HAKİKİ TARİKAT, MEDENİYET TARİKATIDIR.”

DEMİŞTİR.

“BİZİM DİNİMİZ, MİLLETİMİZE HAKİR, MİSKİN VE ZELİL OLMAYI TAVSİYE ETMEZ, TAM TERSİNE ALLAHDA PEYGAMBER DE İNSANLARIN VE MİLLETLERİN İZZET VE ŞEREFİNİ KORUMALARINI EMREDİYOR.

İLK OLARAK KURAN’IN DİLİMİZE ÇEVRİLMESİNİ EMRETTİM, İLK OLARAK DA TÜRKÇEYE ÇEVRİLDİ.” DİYOR ATATÜRK.

KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİM;

DÜNYADA İLK DEFA HUTBE OKUYAN DEVLET ADIMI ATATÜRK’TÜR. BAKINIZ ATATÜRK, 7 ŞUBAT 1923 ÇARŞAMBA GÜNÜ BALIKESİR’DE ZAĞNOS PAŞA CAMİİNDE OKUDUĞU HUTBE.

BİR GRUP, ATATÜRK’Ü AŞAĞILAMAK, SÖZDE BİR GRUP TA ATATÜRK’Ü YÜCELTMEK İÇİN ONU DİNSİZ VE DİN DÜŞMANI OLARAK GÖSTERMEYE ÇALIŞMIŞLAR.

ATATÜRK BİR SEYAHATİNDE ESKİŞEHİR’İN MİHALIÇÇIK İLÇESİNDE GÖRDÜĞÜ METRUK BİR MESCİDİN HALİNE ÜZÜLÜR. HEMEN CEBİNDEN 5000 LİRA VERİP O MESCİDİN ONARILMASINI İSTER.

YİNE BİTLİS’TE GEZERKEN PERİŞAN HALDE BULUNAN BİR MESCİDİN ONARILMASI İÇİN DE CEBİNDEN PARA VERİR.

FRANSA’DAKİ PARİS CAMİİ, ATATÜRK’ÜN ŞAHSİ YARDIMLARIYLA TAMAMLANMIŞTIR.

YİNE 1931 YILINDA JAPON ELÇİSİ TORIJORI YAMA DA ATATÜRK’E GELEREK JAPONYA’DA TOKYO CAMİİ’NİN YAPILMASINI İSTER. BU CAMİ BİZZAT ATATÜRK’ÜN KENDİSİ TARAFINDAN CEBİNDEN KARŞILANARAK YAPTIRILMIŞTIR.

BUNLARI ANLATMAMIN NEDENİ ATATÜRK DİNE, DİNDARA KARŞI DEĞİLDİR. ATATÜRK GERİCİLİĞE, BAĞNAZLIĞA KARŞIYDI VE ONUNLA SAVAŞMIŞTIR.

KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİM;

BİR ÜLKEDE DEMOKRASİ, KALKINMA VE SAVUNMA EN ÖNEMLİ 3 UNSURDUR. ÜLKEMİZ DEMOKRASİ AÇISINDAN GERİLEYE GERİLEYE SADECE SANDIK DEMOKRASİSİ KALDI Kİ O DA SIKINTIDA.

HAMASETİN YAYILDIĞI ÜLKEDE DEMOKRASİ OLMAZ.

TÜRKİYE ŞU ANDA SİYASİLERİNÖFKELİ DİLİ NEDENİYLE MİLLİ BİRLİĞİNİN ZEDELENDİĞİ, FABRİKALARIN ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA YABANCILAŞTIRILDIĞI, TARIM VE HAYVANCILIĞIN TÜKENME NOKTASINA GELDİĞİ, İŞSİZLİĞİN VE YOKSULLAŞMANIN ARTTIĞI, ENFLASYON, FAİZ VE BORÇLANMA KISKACINDA EKONOMİK KRİZİN DERİNLEŞTİĞİ. BUNLARDAN DAHA VAHİM OLARAK EGEDEN KARADENİZE, DOĞU AKDENİZDEN SURİYE SINIRINA KADAR SÖZDE MÜTTEFİKDEVLET TARAFINDAN KUŞATILDIĞI BİR ÜLKE DURUMUNDADIR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ 100 YIL SONRA BUGÜN DE ULUSLARARASI TUZAKLAR SONUCU BEKASINI KAYBETME TEHDİDİ VE TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA BULUNMAKTADIR.

BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN (BOP) EŞ BAŞKANI SAYIN CUMHURBAŞKANI ASIL HEDEFİNİN ORTADOĞUYU İSTİKRARSIZLAŞTIRMAK, ÜLKELERİ BÖLÜP PARÇALAMAK VE MEZHEP ÇATIŞMALARIYLA MÜSLÜMANLARI BİRBİRİNE KIRDIRMAK OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ. BUNU DA GİZLİ YAPMIYORLAR. CIA’NIN ESKİ ORTADOĞU BÖLGE ŞEFİ ROBERTBAER’İN ÜRKÜTÜCÜ BİR CESARET VE AÇIK SÖZLÜLÜKLE DİLE GETİRDİKLERİNİ OKUMAK BİLE YETERLİDİR. ZİRA BAER, GEREK YAZDIĞI KİTAPTA GEREKSE TELEVİZYON KONUŞMALARINDA;

“SÜNNİ-Şİİ SAVAŞINI TETİKLEYELİM! AYRICA NİYE BİZ ÖLELİM Kİ? BIRAKALIM SÜNNİ VE Şİİ MÜSLÜMANLAR KENDİ ARALARINDA BİRBİRLERİNİ ÖLDÜRSÜNLER.” DİYORDU. BUNUNLA DA YETİNMİYOR, ORTADOĞU’DA SINIRLARIN YENİDEN DÜZENLENECEĞİNİ İTİRAF EDİYORDU.

KISA BİR SÜRE ÖNCE ABD BAŞKANI TRUMP, “KUDÜS, YAHUDİ HALKININ 3000 YILLIK EBEDİ BAŞKENTİDİR.” DİYEREK FİLİSTİN’İN TOPRAKLARININ BİR BÖLÜMÜNÜ BABASININ MALI GİBİ İSRAİL’E VERİYOR VE BUNA UTANMADAN ADİL BİR ÇÖZÜM DİYOR.

ARAP DÜNYASININ SESİ ÇIKMIYOR. İSLAM DÜNYASINDAKİ ÜLKELERİN AÇIKLANAN METİNLE İLGİLİ TAVIRLARINA BAKTIĞIMIZDA HALİMİZE ACIYORUM. SESİNİZ NE ZAMAN ÇIKACAK? YAZIKLAR OLSUN!

FİLİSTİN’İ DÜNYADA CANDAN DESTEKLEYEN TEK ÜLKE TÜRKİYE’DİR. BUNA RAĞMEN FİLİSTİN DOĞU AKDENİZ’DEKİ DOĞALGAZ SONDAJ FAALİYETLERİNDE TÜRKİYE’NİN YANINDA YER ALMIYOR. FİLİSTİN DOSTLUĞA İHANET EDEREK RUM BLOKU İLE BİRLİK OLUP TÜRKİYE’NİN KARŞISINDA YER ALIYOR.

ÜLKEMİZİ YÖNETENLER ADETA SOYKIRIM UYGULANAN DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ UYGUR TÜRKLERİNE YAPILAN MEZALİM KARŞISINDA SESLERİNİ ÇIKARMIYORLAR.

HEM EKONOMİ HEM HUKUK HEM ADALET HEM DEMOKRASİ BAKIMINDAN ÇAĞDAŞ BATIDAN UZAKLAŞTIK, ORTADOĞU ÜLKELERİ ARASINDA YER ALDIK.

ESKİDEN BİZİ AVRUPALI OLARAK GÖREN DÜNYA, ARTIK BİZE BİR ORTADOĞU ÜLKESİ OLARAK BAKIYOR.

ALBERT CAMUS ŞÖYLE DİYOR;

“BİR ÜLKEYİ TANIMAK İSTİYORSANIZ O ÜLKEDE İNSANLARIN NASIL ÖLDÜĞÜNE BAKINIZ.”

 • ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLERİMİZ SİYANÜR İÇEREK CANINA KIYIYORSA,
 • ELAZIĞ’DA BU ÇAĞDA DEPREMDE KERPİÇ EVLERİN ENKAZINDA İNSANLARIMIZ HAYATINI KAYBEDİYORSA,
 • ÜLKEMİZ GARİBAN ÇOCUKLARI SURİYE’DE BEŞER, ONAR ŞEHİT DÜŞERKEN, BEDELLİYLE ASKERLİĞİ SIYIRAN SİYASETÇİ ÇOCUKLARI VARSA,
 • BAHÇESARAYLA ÇIĞ ALTINDA CAN PAZARI YAŞANIRKEN TV EKRANLARININ BİR BÖLÜMÜNDE ASRIN LİDERİNİN MİTİNGİ YAYINLANIYORSA,
 • ÇOCUĞUNA PANTOLON ALAMAYAN BABALAR KENDİNİ ASIYORSA,
 • ÇOCUKLARIM AÇ DİYE HAYKIRAN BABALAR KENDİNİ YAKIYORSA,

O ÜLKE NASIL TANINIR Kİ?

KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİM;

HAK, HUKUK VE ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE HUZUR OLUR NE KALKINMA.

BAKINIZ RAHMETLİ NİYAZİ YILDIRIM GENÇOSMANOĞLU NE GÜZEL ANLATMIŞ;

“EKMEK, SU, AŞ BULMAK GECİKEBİLİR,

TEMELE TAŞ BULMAK GECİKEBİLİR,

DEVLETE BAŞ BULMAK GECİKEBİLİR,

ADALET GECİKMEZ TEZ VERİLMELİ.”

CUMHURBAŞKANI GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE SİVAS KATLİAMI SANIKLARINDAN AHMET TURAN KILINÇ’IN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINI ÖZEL BİR KARARLA KALDIRDI.

SİVAS KATLİAMININ SORUMLULARIYLA İLGİLİ CİDDİYETSİZ YARGILAMA SÜRECİ ZATEN VİCDANLARDA BÜYÜK YARALAR AÇMIŞTIR. BU KARAR O YARALARI YENİDEN KANATTIĞI GİBİ KATLİAMLA İLGİLİ ADALET UMUDUNU DA TAMAMEN BİTİRMİŞTİR.

AFFEDİLEN BU ŞAHSIN BİR KATİL OLDUĞUNU, ARALARINDA ÇOCUKLARIN DA OLDUĞU 33 KİŞİYİ DİRİ DİRİ YAKARKEN HİÇ ACIMADIĞINI UNUTMAMAK GEREKİR.

GÜNÜMÜZDE TORBA YASA DİYE BİR ŞEY İCAT EDİLDİ. 2009 YILINDA 25 HAZİRANI 26 HAZİRANA BAĞLAYAN GECE YARISI AKP MİLLETVEKİLLERİ VERDİKLERİ DEĞİŞİKLİK ÖNERGESİ İLE ASKERİ YARGININ KONUSU OLAN BAZI SORUŞTURMALARIN FETÖCÜLERİN ELİNDE OLDUĞU BİLİNEN ÖZEL YETKİLİ SİVİL MAHKEMELERE GEÇMESİNE SEBEP OLDULAR. ASKERLERİN ASKERİ YARGIDA SORUŞTURULUP YARGILANMASININ, SİVİL MAHKEMELERE DEVREDİLMESİYLE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE DİNAMİT KONULMUŞTUR.

KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİM;

ÜLKEMİZ BÜYÜK BİR EKONOMİK KRİZLE KARŞI KARŞIYA BULUNMAKTADIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEYE, KAZANMADAN HARCAMAYA, İHRAÇ ETMEDEN İTHALATA ZORLAYICI EKONOMİK ORTAM DEĞİŞMELİDİR.

ÜLKEMİZİN 500 MİLYAR DOLARI GEÇEN DIŞ BORCUNUN GERİ ÖDENEBİLMESİ, CARİ AÇIĞIN KAPATILMASI İÇİN SİYASETTE, HUKUKTA, DEVLET YÖNETİMİNDE GÜVEN ARTIRICI TEDBİRLERİN ALINMASI GEREKİR.

17 YILDA 2 TRİLYON 150 MİLYAR AMERİKAN DOLARI VERGİ TAHSİL EDİLMİŞ.

VERGİLERİN;

 • %13’Ü YATIRIMLARA
 • %22’Sİ FAİZE GİTMİŞ.

BÜTÇENİN %65’İ CARİ TRANSFERLER VE PERSONEL GİDERLERİNE GİDEN BİR ÜLKEDE EĞİTİME, SAĞLIĞA, ADALETE, DEPREME HAZIRLIK İÇİN NE KADAR PARA HARCADINIZ NE YAPTINIZ DEMEK ABESLE İŞTİGALDİR.

PEKİ, MUHALEFET ANAYASADA BELİRLENMİŞ BÜTÇE DENETİM YOLLARINI SONUNA KADAR KULLANMIŞ MI? SAYIŞTAY RAPORLARINI İNCELEMİŞ Mİ? KAMUOYUNU AYDINLATMIŞ MI? MAALESEF.

GEÇMİŞTE TÜRKİYE, TARIM VE HAYVANCILIKTA KENDİ KENDİNE YETEN 7 ÜLKEDEN BİRİ İKEN BUGÜN ÜLKEMİZDE TARIM VE HAYVANCILIK BİTME NOKTASINA GELMİŞTİR.

ÜRETEN KÖYLÜ TÜKETEN KÖYLÜ OLDU.

 • BİR ZAMANLAR ORTADOĞUNUN KIRMIZI ET VE CANLI HAYVAN TEDARİKÇİSİ OLAN TÜRKİYE, NASIL OLUYOR DA KURBAN BAYRAMINDA KESECEĞİ KOYUNU BİLE İTHAL ETMEK ZORUNDA KALIYOR?
 • BUĞDAYDA NASIL RUSYA’YA BAĞIMLI HALE GELDİK?
 • 2019 YILINDA 19 MİLYON TON BUĞDAY ÜRETTİK. 9,8 MİLYON TON BUĞDAYI İSE İTHAL ETTİK.
 • 2 MİLYAR 300 MİLYON DOLAR PARA ÖDEDİK. CUMHURİYET TARİHİNİN BUĞDAY İTHALAT REKORUNU KIRDIK.
 • SON 15 YILDA 24,5 MİLYON DEKAR BUĞDAY EKİM ALANI KAYBEDİLDİ.
 • 2004 YILINDA 93 MİLYON DEKAR OLAN BUĞDAY EKİM ALANI 2019 YILINDA 68,5 MİLYON DEKARA GERİLEDİ.

YÖREMİZ, NARENCİYE, MEYVE VE SEBZE ÜRETİMİNDE ÜLKEMİZİN DEPOSU. ANCAK ÜRETİCİLERİMİZ EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALAMAMAKTA.

TÜRK FINDIĞINI BİTİRMEK İÇİN ADETA ÇABA HARCANIYOR.

TARIMIN TEMELİ OLAN TOHUMUN TİCARETİ KÖYLÜYE NEDEN YASAK?

TÜRKİYE’DE ADETA ZORLA KABUL ETTİRİLEN VE TARIMI PERİŞAN EDEN TOHUM POLİTİKASI VE GDO’LU ÜRÜNLER SALTANATINA SON VERİLMELİDİR.

GENETİĞİ İLE OYNANMIŞ İTHAL GIDA MADDELERİNİN ÜLKEYE GİRİŞİ ÖNLENMELİ, MİLLİ TOHUM POLİTİKAMIZA DÖNÜLMELİDİR.

TÜRKİYE’NİN 2030 YILINDA “SU FAKİRİ” OLACAĞINI BİLİYOR MUYUZ?

NASIL OLUYOR DA YILLARCA SAVAŞ HALİNDE OLAN SURİYE’DEN ZEYTİNYAĞI, PATATES İTHAL EDİYORUZ?

İNSANLARIMIZ İKİ AYRI TÜRKİYE’DE YAŞIYOR. HALKIN YAŞADIĞI ENFLASYON İLE AÇIKLANAN ENFLASYON RAKAMLARININ BİRBİRİNDEN ÇOK FARKLI OLMASI.

17 YIL ÖNCEKİ 100 LİRAMIZIN BUGÜNKÜ DEĞERİ 21 LİRA. EKONOMİYİ DÜZELTEMEYEN YÖNETİM, RAKAMLARI DÜZELTİYOR. BUNA ÜÇ KAĞIT EKONOMİSİ DENİYOR. ÜÇ KAĞIT EKONOMİSİ İLE ARTIK BU GEMİ YÜRÜMÜYOR.

ZENGİN TOPRAKLARIN FAKİR İNSANLARI OLMAYI HAK ETMİYORUZ. SAMAN İTHAL EDEN ÜLKEYİ YENİDEN KENDİ KENDİNE YETER HALE GETİRMEK İSTİYORUZ.

RESMİ RAKAMLARA GÖRE TÜİK’E GÖRE İŞSİZLİK %13,3- 4 MİLYON 308 BİN.

EKONOMİSTLERE GÖRE İŞSİZLİK %15,4- 5 MİLYON 143 BİN.

BAZI KESİMLERE GÖRE BU RAKAM 8 MİLYON. HER 4 GENÇTEN 1’İ İŞSİZ.

YANLIŞ POLİTİKALAR UYGULANIYOR DEMEKLE GEÇİŞTİREMEYİZ. AÇIKÇASI İHANET SÖZ KONUSU.

YETERLİ SAYIDA ÖĞRETİM ÜYESİ BULUNMADAN ÇOK SAYIDA TIP FAKÜLTESİ AÇILMASI, TIP EĞİTİMİNDE KALİTEYİ DÜŞÜRMÜŞTÜR.

SON YILLARDAAÇILAN ŞEHİR HASTANELERİNİN MALİYETİ ÇOK YÜKSEK OLUP KAMUYA AŞIRI YÜK GETİRMEKTE, BURALARDAN DAHA ÇOK YABANCI SERMAYE FAYDALANMAKTADIR. KAPATILAN HASTANELERİN DONANIM VE TIBBİ EKİPMANLARININ BU HASTANELERDE KULLANILMAMASI BÜYÜK BİR İSRAFTIR. BU HASTANELERİN ŞEHİR DIŞLARINDA KURULMUŞ OLMASI, HASTALAR İÇİN HEM ULAŞIM HEM TEDAVİ YÖNÜNDEN SIKINTILAR YARATMAKTADIR.

SAĞLIKTA ÖZELLİKLE İLAÇTA VE AŞIDA DIŞA BAĞIMLILIK YERLİ VE MİLLİ İLAÇ SANAYİSİNİN TAKVİYESİYLE GELİŞTİRİLMELİ, YERLİ ÜRETİM TEŞVİK EDİLMELİDİR.

YAYGIN EĞİTİM VE MEDYA YOLUYLA TOPLUMUMUZUN BESLENME YANLIŞLARI ORTAYA KONMALI, TÜRK MİLLETİ GIDA YOLUYLA SÜREKLİ ZEHİRLENME TEHDİDİNDEN UZAKLAŞTIRILMALIDIR.

TÜRK TOPLUMUNUN TEMELİ OLAN AİLE YAPIMIZ GİDEREK BOZULMAKTADIR. BU KONUDA MEDYADAKİ DİZİ VE YARIŞMALARIN OLUMSUZ ETKİLERİ ENGELLENMELİDİR.

KADINA ŞİDDET VE ÇOCUK İSTİSMARINDA ACİLEN CAYDIRICI TEDBİRLER ALINMASI ŞARTTIR.

SON YILLARDA DERS MÜFREDATLARINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERLE EĞİTİMİN MİLLİLİK VASFI BÜYÜK ÖLÇÜDE ZEDELENMİŞTİR.

OKULLARIMIZ CEMAATLERE, TARİKATLERE TESLİM EDİLDİ. 1 MİLYON GENCİMİZ CEMAAT, TARİKAT YURTLARINDA KALIYOR. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ENSAR VAKFI İLE PROTOKOLLER YAPARAK LAİKLİK İSTİSMAR EDİLİYOR. BU ENSAR VAKFI Kİ KAMUOYUNDA KARAMAN’DA MEYDANA GELEN ÇOCUK İSTİSMARI, TECAVÜZÜ VE BAŞKENT GAZ’IN KIZILAY’A, KIZILAY’IN DA BU VAKFA YAPTIĞI 8 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞLA GÜNDEMDE.

ÇOCUKLARIMIZ VE YETİŞKİNLERİMİZ İNTERNET BAĞIMLILIĞI VE SİBER TEHLİKELER KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMELİ, BU KONUDA CİDDİ TEDBİRLER ALINMALIDIR.

ŞEHİRLERİMİZİN CADDELERİNDE, SOKAKLARINDA YABANCI TABELALARIN İŞGALİNDEN SONRA TÜRK DİLİNİN YAPISINI BOZACAK OLUMSUZ GELİŞMELER GÖZLENMEKTEDİR. BU OLUMSUZLUKLARA ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR.

TÜRKİYE İÇİN STRATEJİK ÖNEM TAŞIYAN KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ ADI ALTINDA SÜRDÜRÜLEN MÜZAKERELERE ZAMAN HARCANMAMALIDIR. BUNUN YERİNE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NİN BAĞIMSIZLIĞININ TANINMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILMALIDIR.

EGEDE BİZE AİT 18 ADA VE 1 KAYALIĞIN İŞGALİNE SON VERİLMESİ İÇİN MİLLETLERARASI HUKUKTAN DOĞAN BÜTÜN HAKLARIMIZ SONUNA KADAR KORUNMALIDIR.

ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN MİLLİ SAVUNMA SANAYİ İLE İLGİLİ TESİSLER YABANCILAŞTIRILMAMALIDIR.

ÜLKEMİZİN STRATEJİK KONUMU SEBEBİYLE GÜÇLÜ BİR ORDUYA SAHİP OLMALIDIR. BU SEBEPLE KAPATILAN ASKERİ LİSELER, HARBİYE VE HARP AKADEMİLERİ YENİDEN AÇILMALIDIR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU ATATÜRK’ÜN ADININ BAZI TESİSLERDEN KALDIRILMASI ÇOK ÜZÜCÜDÜR. İSTANBUL’DA YENİ YAPILAN HAVAALANINA “İSTANBUL ATATÜRK HAVAALANI” ADI VERİLMELİDİR.

SOYKIRIMA TABİ TUTULAN DOĞU TÜRKİSTANLI SOYDAŞLARIMIZIN TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNDEN YARARLANMALARI VE HAYAT ŞARTLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ SAĞLANMALIDIR.

TÜRK CUMHURİYETLERİ VE TÜRK DÜNYASI AKRABA TOPLULUKLARI İLE İLİŞKİLER ARTIRILMALIDIR.

TÜRK DÜNYASINDA DİL BİRLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN EN KISA ZAMANDA ORTAK ALFABE KULLANIMINA GEÇİLMELİDİR.

BİZLER ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİ OLARAK BİRLİK, BÜTÜNLÜK, BARIŞ, KARDEŞLİK VE HUZUR İÇİNDE TÜRK MİLLETİ OLARAK YAŞAMASI GEREKTİĞİNE TÜM VARLIĞIMIZLA İNANIYORUZ.

CUMHURİYETİ, ÇOK PARTİLİ DEMOKRATİK PARLAMENTER REJİMİ, KUVVETLER AYRILIĞINI VE HUKUK DEVLETİNİ SAVUNUYORUZ. “DEMOKRATİK CUMHURİYET” DIŞINDAKİ BÜTÜN YÖNETİM ŞEKİLLERİNE VAR GÜCÜMÜZLE KARŞI ÇIKMAYA KARARLIYIZ.

MEVCUT DÜZENDE ALIŞAGELDİĞİMİZ SİYASİ PARTİLERİN BENZERİ BİR PARTİ KURMAK YERİNE DİLİ, İNANCI, ETNİK KÖKENİ, MEZHEBİ NE OLURSA OLSUN ÖZÜNDE “İNSAN” OLMAYI BAŞARABİLMİŞ BİR TOPLUM İÇİNDE DÜRÜST İNSANLARIN BİRARAYA GELEBİLECEĞİ, GELECEĞİN TÜRKİYESİNİ BİLGİ VE İNANÇLA KURABİLECEK, LİDER SULTASINI ARKADA BIRAKMIŞ, GENÇLERİNE “EŞİT YARIŞMA VE HİZMET İMKANI” SUNACAK, PROJE, YATIRIM VE ÜRETİM SÜREÇLERİNİ BİLEN, ÇAĞDAŞ BİR PARTİ KURMA HEDEFİNDE BİRLEŞELİM.

BİLİMDE, SANATTA, GÜZELLİKTE, ÜRETMEKTE, HAKÇA PAYLAŞMADA, ÇAĞDAŞLIKTA UZLAŞACAĞIZ.

GÖNÜL VERECEĞİMİZ “BÜYÜK TÜRKİYE” İDEALİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK FELSEFEYİ “HÜRRİYET İÇİNDE KALKINMA” OLARAK İSİMLENDİRİYORUZ.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİN YERİNE ÇOK PARTİLİ KUVVETLER AYRILIĞINA DAYANAN PARLAMENTER SİSTEMİ SAVUNUYORUZ.

GEREKTİĞİNDE “KARMA EKONOMİ” İLKELERİNDEN YARARLANILMASINI; KATMA DEĞERİ YÜKSEK AR-GE’LERİMİZİ “ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRMELERİ” ÜLKEDE ÜRETİME GEÇİLEREK ÜRETİM GİRDİLERİ VE ARA MALLARININ TÜRKİYE’DE ÜRETİLMELERİNİN SAĞLANMASINI, DÜNYANIN EN ZENGİN ÜLKELERİNDE DE UYGULANDIĞI ÜZERE TARIM FAALİYETLERİNİN GİRDİ FİYATLARININ VE ÜRÜN PAZARLARININ TERCİHLİ OLARAK DESTEKLENMESİNİ, TARIM VE HAYVANCILIKTA DIŞA BAĞIMLILIĞIN ÖNCELİKLE AZALTILMASINI, TARIM ARAZİLERİNİN KORUNMASINI, YERLİ ÜRÜNLERİMİZİN ÖZENDİRİLMESİNİ İSTİYORUZ.

BU İSTEKLERİMİZ “MAKUL TÜRKİYE” TALEBİMİZİN ASGARİ ÖLÇÜLERİDİR.

İNANIYORUZ Kİ, “MAKUL TÜRKİYE”NİN MUTLU ZENGİN YURTTAŞLARI, YURT İÇİNDE DEMOKRATİK REJİMİN BÜTÜN NİMETLERİNDEN (HÜRRİYET, GÜVEN, REFAH) YARARNACAKLAR, YURT DIŞINDA HAK ETTİKLERİ İTİBARI GÖRECEKLER ÜSTÜN YETENEKLERİ İLE YAŞADIKLARI VATANI VE BÖLGEYİ BİR REFAH VE BARIŞ DİYARI HALİNE GETİRECEKLERDİR.

ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİNİ DESTEKLEYİN Kİ, “HÜRRİYET İÇİNDE KALKINMA VE REFAH” MEŞALESİ YENİDEN YANSIN.

ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİNE GÜÇ VERİN Kİ, KÖTÜ GİDİŞE, SORUMSUZLUĞA VE KEYFİLİĞE “DUR” DEME İMKANI OLSUN.

ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİNİN SAFLARINI DOLDURAN DAVA ARKADAŞLARIMIZ, BU FİKİRLERİ YAŞATACAKLAR, BU İNANCI BAYRAK YAPACAKLARDIR.

GELİN MİLLETİMİZİN HUKUKUNA SAHİP ÇIKALIM!

GELİN TÜRKİYE’Yİ BÜYÜK VE GÜÇLÜ YAPALIM!

ÜLKEMİZİN EN ÜCRA KÖŞESİNE KADAR HER YERDE BU DÜŞÜNCELERİMİZİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ.

HEPİNİZE SAYGILARIMI SUNARIM.

 

HÜSEYİN ÖZTÜRK AŞAĞIDAKİ RESİM


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP’Lİ EMİR TÜRKİYE’DE DEVASA BOYUTTA ARTAN HIV/AIDS VAKALARININ ARAŞTIRILMASINI İSTEDİÖnceki Haber

CHP’Lİ EMİR TÜRKİYE’DE DEVASA BOYUTTA AR...

İmplant tedavisi nedir?Sonraki Haber

İmplant tedavisi nedir?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!