Derviş Sönmez'in Yalan Haberlerine Mahkemeden Erişim Engeli Çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Derviş Sönmez'in Yalan Haberlerine Mahkemeden Erişim Engeli Çıktı
Bir süredir Mersin MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın mahkemede verdiği sözde ifadelerine dayandırılarak yapılan karalama ve gerçek dışı haberlere mahkemeden Erişim Engeli kararı çıktı. Bu arada Mersinde Kocamaz ve basın daire başkanı Hamit Küçükbatur tarafından finanse edilen Sansasyonel isimli embesil tipli Derviş Sönmez'e açtırılan siteye de engel geldi. MS hastası olan bu embesil adam Derviş Sönmez, Mersin Gazetecileri tarafından da dışlanmış bir kişi.

Mersin de 7. Ağır Ceza Mahkemesinde 2016/22 nolu dosyada  görülmekte  olan davanın 2 Mayıs 2017 Günlü duruşmadan sonra bir kısım MHP kökenli gazete ve yayın organlarında Mersin’deki Gazeteciler ile bu soruşturma ve kovuşturmada yer alan Adli ve idari personel ile kolluk kuvveti hakkında asılsız, uydurma, kasıtlı, maksatlı, tamamen mahkemeyi etkilemek amaçlı yaptırılan haberlere yargı dur dedi.

İlk haber Mersin’de kurulu bulunan sansasyonelhaber.net simli sitede yayınlatıldı. Ardından burada çıkan haber OSMANLI TORUNU isimli SAHTE Tivitter hesabında  yayınlattırıldı. Derken haber bu kez Patronlardunyası .com adlı bir başka haber sitesinde aynı ağız ve kalemden yayınlattırıldı. Osmanlı Torunu isimli sahte hesap daha öncede (2016 yılında) patronlar dünyasının haberlerini kullanmış, patronlar dünyası da bu hesabı baz alıp haberler yapmıştı. Osmanlı torunu ( kurulduğu anda ilk URL bilgisi: https://twitter.com/webturk1453  hakkında onlarca şikayet yapılın erişim engeli ve kapatma kararı çıkınca URL bilgilerini değiştirip yayına girdiği uzantısı ise https://twitter.com/ifsa1453 ) hesabı hakkında gerek Mersin de gerekse Aydın ilende SAVCILIK tarafından ciddi soruşturmalar bulunuyor.

Bu arada Gerek Osmanlı torunu isimli sahte hesabı, gerekse aynı ağız ve kalemden çıktığı belli olan AVUKAT üslubu ile yazılmış olan bu haberlerin kime hizmet ettiği, ne amaçla yayınlandığı ile ilgili gereken suç duyuruları, haberde hakkında suçlama getirenlerce, kendilerine iftira atılanlarca savcılığa suç duyurusu yapılarak bildirilmiş durumda.  OSMANLI TORUNU kullanıcıları, Sansasyonel haber ve Patronlar Dünyası adlı sitelerin yetkili ve sorumluları ile ilgililerinin haklarındaki soruşturma devam ediyor.

Bu arada YALAN- İFTİRA- HAKERET- DÜZMECE- KASITLI ve maksatlı yapılan yayınlara Aydın 1. Sulh ceza mahkemesinden yeniden ERİŞİM ENGELİ KARARI ÇIKTI.

Bilindiği üzere ilk erişim kararı Aydın 1. Sulh Ceza Mahkemesi 16.5.2017 günü 2017/3032 sayılı karar ile verilmişti. İkinci erişim kararı ise 17.5.2017 günü 3165 sayılı karar ile verildi.

Haberde adları geçen gazeteciler bu haberi yapanlar, paylaşanlar, haberin yapılmasına vesile olanlar hakkında yaptıkları tespitler ile savcılğa “Adil yargılamayı etkilemek, yürütülmekte olan davanın seyrini değiştirmek, algı oluşturmak, adı geçenleri itibarsızlaştırmak, hakaret etmek, iftira atmaktan” suç duyurusunda bulundular. Diğer taraftan adı geçen Adli personel ile Kolluk kuvveti personeli de ayrı ayrı suç duyurusunda bulundular. Bu suç duyuruları ile ilgili tahkikat şu an hem Mersin de hem Aydın ilinde ayrı ayrı sürüyor.

Mersindeki ayağı sansasyonel haber. Embesil olarak anılan Gazeteci geçinen MS hastası Derviş Sönmez. Bu site MHP'li B.Şehir Başkanı Kocamaz ve avanesi tarafından maddi destekleniyor ve sürekli onlar lehine haber yapıp, onların açığını ve yanlışını yazanlara saldıran haberler yapıyor.

HAKKINDA MAHKEMECE ERİŞİM ENGELİ VERİLEN YALAN DÜZMECE HABERLERİN KENDİSİ VE MAHKEME KARARLARI

Resim 1-   Haberde adı geçen Dosyada Tanık Haldun Haşmet Aysan ile ilgili ve Kripto emniyetçiler diye yazılan YALAN haberlerin görüntüsü

Resim – 2 - Resim birdeki yalan habere mahkemenin verdiği erişim engeli kararı

Resim – 3- Bir sahte hesap olan hakkında onlarca şikâyet bulunan OSMANLI TORUNU adlı hesapta, patronlar dünyası denen sitede yaptırılan bu yalan düzmece haberin kullanıldığı atılan tivit

Resim – 4 - Bir sahte hesap olan hakkında onlarca şikâyet bulunan OSMANLI TORUNU adlı hesapta , sansasyonelhaber.net  denen sitede yaptırılan bu yalan düzmece haberin kullanıldığı atılan tivit

Resim -5- Sansasyonel Haber denen sitedeki “yedirdi içirdi emniyet müdürüne götürdü” başlıklı yalan ve düzmece habere getirilen erişim engeli mahkeme kararı.

Resim- 6 - Sansasyonel Haber denen sitedeki “Kocamaz emniyetteki kripto isimleri açıkladı” başlıklı yalan ve düzmece habere getirilen erişim engeli mahkeme kararı.

KAYNAK: SONSES.TV

http://www.sonses.tv/haber/6143/yalan-habere-mahkemeden-bir-erisim-engeli-daha.html


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SANSASYONEL DERVİŞ MAHKÛM OLDUÖnceki Haber

SANSASYONEL DERVİŞ MAHKÛM OLDU

Mersinli Şantajcı Gazetecilere Mahkeme dur dediSonraki Haber

Mersinli Şantajcı Gazetecilere Mahkeme d...

Başka haber bulunmuyor!