DİYANET’E HALİL KONAKÇI ÇAĞRISI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
DİYANET’E HALİL KONAKÇI ÇAĞRISI
CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, sosyal medya platformu X üzerinden kendisini hedef alan İstanbul Pendik Uluçınar Camisi İmamı Halil Konakçı’ya sert tepki gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı’na seslenen Tanal, “Halil Konakçı adlı provokatöre daha ne kadar göz yumacaksınız?” diye sordu.

CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın resmi X hesabı üzerinden Halil Konakçı’ya verdiği cevap şöyle:
 

“Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde devletin maaşlı memuru olan Halil Konakçı isimli sosyal medya provokatörü, Peygamberler Diyarı Şanlıurfa’nın öz evladı Mahmut Tanal’ı “imansız” ilan etmiş!

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’da yıkıma yol açan deprem ve sel felaketlerinin ardından altyapısı yenilenmeyerek harabe halde bırakılan Haliliye İlçesi Ahmet Yesevi Mahallesi’nde, vatandaşların şikayetlerini dinlerken Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan’a rastlamıştım.

Çukurlardaki kirli su birikintilerini göstererek, “Temizlik imandandır” Hadis-i Şerif’ini hatırlatmam üzerine Müftü Tolan, “Bana ne?” şeklinde nezaket dışı cevap vererek, arabasına binip çekip gitmişti.

“KİLİSEDE GÖREVLİ BAŞPAPAZLARA ÖZENEN…”

Sosyal medya hesabındaki paylaşımda, Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tolan ile aramızdaki diyaloğu çarpıtan Halil Konakçı, müfterilikte zirveye çıkmış.

Müslümanları kafir ilan eden terör örgütü IŞİD’in “tekfir” söylemini benimseyen, aforoz yetkisini elinde bulunduran kilisede görevli başpapazlara özenen Diyanet personeli Halil Konakçı, “imansız” olduğumu iddia edecek kadar ileri gitmiştir.

Şöhret budalası, sosyal medya maymunu Halil Konakçı, Hazreti Muhammed’in hadislerini inkar ederek, ehli sünnet yolundan da sapmıştır!

Hoca kılıklı fırsatçı Halil Konakçı, şahsıma karşı sarfettiğin hakaretleri, misliyle sana iade ediyorum!

DİYANET’E HALİL KONAKÇI ÇAĞRISI

Suç sende değil… Senin gibi din istismarcısı bir provokatörü “İmam-Hatib” diye toplumun karşısına çıkaranlar suçlu!

Diyanet İşleri Başkanlığı’na sesleniyorum! Halil Konakçı adlı provokatöre daha ne kadar göz yumacaksınız?

Bu şöhret budalası, sosyal medya maymunu, trollüğü maharet sanan zat, sizin bünyenizde devletin maaşlı memuru değil mi?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun “Tarafsızlık ve devlete bağlılık” başlıklı 7. maddesini, “Davranış ve işbirliği” başlıklı 8. maddesini, “Basına bilgi veya demeç verme” başlıklı 15. maddesini çiğneyen Diyanet personeli Halil Konakçı hakkında idari soruşturma başlatılacak mı?

Her önüne gelene sataşan, hakaret eden, İslam dinine mensup vatandaşları “kafir” ilan eden, hedef gösteren Halil Konakçı’nın maksadını hala anlamadınız mı?
Diyanet camiasındaki imam-hatiblerin de söylem ve tavırlarından rahatsızlık duyduğu Halil Konakçı, sırtını birilerine dayayarak toplumu ayrıştırıyor, kutuplaştırıyor.
Hukuk önünde hesaplaşacağız Halil Konakçı!”


Srebrenitsa Katliamı’nda Hayatını Kaybedenler Kartal’da AnılacakÖnceki Haber

Srebrenitsa Katliamı’nda Hayatını Kaybed...

Dervişoğlu’ndan Bozkurt çıkışıSonraki Haber

Dervişoğlu’ndan Bozkurt çıkışı

Başka haber bulunmuyor!