Düzmece ve Organize Haberlere Mahkeme Bu Kez de Dur Dedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Düzmece ve Organize Haberlere Mahkeme Bu Kez de Dur Dedi
Mersin 7. Agır Ceza Mahkemesinde 2016/22 nolu dosyada görülmekte olan davayı sulandırmak ve seyrini değiştirmek gayeli organize olmuş güçler tarafından mersin merkezli yayın yapan sansasyonelhaber.net adlı sitede sahneye konan düzmece haberlere mahkeme bir kez daha DUR dedi.

İlgili sitede içerik; , http://www.sansasyonelhaber.net/mustafa-goktas-bana-yedirdi-icirdi-emniyet-mudurune-goturdu.html  uzantı ile, “MUSTAFA GÖKTAŞ BANA YEDİRDİ İÇİRDİ, EMNİYET MÜDÜRÜNE GÖTÜRDÜ!” başlığı ile verilerek 10 Mayıs 2017 gece yarısı servis edildi.

Resim – 1-

Ardından aynı sitede “KOCAMAZ İFADESİNDE EMNİYET’TEKİ KRİPTO İSİMLERİ AÇIK AÇIK VERDİ” başlığı ile tekraren bir başka içerik 12 Mayıs 2017 günü yayına kondu.

Resim – 2 –

Günlerdir yalan ve düzmece haber yaparak şöhret peşinde koşan bu arada kamuoyunda yanlış algı yaratmaya çalışan, dürüst ve onurlu gazetecileri de itibarsızlaştırmaya çalışan site yetkilileri mahkemeye de verildiler.

Haber diye yayına verilen İçeriklerin, yazım tarzları, bir avukat edası ile yapıldığı okuyanlar tarafından anlaşılan, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ/PDY kapsamlı 2016/22 numaralı dosyada yargılaması yapılan sanıkları aklayan, koruyan, kollayan üslupla kaleme alınan yazılar, devletin hâkimini, savcısını, polisini kumpasçı ilan ederken, bu dosyada tanık olanları ve tanıklık yapanları itibarsızlaştırmak hedefli içeriklerdi. Tamamen kişilerin kişilik haklarına açık bir saldırı içeren içerikler için içerikde adı geçenler ayrı ayrı mahkemeye başvurdular.

Bu arada Aydın 1 sulh ceza mahkemesi 2017/3032 sayılı karar ile  “MUSTAFA GÖKTAŞ BANA YEDİRDİ İÇİRDİ, EMNİYET MÜDÜRÜNE GÖTÜRDÜ!” başlıklı habere, yalan, düzmece beyanlar dolu olduğu için ve insanların şeref ve haysiyetleri ile oynadıklarından ve suç uydurduklarından dolayı ERİŞİM ENGELİ KARARI VERİLDİ.

Resim -3-

Öte yandanAydın 1. Sulh Ceza Mahkemesi 2017/3032 sayılı karar ile “KOCAMAZ İFADESİNDE EMNİYET’TEKİ KRİPTO İSİMLERİ AÇIK AÇIK VERDİ” başlıklı habere,düzmece beyanlar dolu olduğu için ve insanların şeref ve haysiyetleri ile oynadıklarından ve suç uydurduklarından dolayı ERİŞİM ENGELİ KARARI VERİLDİ.

Resim -4-

Diğer taraftan sansasyonelhaber.net isimli uydur kaydır haber yapan, işi gücü piyasada ismi olan ve şöhret durumundaki kişilere çamur atmak olan bu sitenin hakkında sadece Mersin’de 6 kişinin suç duyurusunda bulunduğu, Bu arada Aydın ilinden de 2 kişinin suç duyurusunda bulunduğu gelen bilgiler arasında.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mahkeme SAHTE hesaba ikinci kez dur dedi!Önceki Haber

Mahkeme SAHTE hesaba ikinci kez dur dedi...

Kocamaz'ın talimatı ile çalışanları saldırıya geçmişSonraki Haber

Kocamaz'ın talimatı ile çalışanları sald...

Başka haber bulunmuyor!