ERDOĞAN, ORTAĞI İLE İLGİLENSİN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ERDOĞAN, ORTAĞI İLE İLGİLENSİN
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İl İl - İlçe İlçe esnaf ziyaretlerine Çorum İlinde devam ediyor. Akşener, ilk durağı Sungurlu İlçesinde ilgiyle karşılandı. Daha sonra Alaca ilçesine geçen Akşener, burada da esnafı ziyaret etti ve sorunlarını dinledi.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Çorum Merkez esnafını ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Akşener, bir gazetecinin, Karadeniz Bölgesinde doğalgaz rezervi bulundu buna dair bir değerlendirmede bulunur musunuz? sorusuna, “Hayırlı olsun. Türkiye’ye dair her faydalı iş, faydalı atılan adım, gaz bulundu, fazın Türkiye’ye getireceği faydalar elbette çok memnun oluruz. Partiyi temsilen bütün arkadaşlarımız bu konuyu kutladılar. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” yanıtı verdi.

Akşener, İstanbul Sözleşmesi hakkındaki görüşlerinin ve ziyaretleriyle ilgili izlenimlerininsorulması üzerine ise şu yanıtı verdi:

“Ben bu salgından evvel esnafları gezmeye başladım. Orada EYT’lilere yaptığımız gibi sektörler üzerinden sorunları yerinde dinleyip onları kamuoyuna maletmek. İktidarın dikkatini çekip eksikleri gidermesini sağlamak. Bunun sonucu olarak seçmen kazanır. Çiftçiyi konuşursunuz çiftçinin sorununu iktidar çözer elbette çözmezse biz geliriz ve çözeriz. Benim uzunca bir dönemdir bir itirazım oldu, X Genel Başkanı Y Genel Başkanına bir şey söylüyor onlar birbirine cevap veriyor sonra siz bana dönüp A kişisi B kişisine şunu söyledi siz ne diyorsunuz. Beni ne ilgilendirir, seçmeni de ilgilendirmez. Dolayısıyla biz çok farklı bir muhalefet anlayışı içerisinde, propaganda yapmıyorum, oy istemiyorum sadece öneriniz, derdiniz eksiğiniz nedir diyorum. Bugüne kadar 65-66 ilçeyi bitirmiş olacağım ben. Pandemide esnafımız neden etkilendi onları da öğrenerek geziyoruz. Gördüğüm şey şu, elektrik fiyatlarından şikayetvar, kiraların stopajından şikayet var, müşterinin alım gücünün düşmesinden şikayet var. Çalıştırdıkları elemanlara 1160 lira sigorta parası ödüyorlar, onunla ilgili hükümetin el atması gerektiğini söylüyorlar.

İstanbul Sözleşmesi konusunda çok netim. İstanbul Sözleşmesindeki ortak nokta kadının şiddet, geri kalmışlığı, kazançta, ekonomide, istihdamda eşitliğinin sağlanması, güçlenmesinin sağlanması. Dolayısıyla şiddet gören, dayak yiyen ekonomiden dışlanan kadınlar ve üniversite mezunu işsizlerin oranına  baktığınız zaman kız çocukları daha yüksek. Bütün buradaki eşitsizliği gideren bir anlaşma. Uygulamak için kendi kanunlarınızı çıkarmak zorundasınız. Kendi kanunlarınızı da kendi ülkenizdeki sisteme göre çıkarıyorsunuz. Şimdi bütün her türlü faturayı İstanbul Sözleşmesine çıkarıyorlar.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
8 milyon öğrenci EBA platformu üzerinden hizmet almadı!Önceki Haber

8 milyon öğrenci EBA platformu üzerinden...

MHP'li Kalaycı: Karadeniz ses verdi, Akdeniz de ses verecekSonraki Haber

MHP'li Kalaycı: Karadeniz ses verdi, Akd...

Başka haber bulunmuyor!