İYİ PARTİDE ARDI ARDINA ÜST DÜZEY İSTİFALAR

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İYİ PARTİDE ARDI ARDINA ÜST DÜZEY İSTİFALAR
Yerel seçimin ardından İYİ Parti'nin ağır toplarından Bilge Yılmaz ve Buğra Kavuncu'nun ardından istifalar sürüyor. Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak da görevinden ayrıldığını duyurdu.

Yerel seçim hezimetiyle birlikte İYİ Parti'de başlayan yaprak dökümü sürüyor. 

Partinin İstanbul adayı ve genel merkez teşkilat başkanı Buğra Kavuncu'nun ardından İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak da görevinden istifa etti. 

İstanbul milletvekili de olan Akburak, kararını sosyal medya hesabından duyurdu:    

"Büyük bir onurla yapmış olduğum Yerel Yönetimler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.Büyük Kongremizin,Türkiye’nin umudunun İYİ Parti olduğunun tescillendiği bir kongre olacağının bilinmesini istiyorum.Her daim Liderimizin yanındayım ! Sevgi ve Saygılarımla."

Yerel seçim sonuçlarının netleşmeye başlamasının ardından İYİ Parti'deki ilk istifa Ekonomi Politikları Başkanı Bilge Yılmaz'dan gelmişti. Yılmaz Akşener’i istifaya çağırarak, "Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok" demişti. 

Daha sonra İYİ Parti Genel İdare kurulu üyesi İrem Yaman ve ardından partinin 2 numaralı ismi olarak görülen Buğra Kavuncu istifa ettiğini açıklamıştı. 

İstifa edeceği öne sürülen Genel Başkan Meral Akşener de yerel seçim değerlendirmesinde parti olarak seçimli olağanüstü kongre yapacaklarını açıklamıştı. 


Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı mazbatasını aldıÖnceki Haber

Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Su...

İLKNUR ABLAMIZI KAYBETTİKSonraki Haber

İLKNUR ABLAMIZI KAYBETTİK

Başka haber bulunmuyor!