Kılıçdaroğlu, yarın Selahattin Demirtaş'ı ziyaret edecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu, yarın Selahattin Demirtaş'ı ziyaret edecek
Eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında yarın Selahattin Demirtaş'ı ve Selçuk Mızraklı'yı ziyaret edeceğini açıkladı.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kobanê Davasından 42 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 7 yıldır Edirne F tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı'yı cezaevinde ziyaret edeceğini duyurdu.

Genel başkanlığı devretmesinin ardından ilk kez televizyon kanalına çıkan Kılıçdaroğlu, KRT TV'de gazeteciler Elif Doğan Şentürk, Zafer Arapkirli, Ali Kemal Erdem ve Atakan Sönmez'in sorularını yanıtladı.

''SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ' DEDİĞİ İÇİN İÇERİDE TUTUYOR'

Yarın Selahattin Demirtaş ile Selçuk Mızraklı'yı da Edirne F Tipi Cezaevi'nde ziyaret edeceğini duyuran Kılıçdaroğlu, "Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin kendi Genel Başkanlığı döneminde CHP'nin "evet" oyu vermesiyle ilgili eleştirilere, şu yanıtı verdi:

"Selahattin Bey'in bugün içeride olması bir hukuk faciasıdır. Erdoğan onu özellikle içeride tutuyor, niçin? "Seni başkan yaptırmayacağız" dediği için. Bu kadar. Ne yaptı Selahattin Bey, eline silah mı aldı?" 

artı gerçek


BUNLARI NEDEN PAZARLIKLI ALDINIZ?Önceki Haber

BUNLARI NEDEN PAZARLIKLI ALDINIZ?

Netanyahu'ya göre, Refah'ta çadırların bombalanması 'trajik hata'Sonraki Haber

Netanyahu'ya göre, Refah'ta çadırların b...

Başka haber bulunmuyor!