Mersin’de Kamu Hastanelerinin Yemekleri Öğrencilerimize Emanet

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mersin’de Kamu Hastanelerinin Yemekleri Öğrencilerimize Emanet
Mersin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı yataklı sağlık tesislerinin yemek hizmeti, imzalanan protokolle Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Suphi Öner Öner Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

Protokolün imza töreninde konuya ilişkin açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Emrah Ceviz yataklı sağlık tesislerimizin ihtiyacı olan yemeğin 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren 3 yıl süreyle Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Suphi Öner Öner Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından sağlanacağını söyledi. İl Sağlık Müdürü Ceviz “Bu gün imzaladığımız protokolle birlikte merkez ve ilçe devlet hastanelerimizle Mersin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin ihtiyacı olan yemek ve kahvaltı hizmetini bir kamu kurumundan tedarik edeceğiz. Bünyesinde mutfağı olan hastanelerimizde yemekler hastane içerisinde yapılacak. Mutfağı olmayan hastanelerimizde ise taşımalı sistemle çalışanların yemek ihtiyacı karşılanacak. Bu şekilde hem yeni istihdam sağlanacak hem de büyük miktarda alım ile piyasa şartlarına göre daha uygun ve güvenilir mal ve hizmet sağlanacak. Başta Mersin ilimizde kamu kurumları arasındaki ilişkilere ve uyuma her zaman çok önem veren Sayın Valimiz Ali İhsan Su’ya, geleceğimizi emanet edeceğimiz usta öğrencilerimize, geleceğimizi hazırlayan öğretmenlerimize ve Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca’ya teşekkür ediyorum. Hasta ve çalışan memnuniyetini daha ileriye taşıyacak olan bu protokolün hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

“Her öğünde 5 çeşit yemek servis edilecek”

Protokolün detayı hakkında bilgi veren Ceviz, çalışanlara, hasta ve hasta refakatçılarına sabah kahvaltısında 5 çeşit ürün servis edileceğini söyleyerek “Protokolümüzde sabah kahvaltısı, diyet ve çocuk menüsü de bulunmakta. Öğle ve akşam yemekleri 4 çeşit artı salat bar şeklinde olacak. Malzeme tedariki, işçilik ve taşıma hizmeti Akşam Sanat Okulu idaresi tarafından karşılanacak. Bu şekilde daha güvenli, sağlıklı, kaliteli ve ekonomik yemek hizmeti alacağız. Sağlık Bakanlığımızda bir ilk olma özelliği taşıyan bu uygulamanın şartları uygun olan diğer illerde de yakın zamanda hayata geçirileceğini umuyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Emrah Ceviz ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca protokolü imzalayarak herkes için hayırlı olması temennisinde bulundular.  

HABER ve KAYNAK: MERSİN SAĞLIK MD.SİTESİ

LİNKİ: https://mersinism.saglik.gov.tr/TR-232133/mersinde-kamu-hastanelerinin-yemekleri-ogrencilerimize-emanet.html

İLGİLİ VE YETKİLİLERE ÖNEMLİ BİR HATIRLATMA, UYARI İLE TALEBİMİZ VAR...

Bu yemek işi çok değişik istismarların olduğu, çeşitli hırsızlık ve yolsuzluğun yapıldığı alandır. Şimdi görüyoruz ki, devlet devletin işini yapacak. Bu çok güzel. MÜ de benzerini yıllar evvel yapmıştı. Ama güzelliğe gölge düşmesin, hırsıza, ahlaksıza, yolsuza yol açılmasın diyor isek, bu haberi servis ettiğiniz gibi, İMZALANAN PROTOKOL İLE İŞİN TEKNİK ŞARTNAMESİNİDE bizler aracılığı ile kamuoyu ile paylaşın. Paylaşın ki, hangi teknik şartnameye göre, kaç kap yemeği kaç liraya aldınız ve gerçekten devlet kazançlı mı çıktı bilelim... Lütfen yanlış anlamayın ve lütfen talebimizi oraya buraya çekmesinler. ŞEFFAFLIK hepimiz için geçerli. En kısa zamanda imzalanan protokol ile işin teknik şartnamesini aşağıdaki e postamıza atsınlar. Kamu adına İnceleyelim. 

batuhansezerhaberanaliz06@gmail.com

haberanaliz.net


İl Sağlık Müdürü Maaşı - İlçe Sağlık Müdürü Maaşı - Başkan, Başkan Yardımcısı, Uzman Maaşları - Ocak 2022Önceki Haber

İl Sağlık Müdürü Maaşı - İlçe Sağlık Müd...

0Sonraki Haber

0

Başka haber bulunmuyor!