Mersin'de minibüsçüleri zararına çalışıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mersin'de minibüsçüleri zararına çalışıyor
Başkan Biricik, salgınlar mücadele sürecinde minibüsçü esnafının yaşadığı sorunlara dikkat çekti

Mersin minibüsçüleri zararına çalışıyor

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, tüm dünya ile birlikte Türkiye'yi de etkisi altına alan Koronavirüse karşı verilen küresel mücadele nedeniyle minibüsçülerin zararına çalıştığını belirterek, "Biz de alınan kararları destekliyoruz. Ancak evine ekmek götürmek zorunda olan esnafımızın desteklenmesi için acil önlemler alınmalı" çağrısı yaptı.


Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, yaptığı açıklama ile minibüsçü esnafının durumuna dikkat çekti.
Başkan Biricik, "Uzmanlar, tüm dünyayı etkisine alan koronavirüs salgınından korunmak için gerekmedikçe evden çıkmayın uyarısı yapıyor. Sosyal hayatı derinden etkileyen salgın nedeniyle toplu taşıma araçlarındaki kullanım yok denecek kadar azaldı.

"HEPTEN BİZ ESNAFLARI BİTİRDİ"
Mersin minibüsçüleri zararına çalışıyor. Son yarı yarıya çalış, 7 kişiden fazla yolcu alma uygulaması hepten biz esnafları bitirdi. Bizler de halk sağlığı adına alınan bu kararları önemsiyoruz. Esnaf olarak alınan kararlara 'önce sağlık' diyerek harfiyen uyuyoruz. Ancak evine ekmek götürmek zorunda olan minibüsçü esnafımız, ekonomik olarak en çok etkilenen kesimde.  

KORONA BİZ ÖLDÜRMEZSE KRİZ ÖLDÜRECEK
Esnafımız kendi sağlığını riske atarak sokağa çıkmak zorunda kalıyor. Bizler de can taşıyoruz. Bizler de tedirginlik yaşıyoruz. Evine ekmek götürmek zorunda. Tedbir alınmadığı takdirde Korona biz öldürmezse kriz öldürecek" dedi.

MAZOTTA İNDİRİM YAPILSIN
Alınabilecek tedbirleri de paylaşan Başkan Biricik, "Yaşanan bu salgını hep birlikte aşacağımıza inancım tam. Bugün birlik olma zamanı. Ancak hastalıkla mücadele ederken ekonomimizi de korumamız gerekiyor. Sadece Mersin değil, tüm Türkiye'deki minibüsçü esnafımız aynı durumda. Bu konu ile esnafım adına, ilgili yetkililerin minibüsçü esnafına da mazot ÖTV'sinden indirim yapılmasını talep ediyoruz. Herkese sağlıklı günler diliyorum" ifadelerini kullandı.

BASIN BÜLTENİ


MESAFENİ KORU YAPIŞTIRMALARI İLE FARKINDALIK UYARISIÖnceki Haber

MESAFENİ KORU YAPIŞTIRMALARI İLE FARKIND...

EMİNÖNÜ-ALİBEYKÖY TRAMVAY İNŞAATI ÇÖKMEYE RAĞMEN TAMAMLANIYORSonraki Haber

EMİNÖNÜ-ALİBEYKÖY TRAMVAY İNŞAATI ÇÖKMEY...

Başka haber bulunmuyor!