Mersinli Şantajcı Gazetecilere Mahkeme dur dedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersinli Şantajcı Gazetecilere Mahkeme dur dedi
Mersin Gazeteciler Cemiyetinden Şantaj, yalan haber yapmak, iftira atmak gibi suçlardan ihraçları yapılan Gazetecilere bir DUR da mahkemeden geldi.

MERSİN- Mersin garip olaylar yaşıyor. Mersin’de Ağustos 2016 ayı içinde alelacele kurulan perdearkası isimli internet sitesinde farklı bir üslupla haber yapılıyor. Bu site ilk kurulduğunda künyesinde sahip ve sorumluları yazmıyordu.

Hatta sitede br anons geçildi. Sitede Derviş Sönmez isimli bir başka isim ile Nebahat Demir’in etkin olduğu kanal 2000 yerel televizyonunda birlikte proğram yapacaklarını da duyurdular.

İşte o duyurularının haber fotoları…

Mahkemelik olunca isimlerini yazdılar. Böylece sahibinin NEBAHAT DEMİR olduğu anlaşıldı. Mersin’de uzun yıllardır Kanal 200 TV nin çalışanı olan Nebahat Demir MGC’den yalan ve düzmece haber yapmak, şantaj yapmaktan ihraç edilmiş bir isim.

Bu arada ikinci düzmece ve kasıtlı haberde Ahmet Leventyürü isimli kişinin etkin olduğu künyesinde genel koordinatör yazdığı internet sitesi yeni mersin de çıktı. Yeni Mersin de yazılar yazan Leventyürü’de yalan haber yapmak, şantaj yapmaktan MGC tarafından ihraç edilmiş bir gazeteci.

Nebahat Demir’in sahibi olduğu perde arkasında çıkan yalan, düzmece, kumpas haberin görüntüsü:

Bu habere mahkemece DUR denilen ilgili karar ve ekran görüntüsü.

Ahmet LeventYürü’nün yeni mersin sitesinde çıkan çıkan yalan, düzmece, kumpas haberin görüntüsü:

Bu habere mahkemece DUR denilen ilgili karar ve ekran görüntüsü.

Ahmet Leventyürü ile Nebahat Demir’in de isimlerinin geçtiği MGC nin yaptığı açıklamanın basında yer almış hali:

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, geçtiğimiz gün aldığı kararla üç üyesini ihraç etti. MGC, yapılan şikâyetleri göz önüne alarak bu kararı aldıklarını açıkladı.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti, meslek etiğine uymadıkları ileri sürülerek şikâyet edilen üç gazeteciyi ihraç etti. Şikâyet edilen gazetecilerin durumunu meslek etiği açısından değerlendiren MGC Yüksek istişare kurulu ihraç edilmeleri yönünde tavsiye kararı verdi. Karara uyan MGC Yönetim Kurulu da üç gazeteciyi ihraç etti.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti ihraç kararını şöyle duyurdu:

“Yaşadığımız son günlerde Gazetecilik meslek ilkelerine yakışmayan hareketlerin giderek arttığını birlikte görüyoruz. İçte ve dışta terör örgütlerinin ülkemizle ilgili kurduğu kumpaslarla mücadele sürerken ABD’de yaşanan McCarthy dönemini bile aratacak ihanetlerin yalan ihbarların sergilendiği, kendi çıkarları yada başkalarının çıkarları gözetilerek masum insanların insafsızca suçlandığını, üzülerek görüyoruz. Bu konularla ilgili olarak yapılan şikâyetleri göz önüne alan cemiyetimiz, bazı üyelerimizi yüksek istişare kurulumuza sevk etmişti. 1.9.2016 günü toplanarak konuları değerlendiren yüksek istişare kurulumuz, üçüncü şahıslar ve meslek örgütümüzle ilgili haksız yazı yazanlara tüzüğümüzün ilgili maddesinin uygulanmasının talep etmişlerdir. Bunun üzerine 2.9.2016 günü toplanan Yönetim Kurulumuz,  Ahmet Söyler,Nebahat Demir ve Ahmet Levent Yürü adlı üyelerimizin üyeliklerinin düşürülmesine karar vermiştir. Gazeteci kimsesizlerin kimsesidir, şahsi çıkarı için haber yapmaz, iftira atmaz, algı oluşturmaya çalışmaz, ülke ve kamu çıkarı asıldır. Bu duygularla tüm üyelerimize iyi günler diliyoruz.”

Basın açıklamasının Yayınlandığı link:

http://www.cukurovagazetesi.com/gazeteciler-cemiyetinden-uc-ihrac-22522.html


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Derviş Sönmez'in Yalan Haberlerine Mahkemeden Erişim Engeli ÇıktıÖnceki Haber

Derviş Sönmez'in Yalan Haberlerine Mahke...

Ulan bizim aklımızla duygularımızla dalgamı geçiyorsunuzSonraki Haber

Ulan bizim aklımızla duygularımızla dalg...

Başka haber bulunmuyor!