MUSTAFA GÖKTAŞ: 70 ilde 70 bin fidan toprakla buluşacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ: 70 ilde 70 bin fidan toprakla buluşacak
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezi 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Büyük önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi anmak amacıyla, bugünümüzün ümidi ve aynası geleceğimizin güveni ve teminatı olan gençlerimiz için, çocuklarımız için, geleceğimiz için, Çevre ve Doğanın korunması, amacıyla AĞAÇ DİKİMİ gerçekleştiriyor.
“70 ilde 70 bin fidan toprakla buluşacak”
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezi, Genel Başkanları Mustafa Göktaş önderliğinde sürdürdükleri Toplumsal kalkınma, Toplumsal bilinçlenme ve Toplumsal mutabakat adına yaptıkları gönüllü ve ücretsiz halkın yararına hizmetler dolayısıyla bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla 70 ilde 70 bin çam fidesini toprakla buluşturacaklar…
 
ÇOÇUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ ÇALIYORUZ
 
Konu ile ilgili ÇETKODER Genel Başkanı Mustafa Göktaş “Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamak için değişik kesimler farklı etkinlikler düzenlemektedirler. Biz Çevreci ve aynı zamanda tüketici kuruluşuyuz. 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için bu yıl farklı bir etkinliğe imza atmak istedik. Ülkemizin yaşamsal gerçekleri, dünyanın yaşamsal gerçekleri ortada… Kuraklık ortada. Su sıkıntısı ortada… Ağaç demek, su demek, hayat demek, erozyonun önlenmesi demek… Saymakla bitiremeyiz faydasını. Biz ise var olan ağaçları kesiyoruz, yok ediyoruz… Ormanları talan ediyoruz. Denizi ve sahili kirlettik yok ettik, şimdi yöneldik dağlarımıza yaylalarımıza. Oraları beton yığını haline getiriyoruz. Ağaçları yok etmeye devam ediyoruz. Ağaçlar kuşların evi oysa. Hayvanların barınakları. Doğayı tahrip ederek, bilinçsiz ve hor kullanarak onların ellerinden aldığımız gibi çocuklarımızın ve gelecek neslin geleceğini de çalıyoruz” dedi.
 
ÇAM FİDELERİ YOLA ÇIKTI
 
ÇETKODER Genel Başkanı Mustafa Göktaş “kendi imkânlarımızla temin ettiğimiz 70 bin fideyi toprakla buluşturmak üzere 70 ayrı ekip oluşturduk ve Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye. Ş.Urfa, Adıyaman, G.Antep, Kilis, K.Maraş, Antalya, Niğde, Kayseri, Eskişehir, Konya, Aksaray, Karaman, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Diyarbakır, Mardin, Elazığ, Batman, Siirt, Kars, Van, Iğdır, Tunceli, Bingöl, Gümüşhane, Giresun, Bayburt, Artvin, Ardahan, Tokat, Sivas, Amasya, Çankırı, Kırıkkale, Nevşehir, Kırşehir, Afyon, Uşak, Kütahya, Burdur, Bilecik, başta olmak üzere 70 ilimizde her ildebin fideyi toplam olarak 70 bin çam fidesini toprakla buluşturacağız. Biliyorsunuz daha öncede ağaçlandırma yaptık. Ağaçlandırma, yeşillendirme çalışmalarına herkesin katılması ve gönüllü olarak bu işi yapması lazım. Özellikle, işi sadece devletten beklemeden, tüm sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, demokratik kitle kuruluşları da bu işe el atmalı. Biz bunu 30 Ağustos gibi güzel bir güne denk getirdik ki tüm milletimiz işin içine katılsınlar. Bu duygu ve düşünceler ile 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle andığımız gibi, Büyük önder Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizin ruhlarını şad etmek için bizlere bıraktıkları bu aziz ve cennet vatanı yeşillendirmek ve doğaya katkı sunmak için fidanlarımızı toprakla buluşturarak kutluyoruz” dedi.

MUSTAFA GÖKTAŞ: EMEKLİYİ YEMEKLİ HALE GETİRİNÖnceki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ: EMEKLİYİ YEMEKLİ HALE G...

MUSTAFA GÖKTAŞ'ın İSTANBUL YENİKAPI DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMASISonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ'ın İSTANBUL YENİKAPI DEMO...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!