MUSTAFA GÖKTAŞ, EMEKLİ vatandaşların içinde bulunduğu zor şartlara değindi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ, EMEKLİ vatandaşların içinde bulunduğu zor şartlara değindi
Kısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı İktisatçı Mustafa Göktaş, EMEKLİ vatandaşların içinde bulunduğu zor şartlara değindi ve bu hususta bir açıklama yaptı
EMEKLİNİN TENCERESİNDE AŞ DEĞİL TAŞ KAYNIYOR
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş “Ülkemizdeki emekli kardeşlerimizin yaşam standartları tam bir rezalettir. İnsanlık dışı bir uygulamaya maruz bırakılan, hepsi birbirinden kıymetli bu insanlarımıza verilen ZAM sadaka gibidir. Emeklinin tenceresinde aş değil TAŞ kaynıyor. Sokağa çıkamıyorlar. Çarşı pazardan geçemiyorlar. Aldıkları ücret ile insanca, uygarca yaşamaları mümkün değil. Bunu görmezden gelen, işi alaya alan, burnundan kıl aldırmayan, ne oldum delisi olmuş, bir siyasi kesim var. Ve bunlar kendi yaşamları için başkalarının yaşamlarını hiçe sayıyorlar. Allahtan Korkun!” dedi.
 
3 MİLYON SURİYELİYE KAYNAK YARATANLAR, EMEKLİ İNSAN DEĞİL Mİ?
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş,”Bir tüketici örgütü olarak 2014 yılı içinde emekli kardeşlerimiz üzerinde yaptığımız araştırma ve incelemelerde çoğunun Belediyelerden yiyecek yardımı, hayır kurumlarından giyecek yardımı aldıklarını gördük. Birçoğu halen yaşamak için çalışmak zorunda kalıyor. İnsan utanır, sıkılır. İnsan olan utanır sıkılır. Bir gün herkes yaşlanacak ve geçim darlığının içinde onurunun ayaklar altına alındığını mı yaşayacak. Ayıptır. Günahtır. İnsanca, uygarca yaşamak emekli yaşlımızın hakkı değil mi? Kendilerine gelince süper emekli çıkartanlar, iktidarı muhalefeti bir çırpıda maaşlarını ikiye katlayanlar, yediğinin içtiğinin indirimli olmasına gayret sarf edenler, telefon ücretlerinde ve devlet imkânlarından indirim isteyenler, yanına aldığı danışman kadrosunun parasını devlete ödetenler, sekreterinin, çaycısının parasını devlete ödetmeye bilenler, Suriye’den gelen 3 milyon insana kaynak yaratanlar, Dünyanın her yerindeki aça, yoksula koşanlar, emeklinin maaşına bir iyileştirme söz konusu olunca neden görmezden geliyorlar. Emekli insan değil mi?!” dedi.

MUSTAFA GÖKTAŞ'tan MİLLETVEKİLİ ÖZLÜK HAKKI DÜZENLEMESİNE SERT TEPKİ GELDİÖnceki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ'tan MİLLETVEKİLİ ÖZLÜK HA...

MUSTAFA GÖKTAŞ'ın 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER BAYRAMI AÇIKLAMASISonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ'ın 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!