MUSTAFA GÖKTAŞ'tan MERSİN'DEKİ TABELA KİRLİLİĞİ AÇIKLAMASI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ'tan MERSİN'DEKİ TABELA KİRLİLİĞİ AÇIKLAMASI
Kısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Mersin DE TABELA KİRLİLİĞİ DEVAM EDİYOR ne zaman son bulacak açıklaması yaptı.
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş “Dünyanın hiçbir medeni ülkesinde bizim ülkemizde olduğu gibi, kent merkezlerinde, şehir içinde ticari tabela ve reklam kirliliği yoktur. Birbirinden farklı renk ve objelerle meydana getirilen ebat ve ölçüleri keyfiyete kalmış tabela ve reklam panoları resmen görüntü kirliliği oluşturuyor. Çevrenin görünümünü berbat bir şekilde etkiliyor. 7 yıldır ısrarla dillendirdiğimiz ve tartışmaya açtığımız bu görsel kirlilik ile ilgili geçtiğimiz yıl Çevre Bakanlığı açıklamalar yapmış ve en kısa sürede bu işin şekil alacağını, üzerinde çalışma yaptıklarını duyurmuştu.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, cadde ve sokaklarda tabelaların oluşturduğu görüntü kirliliğini engellemek için çalışma başlattıklarını, Yılsonuna kadar her cadde ve semtte, oraya ait dükkânların kullanacağı bir tabela kriteri getirileceğini, 2014 yılı itibariyle tüm dükkânlar bulunduğu cadde ve semtin standartlarına göre tabela kullanacağını, bunun için gerekirse cezai işleme bile başvuracaklarının altını çizmiş sona gelindiğini açıklamışlardı. Ne oldu?” dedi.
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş , “Ticari müesseselerin birbiri ile adeta yarış eder gibi bir çaba içinde olmaları, işi çığırından çıkarmıştır. Belediyelerinde bu işe çanak tutmaları ayrı bir rezalettir. Görüntü kirliliğinin yanı sıra, hayati tehlikede saçan, birbirinden devasa reklam panosu ve tabelaların elden geçmesi standarda kavuşturulması ve tek tip oluşmasının zamanı gelmiştir ve geçiyor. Bunun için daha ne bekleniyor? Belediyelerde artık bu işe son vermeli. Özellikle kent merkezleri ve yerleşim alanlarındaki binaların çatılarında, devasa reklam panoları ve tabelaları ölüm kusuyorlar. Tehlike saçıyorlar. Binaların çatılarındaki tüm bu tür reklam pano ve tabelalarının kaldırılmasını, görüntü kirliliği oluşturan bu uygulamalara son verilmesini, bir an evvel tek tip, kirlilik yaratmayan, belirli standartta olan tabela düzeninin uygulamaya konmasını, tüm tüketici vatandaşlarımızın sağlıklı bir çevrede yaşaması adına talep etmek suç mu? Özellikle MERSİN ilinde korkunç ve rezil boyutta bir tabela kirliliği yaşanıyor. Ana yol kenarlarında nerede bir boş alan görülse, hemen bilbord dikilmiş, kiraya verilmiş! Şehrin içi bilbord reklam panosu kirliliği ile dolu. Berbat bir görüntü kirliliği mevcut… Bunun yanı sıra, ölçüye, kaideye uymadığı halde iş yeri tabelalarının büyüklüğü ve özensizliği dikkat çekici boyutta. Yokmu bu Mersin’de bu işleri düzeltecek bir tek yetkili!” dedi.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MUSTAFA GÖKTAŞ FATURALARDAKİ HAKSIZ VERGİLENDİRMELER İÇİN SESLENDİÖnceki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ FATURALARDAKİ HAKSIZ VERG...

MUSTAFA GÖKTAŞ, EMEKLİYİ NE ZAMAN YEMEKLİ HALE GETİRECEKSİNİZSonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ, EMEKLİYİ NE ZAMAN YEMEKL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!