OLMADI MÜDÜR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OLMADI MÜDÜR!
Devlet kesesinden düğün yemeği verip, skandallar zincirine imza attı

Mersin’de Sağlık İl Müdürü Sinan Bahçacı’nın akıllara durgunluk veren skandallar zincirine imza attığı öne sürülüyor. İddiaya göre Müdür Bahçacı, memleketi Konya’da kısa bir süre önce oğlunun düğününü yapıp, Mersin’de ise düğün yemeği verdi. Çevreden fotoğraf ve görüntü çekilmemesi için de etrafı siyah perdelerle kapatılan alandaki yemekte görev verilen personel S.B’nin, bir gün önce salgın kuşkusu nedeniyle test yaptırdığı, ancak bu sonucun alınması beklenmeden yemekteki davetlilere servis yaptığı ileri sürüldü. Test sonucu pozitif çıkan S,B ailesiyle birlikte evinde karantinaya alındı.

Eski Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan düğün ile ilgili kendilerine de çok sayıda ihbar geldiğini doğrulayan Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, “Bize gelen bilgiye göre, müdür bey oğluna hastane bahçesinde düğün yemeği vermiş. Orada devletin imkânlarını kendi için kullanmış. Bir gün önce de test yaptıran bir personelin sonucu çıkmadan katılımcılara servis yaptırılmış. Bu konuda araştırmamız devam ediyor. Elimizde şu an bir dayanağımız yok, ancak müdür beye elimizdeki iddialarla ilgili sorular yöneltip cevaplarını almaya çalışacağız” diye konuştu.

Ali Ekber ŞEN / MERSİN(TANIK HABER)  Coronavirüs vakalarındaki ürkütücü artışla dikkat çeken Mersin’de, İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçeci’nin akıllara durgunluk veren skandallar zincirine imza attığı öne sürülüyor. Müdür Bahçacı’nın, memleketi Konya’da yaptığı oğlunun düğünü için Mersin’de devletin imkânlarıyla verdiği yemekte serviste görev alan personel S.B’nin, Covit-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle aile fertleriyle karantinaya alındı. Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen ise konu ile ilgili çeşitli kaynaklardan kendilerini de aynı yönde ihbarlar geldiğini ve konuyu araştırdıklarını söyledi.

DÜĞÜNÜ KONYA’DA YAPTI

10 Kasım 2017’de Mersin Sağlık Müdürlüğü görevine başlayan Dr.Sinan Bahçacı, bir süre önce memleketi Konya’da İnşaat Mühendisi oğlunun düğününü yaptı. 3 çocuk babası Dr.Bahçacı, görev yaptığı Mersin’de ise iddiaya göre takı için bu kez ‘Düğün yemeği’ düzenledi.

BAHÇEDE PERDELİ YEMEK

Mersin Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı’nın düğün yemeği davetinin kent genelindeki tüm sağlık birimlerine ulaştırıldı. Düğün yemeği için ise seçilen mekân ise eski Devlet Hastanesi bahçesi oldu. Müdür Bahçacı, eşi ile birlikte düğün yemeğine katılanlara ev sahipliği yaptı. Yemeğin düzenlendiği Mersin 112 Başhekimliğinin bulunduğu eski hastane bahçesine masalar özenli dizilirken, davete yaklaşık 150 kişinin katıldığı ifade edildi.

İTFAİYE ALANI YIKADI

Yemeğin düzenlendiği alan ise saatler öncesinden itfaiye araçlarıyla da yıkanırken, alanın çevreden görünmemesi için de Hastane Caddesi’ne bakan alanı çeviren demir korkuluklara da siyah perdeler asıldığı öne sürüldü. Yemeğin de 112 Başhekimliği aşçılarına yaptırıldığı belirtildi.

TEST SONUCU POZİTİF ÇIKTI

Düzenlenen düğün yemeğinde servis görevini müdürlük personeli üstlendi. Bu personellerden 112 Başhekimliği bünyesinde çalıştığı belirlenen S.B’de görev üstlendi. S.B’ye, bir gün önce Covid-19 testi pozitif çıkan yakını nedeniyle test yapıldığı, test sonucu çıkmadan da yemekte servis elemanı olarak kullanıldığı belirlendi. S.B’nin yemekten bir gün sonra test sonucu pozitif çıkınca aile fertleriyle birlikte evinde 14 günlük karantinaya alındı.

KENTTE GÜNÜN KONUSU OLDU

Sağlık İl Müdürü Sinan Bahçacı’nın kent merkezi ve ilçelerde görev yapan sağlık çalışanlarının katıldığı düğün yemeği kentte günün konusu oldu. Yemek servisinde görev üstlenen S.B’nin Covid-19 testinin ise pozitif çıkması yemeğe katılanlar arasında büyük korku ve panik yarattı.

KİMLER KATILDI?

Bu arada, yemeğe katılanların ise yeni sözleşme dönemi bekleyen personellerin olduğu iddia edildi. Düğün yemeğine Anamur-Çamlıyayla ilçeleri arasındaki sağlık birimlerinde görev alan uzmanların, başhekim, başhekim yardımcıları, müdür, müdür yardımcıları, sağlık müdür ve yardımcıları, Sağlık Müdür Daire Başkanlarının büyük bölümü katıldı.

GELMEYEN LİSTE İLE TAKI GÖNDERDİ

Yemeğe mazeretleri nedeniyle de katılamayan sağlık görevlilerinin ise takılarını zarfa koyarak birer liste halinde yemeğe gönderdikleri ifade edildi. Yemeğe katılanların tamamının da takı taktıkları belirtiliyor.

TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPTI

Skandal bir etkinliğe imza attığı belirlenen Müdür Sinan Bahçacı’nın, düğün yemeğinde bir teşekkür konuşması yaparak, “Arkadaşlar bu bir düğün yemeği değil, bir dost yemeğidir” dediği belirtildi. Müdür Bahçacı’nın, katılanların kesinlikle fotoğraf ve görüntü çekmemeleri konusunda ise sık, sık uyardığı bu davranışta bulunanların tespit edilmesi halinde haklarında soruşturma açacağı yönünde uyarılar yaptığı ifade edildi.

“KONUYU ARAŞTIRIYORUZ”

Öte yandan Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, konu ile ilgili olarak kendilerine de sağlık çalışanlarından çok sayıda ihbar geldiğini belirterek şunları söyledi:
“Bize gelen bilgiye göre orada servis elamanı olarak çalıştırılan kadın çalışana bir gün önce test yapılmış. Sonucu çıkmadan orada çalıştırmışlar. Sonra da sonuç pozitif çıkmış. O hasta şu anda evinde karantinadadır. Kimden duydu isek hep böyle deniyor. Elimizde bir fotoğraf yok, birinin tanıklığı yok. Ancak, böyle bir şeyler olmuş. Hep olmuş babında. O yüzden biz Tabip Odası olarak müdürlüğe soru sorarak bir açıklamada bulunmak istiyoruz. Doğru mudur? Ne yaptınız? Gibi. Çünkü yani itham edilerek yapılacak kadar elimizde bir delil yok.

Bize ulaşan bilgilere göre oğlunun düğününün yapıldığı söyleniyor. Yemeğe daha çok idarecilerin katıldığı, başhekimlere, başhekim yardımcılarına, müdür yardımcılarına. Onlardan para toplandığı şeklinde rivayet var. Oğlunun düğünü nedeniyle takı merasimi gibi bir şey olmuş.

Ama yemeğinde Sağlık Müdürlüğünün çıkarttığı malzemelerle her şeşin de buradan karşılandığı söyleniyor. Devletin malzemesiyle, personeliyle özel bir iş yapılmış. Bizde duyduk ama sadece duyum olduğu için katılanlardan bir bilgi alamıyoruz. Kimin katıldığını zaten bilmiyoruz.”

haber ve kaynak: tanık haber

https://www.tanikhaber.com/olmadi-mudur/

değerli okurlar aynı haber SÖZCÜ gazetesinde de çıkmıştır. İşte linki: https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/saglik-mudurunun-dugununde-calistirdigi-112-personeli-corona-oldu-6021354/


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
0Önceki Haber

0

MERSİN'DE COVİD 19 SKANDALISonraki Haber

MERSİN'DE COVİD 19 SKANDALI

Başka haber bulunmuyor!