Ormanlık alanın ekoturizm projesi ile kiraya verilmesi mecliste

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ormanlık alanın ekoturizm projesi ile kiraya verilmesi mecliste
Rıdvan Turan, Mersin Akarca Köyündeki Ormanlık alanın ekoturizm projesi ile kiraya verilmesi hakkında soru önergesi verdi. işte o metin:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİtarafından Anayasanın 98‘inci ve TBMM İçtüzüğünün 96’ıncı ve 99‘uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Rıdvan Turan

Mersin Milletvekili

Mersin Mezitli ilçesine bağlı Akarca köyü mevkiinde yer alan ormanlık alan ekoturizm projesi kapsamında Mersin Natura Turizm İnşaat TAR. EĞT. SAN. TİC. LTD.ŞTİ tarafından kiralanmıştır. Bu şirketin Akarca Köyündeki ekoturizm projesi %75 AB katkısıyla ve %25 Türkiye desteği ile finanse edilmektedir. Bu şirketin yaklaşık yüzde yüz hibe ile finanse edilmesi ve ormanlık alandaki tasarruf hakkının neler olduğu konusunda Mersin kamuoyu bilgilendirilmelidir. Ormanlık alanların azımsanmayacak düzeyde yandığı bir süreçte ormanlık alanlarla ilgili yapılması planlanan projelerin kamuoyu ile paylaşılması son derece elzemdir.

Bu Bağlamda;

 1. Mersin Mezitli ilçesi Akarca mevkiinde yer alan ormanlık alanın ne kadarı Mersin Natura Turizm İnşaat TAR. EĞT. SAN. TİC. LTD.ŞTİ’ye kiraya verilmiştir? Kaç yıllığına ne kadar fiyata kiraya verilmiştir?
 2. Mersin Mezitli ilçesi Akarca mevkiinde yer alan ormanlık alan üzerinde yapılmakta olan projenin kapsamı nedir?
 3. Mersin Mezitli ilçesi Akarca mevkiinde yer alan ormanlık alanın kiraya verilme sözleşmesinde hangi maddeler yer almaktadır?
 4. Mersin Mezitli ilçesi Akarca mevkiinde yer alan ormanlık alanda Mersin Natura Turizm İnşaat TAR. EĞT. SAN. TİC. LTD.ŞTİ’nin tasarruf hakları nelerdir?
 5. Mersin Mezitli ilçesi Akarca mevkiinde yer alan ormanlık alanın ne kadarı Mersin Natura Turizm İnşaat TAR. EĞT. SAN. TİC. LTD.ŞTİ’ye kiraya verilmiştir?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
VALİ ATİLLA OSMANÇELEBİOĞLU VEFAT ETTİÖnceki Haber

VALİ ATİLLA OSMANÇELEBİOĞLU VEFAT ETTİ

Basın kartı olmayan gazetecilere de yıpranma payı hakkı tanınmalıSonraki Haber

Basın kartı olmayan gazetecilere de yı...

Başka haber bulunmuyor!