haberanaliz

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'YA AÇIK MEKTUP

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'YA AÇIK MEKTUP
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya: Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca’ya yazdığım “açık mektup”ta Anadolu insanının feryadını, taleplerimizi, önerilerimizi ve teşekkürlerimizi dile getirdim…

SAYIN; FAHRETTİN KOCA

T.C. SAĞLIK BAKANI

Sağlık Bakanlığımızın Covid-19 salgını ile mücadelesini ve aldığı tedbirleri; bir vatandaş, bir Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak çok yakından takip ediyorum.

Dünyayı tehdit eden Covid-19 salgını,ilk vakanın tespit edildiği 11 Mart 2020 tarihinden bu yana ülkemizi de tehdit etmektedir. Öncelikle şunu söylemeliyim ki çalışmalarınızı genel olarak başarılı buluyorum. Size, Sağlık Bakanlığımızın tüm emekçilerine ve Bilim Kurulu üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Ancak, Covid-19 salgını ile mücadelede can alıcı bazı hatalaryapıldı. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurlunun inisiyatifi dışında gerçekleşen olayların bedelini maalesef toplum olarak ödemeye devam ediyoruz.

Sayın Bakan,

Covid-19 salgını nedeniyle uygulanmaya sokulan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı, 30 büyükşehir ve Zonguldak il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı ve şehirlerarası seyahat yasağı nedeniyle yüzbinlerce vatandaşımızmemleketlerine gidemedi.

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerimiz başta olmak üzere kış aylarında çocuklarının yanında kalan vatandaşlarımız da bu durumdan etkilenerek,Nisan ayında köylerinedönemedi.

Havaların ısındığı bu günlerde65 yaş üstü vatandaşlarımızın sıcak dairelerde kapalı kalması,bir işkenceye dönüşecek; farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir. 21 Mart’tan bu yana sokağa çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın, Covid-19 testlerinin yapılarak vegüvenlik önlemleri alınarak, memleketlerinedönme koşullarının sağlanmasında büyük fayda vardır.

Kış aylarında büyükşehirlere çalışmaya gelip, yaz aylarında memleketlerine ekip, biçmek için dönen vatandaşlarımızda mağduriyet yaşamaktadır. Köylerinde tarla, bağ, bahçe ekimi,dikimi, biçimi için memleketlerine gitmek istemektedirler. Bu vatandaşlarımızın da Covid-19 testlerinin yapılarak memleketlerine güven içinde gönderilmeye ihtiyaçları vardır.

Bildiğiniz gibi vatandaşlarımızın büyükbir bölümü, kışlık erzaklarını köylerinde yaptıkları üretimden karşılamaktadır. Bu nedenle vatandaşın köylerine dönerek tarla, bağ ve bahçeleriniekmesi; Karadeniz’de çay ve fındık hasadını yapması gerekir.

Taleplerin Bilim Kurulunca değerlendirilerek ülkemiz için en doğru kararın verileceğine inanıyorum.

Çalışmalarınızda başarılar ve sağlıklı günler dilerim…


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YAVAŞ’TAN BAŞKENT ÇİFTÇİSİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN DESTEK: 5 MİLYON FİDE DAĞITILACAKÖnceki Haber

YAVAŞ’TAN BAŞKENT ÇİFTÇİSİNİN YÜZÜNÜ GÜL...

Ali Hemdan'ın hayatını kaybetmesi ile ilgili soruşturma ne aşamadadır?Sonraki Haber

Ali Hemdan'ın hayatını kaybetmesi ile il...

Başka haber bulunmuyor!