Türkiye Vegan Yaşam Kampı, tüm engellemelere rağmen Geyikli’de yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye Vegan Yaşam Kampı, tüm engellemelere rağmen Geyikli’de yapıldı
Dayanışmanın, mücadelenin, direnişin kampı Türkiye Vegan Yaşam Kampı, tüm engellemelere rağmen Geyikli’de yapıldı

Vegan Yaşam Kampı tüm engelleme girişimlerine rağmen Geyikli'de yapıldı. 9-10-11 Temmuz'da düzenlenen kampta bütünleşik mücadele, yoksulluk ve gıda krizi ile marksizm ve hayvan özgürleşmesi tartışma ve atölyeleri dikkat çekti. Ayrıca engellenmeye çalışılan kampta vegan mücadele içinde ruh sağlığımızı korumak başlıklı atölye yapıldı

Dayanışmanın, mücadelenin, direnişin kampı Türkiye Vegan Yaşam Kampı, tüm engellemelere rağmen Geyikli’de yapıldı

Üçüncü kez düzenlenen Türkiye Vegan Yaşam Kampı, tüm engellemelere rağmen Geyikli’de yapıldı. 9-10-11 Temmuz’da düzenlenmek istenen etkinlikler Çanakkale’de anlaşmış olduğu iki farklı kamp alanının da mühürlenmesinin ardından Kepez Halk Plajı’na alınmıştı. Yaşanacak fırtına ve yoğun yağış uyarısı üzerine Kepez Halk Plajı’ndan Geyikli bölgesine alındı. Geyikli’de düzenlenen kampta ilk gün yağan yoğun yağmura rağmen veganlar vazgeçmedi. Yemeğin ardından tanışma oyunları ile ilk gün akşam kamp startını verdi.

İlk gün yemeğin ardından tanışma oyunları ile ilk gün akşam kamp startını verdi.

İkinci gün de aktiviteler ile başlayan kamp kahvaltı ile devam etti. Sonrasında bütünleşik mücadele tartışması yapıldı. Ardından Bozcaada’ya gezi düzenlendi. Dönüşte akşam yemeğinin ardından yoksulluk ve gıda krizi üzerine bir atölye yapıldı.

Üçüncü gün de aktiviteler ile başladı. Kahvaltıdan sonra marksizm ve hayvan özgürleşmesi üzerine tartışma yapıldı. Sonrasında vegan mücadele içinde ruh sağlığımızı korumak ve kendimizi bilgi ile donatmak başlıklı atölye yapıldı.

Üçüncü gün öğleden sonra ise vegan spor deneyim paylaşımı, hayvan zihni, yaratıcı dans, vegan kampüs atölyeleri yapıldı. Akşam yemeğinin ardından hayvan haklarını savunurken alet çantasında neler olmalı konusunda eylem pratikleri, yaratıcı eylem deneyimleri, eylemlerde haklarımız neler üzerine konuşuldu. Şarkılı danslı veda etkinliği ile kamp sona erdi.

Aktivitelerde slackline, dart-bocce, beden-hareket, yoga, yaratıcı dans ve voleybol ile veganlar eğlendi.

SENDİKA.ORG


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1930'lu yıllarda bulunan Athena heykeli parçaları birleştirildiÖnceki Haber

1930'lu yıllarda bulunan Athena heykeli...

MERSİN BÜYÜKŞEHİRİN SİNEK İLACI ALIMLARI, ‘VAY BABO’ DEDİRTTİSonraki Haber

MERSİN BÜYÜKŞEHİRİN SİNEK İLACI ALIMLARI...

Başka haber bulunmuyor!