ULUSLARARASI ERBAKAN ÖDÜLLERİ 3. KEZ SAHİPLERİNİ BULACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ULUSLARARASI ERBAKAN ÖDÜLLERİ 3. KEZ SAHİPLERİNİ BULACAK
Akademisyen, bilim insanı, siyasetçi, 54. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanı ve Milli Görüş Hareketi Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan adına düzenlenen Uluslararası Erbakan Ödülleri’nin 3.sü, bu yıl 14 Mart 2020’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda sahiplerini bulacak.

Erbakan Ödülleri Platformu tarafından organize edilen törenin amacı; hayatı ve çalışmaları ile toplumumuza ve insanlığa örnek olan, değer katan, topluma yol gösteren gerçek veya tüzel kişilerin teşvikedilmesidir.

Uluslararası Erbakan Ödülleri iki ana başlıkta verilecek.

İnsanlığa Fayda başlığı altında Toplumsal statüsü, eğitimi, unvanına bakılmaksızın yaptığı veya yapmakta olduğu işler dolayısı ile insanlığın huzuru, refahı, barışı, maddi ve manevi gelişimi ve mutluluğuna katkı sağlayan gerçek kişi veya kurumlara,

Onur Ödülü Başlığı altında ise Toplumsal hayatın farklı alanlarında üstün değerler üretmiş, hayatında adaleti, hakkaniyeti, hukukun üstünlüğünü, toplumsal meşruiyet ve vicdanı esas almış, insanların, toplumların ve milletler- in barış ve refah içinde yaşaması için üstün gayret göstermiş ve şahsiyetiyle bugüne ve yarına örnek olmuş, hayatta olmayan kişiler adına yakınlarına verilir.

Organizasyon; 5 kişilik yürütme ve 18 kişiden oluşan yönetim kurulundan oluşan Erbakan Ödülleri Platformu tarafından organize edilmektedir.

Bu yılki ödül jürisi Prof. Dr. Sabri Tekir, Prof. Dr. Sencer İmer, Prof. Dr. Ramazan Evren, Prof. Dr. Murat Yülek ve Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’dan oluşuyor.

Erbakan Ödülleri Platformu Başkanı Dr. Abdullah Sevim Törenle ilgili açıklamasında,

“Rahmetli Erbakan hocamız ömrü boyunca iyinin, güzelin ve doğrunun yaygınlaşması için mücadele verdi, insanların hayırlısı olmak için elinden gelen her şeyi yaptı ve bu yolda hiçbir zorluk ve engel tanımadan mücadele etti. İnşallah bu ödüller vasıtası ile tüm dünyada hocamızın uğruna mücadele ettiği bu hasletleri yaygınlaştırmak ve teşvik etmek fırsatı bulacağız. İnşallah bu yıl uluslararası ve son derece nitelikli bir programı gerçekleştirmiş olacağız.” dedi.

ERBAKAN TARAFINDAN ÜRETİLEN TÜRKİYE’NİN İLK YERLİ MOTORU ÖDÜL TASARIMINA TAŞINDI

Ödül, Erbakan’ın kurucusu olduğu ve Türkiye’nin ilk yerli motorunun üretildiği Gümüş Motor fabrikasından ilhamla, fabrikada üretilen ilk motorun stilize edilmiş gümüş bir versiyonu şeklinde olacak. Aylardır üzerinde çalışılan bu özel ödül bu yıl ilk kez verilecek.

Program:

14 Mart 2020 Cumartesi

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Saat: 19:00


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ayhan Barut'tan emekliler için yasa teklifiÖnceki Haber

Ayhan Barut'tan emekliler için yasa tekl...

Türk Müziği’nin Devleri Kartal’da AnıldıSonraki Haber

Türk Müziği’nin Devleri Kartal’da Anıldı

Başka haber bulunmuyor!