Mustafa GÖKTAŞ

Mustafa GÖKTAŞ

Mail: mustafagoktas006@gmail.com

AYASOFYA… HAM HUM ŞARALOP

Memlekette her iş bitti tek işimiz AYASOFYA kaldı.

Sabah kalkıyoruz, akşam yatıyoruz, AYASOFYA…

Durup dururken, bir AYASOFYA tutturdular ve tartışıyorlar, 80 küsür milyonluk ülkemizde çoğunluk bu tartışmaları ve içeriğini anlamış değil, haftalardır bu tartışılıyor.

İşsizlik, Açlık, Yokluk, Yolsuzluk tartışılmıyor….

Terör ve sınırlarımızdaki gelişen olaylar ile Akdenizde cereyan eden olaylar tartışılmıyor…

Siyasi partiler yasası değişecek deniyor, içeriği, değişecek maddeleri, nereleri değişecek, demokratikleşecek mi, lider sultası kalkacak mı, partinin en alt kademesinden en üst kademesine kadar partinin kayıtlı üyeleri mi seçecek, yoksa masa başı ayırlanmış deleğe düzenine devam mı edilecek, Disiplin kurulları özerk hale gelecek mi,partinin kayıtlı üyesi belediye başkanını,meclis üyesini, milletvekilini kendi öz iradesi ile belirleyebilecek mi yoksa parayı bastıran, torpili bulan sıralamalarda yine yer mi kapacak….

Uzatmak istemiyorum, bunları tartışan irdeleyen var mı?

Vatandaşın yararına konuşan, İşsizlik, Açlık, Yokluk, Yolsuzluk’un kökünü kazıyacağım, onu da şu şekilde yapacağım ve başaracağım diyen var mı?

Emekli bu ülkede bir türlü YEMEKLİ olamadı, asgari ücretin altında maaş alır halde, çözümleyeceğim, şu şekilde bu işe noktayı koyacağım diyen var mı?

EYT’lilerin sorununu şu şekilde çözeceğim, bu sıkıntıyı ortadan kaldıracağım diyen var mı?

KHK mağdurlarının sorunlarını şu şekilde çözeceğim, ortadan kaldıracağım diyen var mı?

Birçok zaruri beyaz eşyada fiyatların uçmasına sebep olan ÖTV ve diğer verğileri indireceğim, makul seviyelere çekeceğim, halkı rahatlatacağım diyen var mı?

Vatandaşın oturacağı soluk alacağı, mütavazi ölçülerdeki tek ikamet konutundan vergi almayacağım, yada çok cüzzi bir rakam alacağım diyen var mı?

Suyun, Doğalgazın fiyatını indireceğim diyen var mı?

Elektirikde yıllardır bizlerden haksız ve hukuksuz yere alınan TRT payını kaldıracağım diyen var mı?

Koronadan dolayı tüm esnaflar perişan oldu. İstisnasız kepengini indiren her esnafa, durumu iyi veya değil, kapalı kaldığı her ay için, bir defaya mahsus 2.500 TL vereceğim diyen var mı?

Emekliye Kurban bayramında 1000 TL ikramiye veriliyordu, bu korona yüzünden bu kez 2.500 TL vereceğim diyen var mı?

Zorunlu hizmet muafiyeti isteyen ve bekleyenlere çare olan var mı?

Teknoloji ve bilişim ile beraber herşey gelişti, çağa ayak uyduralım, çağ çocuğumuzu buna uygun yetiştirelim, gelecek nesilleri daha iyi eğitelim, bu nedenle eğitim ve öğretim sistemimizi çağa uygun hale getirelim deyen var mı?

Yok, Yok, YOK!!!

Varsa yoksa, AYASOFYA…

Yahu bizim topraklarımızda ve bizim tasarrufumuzda. Bunu kaşımanın, tartışmanın, gündem oluşturmanın, kime ne faydası var?

Oyun içinde Oyun…

Türkiyede sahnelenen hep aynı:

HAM HUM ŞARALOP….

Yorum Yazın