İbrahim GÜL

İbrahim GÜL

Mail: gultarsus@outlook.com

CHP'nin Mersin mitinginin ardından ortaya çıkan gerçekler

CHP'nin 4 Aralık'ta Mersin'de yapılan miting sonrası tartışmalar, mitingden daha fazla konuşulmaya başlandı.
Hani geçmişte bir mesel vardır 
" deveye demişler ki boynun eğri
 o da demiş ki nerem doğru ki"
 Bu mitinğde CHP lilerin açıklamalarının hangisi doğru ki ?.
CHP'liler Mersin mitinginde  meydanlara 100.000 kişinin üzerinde katılım olduğunu iddia ederlerken , valiliğin resmi sayı açıklama yapması kılıçdaroğlu'nu ve CHP'li milletvekillerini  şok etti .
Mersin valiliğin açıkladığı resmi rakam 21.500 olarak geçti .

 Ayrıca CHP'nin  Mersin mitinginde konuşmacı olarak kürsüye çıkan işsizim diyen gençlerin  bir tanesi C.Y nin feto ya üye olmaktan , diğer M.Y nin kasten yaralama mala zarar vermeden , tehdit ve evden hırsızlık suçlarından adli sicil kaydının olduğu belirtildi.  

Miting sonrasında Halk TV'nin gazeteci İsmail saymaz ile yaptığı röportajda aynen şu konuşmalar geçti . Halk TV spikeri meydanlarda yüzbinler vardı öyle değil mi İsmail bey diye sorduğunda , gazeteci İsmail Saymaz'ın gülerek vermiş olduğu bir cevap vardı . " ben dedi sayı sayma özürlüyüm ama baktığım her yerde insan vardı "  bu nedenle bir sayı veremeyeceğim dedi .
 çünkü kendiside 100.000 sayısını verirse altında kalacağını biliyordu .
Miting sonrasında bu gerçekleri hazmedemeyen CHP Mersin milletvekili Ali Mahir başarır Mersin valisine hakaret eder derecesinde açıklamalarda bulunmasıda çok düşündürücüdür .
Mersin valisi Ali İhsan Su  CHP'nin miting sonrasında yapmış olduğu açıklamada mitinge katılanların 21.500 olduğunu resmi rakamları ifade etti Bu açıklamadan rahatsız olan Ali Mahir başarır Mersin valisi hakkında bir milletvekiline yakışmayacak şekilde ifadelerde bulunup , Mersin Valisine hitaben;
 sen mitinge katılanlara katılanlara bilet mi kestin .
Sen Mersin'e yakışmıyorsun.
Sen benim ülkemde valilik yapacak insan değilsin.
Ben CHP milletvekili olarak  senin  mersin'den gitmen için elimden geleni yapacağım diyerek
Açıklamalarda bulunarak,  bir milletvekiline yakışmayacak şekilde devletin valisine hakaret edercesine konuşmalar yapıyor.
 sanırım Ali Mahir başarır gerçeklerin  ortasına ortaya çıkmasından dolayı rahatsız olmuş ki ne yapacağını şaşırarak devletin valisine saldırıyor.
Bunlara söylenecek tek bir söz var " nereniz  doğruki  "  .  gerçekleri ters yüz etmeyi bırakın. Böyle yapmaya devam ederseniz ancak kendinizi kandırırsınız. 
2023 seçimleri öncesi CHP tarafından, cumhurbaşkan adayları olmadan başlatılan mersin mitingi hayal kırıklığı yaratmıştır .
Ne diyelim hayırlısı olsun " yenilen pehlivan güreşe doymazmış "