Mustafa GÖKTAŞ

Mustafa GÖKTAŞ

Mail: mustafagoktas006@gmail.com

Mersin Büyükşehir'e...

Mersin Büyükşehir'e...

Sn. Başkan,

Korona ile ilgili çalışmalar yapıyorsunuz. Sizin gibi, yurt geneli tüm belediyeler yapıyor. Siz güzel bir insansınız. Uzlaşmacı, işleri uhuletle ve suhuletle yürüten, yüreği sevgi dolu insansınız. 

Ancak Mersin farklı bir kent. Bu kentin başkanı olmak, yöneticisi olmak gerçekten kolay değil. Küçük İstanbul tabiri cuk diye oturan bir tabirdir.

Daha önce yazdım. Toplu taşıma araçlarına dezenfektan otomatları konsun diye. Halka ücretsiz maske dağıtınız diye.

Bu işler zor değil. Okullarda maske dikiyorlar. Tek kullanımlık olandan. Terzi bile bu basit maskeyi dikiyor. Bunu Gönüllü insanlar aracılığı ile bile yapabilirsiniz. Zor değil. Şu anda uyanık tüccarlar bunu yapıp halka yüksek fiatla satıyor. Bunu da engellemiş olur kamuya çok büyük yarınız olur.

Ayrıca çok sayıda kentte oturma bankları söküldü. Bizde halen neden duruyor? Neden toplanmıyor? Halen kent içinde ve özellikle sahil bandında toplu olarak oturanlar var.

Piyasada zabıtalarca niçin etkin bir denetim yok?

Açıkta satılan yiyecek ve gıda maddeleri neden önlenemiyor?

Toplu taşıma yapan özel araçların camları neden filmli ve neden içerisindeki aydınlatmalar gece kulübü gibi?

Toplu taşıma araçlarını koltuk düzeni halen kumaş düzeni, hijyenik değil kir pasak içinde ve her tür mikrobu saçıyor, bu neden engellenmiyor?

Bunları bir kenara bırakıyorum.

Esnaf can çekişiyor. Size ait mülklerde kiracı olanların kiralarını MÜCBİR sebep gösterip 3-5 ay almasanız olmaz mı? Sonra alın, faiz uygulamayın, taksitlendirin, bu kentin esnafı zor durumda.

Saygı ile.