Antalya Kumluca-Kemer Yolu için Soru Önergesi

İyi Parti ANTALYA Milletvekili Feridun Bahşi; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan’a Antalya’nın Kumluca-Kemer İlçeleri arsındaki karayolun ve tünelin ne zaman bitirileceğini sordu.

Antalya Kumluca-Kemer Yolu için Soru Önergesi
  • 07 Aralık 2019, Cumartesi 11:26

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit TURHAN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Feridun BAHŞİ

Antalya Milletvekili

         Kumluca ve Antalya'yı birbirine bağlayan D- 400 karayolu, 2018 de meydana gelen heyelan nedeniyle trafiğe kapanmıştı. Heyelanın ardından bölgede yol yapım çalışmaları başlatılmış ve hala devam etmektedir.        

         Ayrıca yine bu yol üzerindeki Alacasu mevkii ve Phaselis Antik Kenti arasında bulunan bölgeye Ocak 2016’da 1300 metrelik tünel yapımına başlanmış ve Karayolları Genel Müdürlüğü, tüneli bir buçuk yılda tamamlamayı planladığını duyurmuştu. Ancak tamamlanma bir yana şuan için hiçbir çalışma yapılmamaktadır.

Buna göre;

  1. Kumluca Kemer yolu işinin başlama tarihi nedir,  ne zaman tamamlanacaktır?
  2. Yolun çökmesinde yüklenici firmadan kaynaklı hata var mıdır?
  3. Yapımına 2016 da başlanan Alacasu mevkii ve Phaselis Antik Kenti arasındaki tünelin ne zaman tamamlanması bekleniyor?
  4. Bu bölgede sürekli ölümlü trafik kazaları yaşanmaktadır. Karayolunun ve Tünelin biran önce tamamlanması için neyi beklemektesiniz?

basın bülteni

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık