MAHKÛM VE MAHKÛM AİLELERİ: UMUTLAR’A KELEPÇE VURULMAZ AF ÇIKSIN…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MAHKÛM VE MAHKÛM AİLELERİ: UMUTLAR’A KELEPÇE VURULMAZ AF ÇIKSIN…
Türkiye’de yüzbinlerce insan cezaevlerinde umutla AF bekliyor. Dürüst devlet adamı lider Devlet Bahçeli’nin ilk olarak gündeme taşıdığı AF konusu halen bir umutla bekleniyor. Yargı paketleri ardı ardına çıktı. Ancak çıkan paketler içinde bir AF yok. İnfaz düzenlemesi deniyor. Ancak mahkûm ve mahkûm aileleri umutla bir af çıksın diye kampanyalar sürdürüyor. Çalmadık kapı bırakmıyorlar.

Gündeme taşınan ve 2 yıldır ekranlarda sürekli tartışılan AF konusu umutlu bir bekleyiş ile sürerken, mahkûm ve mahkûm aileleri AF çıksın diye internet ortamında kampanyalar başlattılar. Bu arada çeşitli haberler dolaşıyor.  Zaman zaman bizim haber sitemize yansıyan haberled ve isteklerde gündeme taşındı.

Mahkûm aileleri ve yakınları AF çıksın diye internet ve sosyal medyada kampanyalar sürdürürken, seslerini duyan ve onların çabalarını gören var mı diye de tartışmalar devam ediyor.

Bakın onlar nasıl sesleniyor, seslenişlerinin sayfası ve linkini de en alta koyuyoruz;

“Hayaller yıkılmasın, umutlar kırılmasın, mahkûmlara AF çıksın!”

HABERLER YALAN OLARAK KALMASIN!

Çıkan söylentiler ve haberlerden dolayı cezaevi köşelerinde umutla af çıkmasını bekleyen mahkumlar var.. Ve buna bağlı olarak mahkum olan yakınlarına kavuşma hayaliyle umutlanan aileler.. İnsanları umutlandırıp sonradan umutlarını kırmak hayallerini yıkmak bu kadar kolay olmamalı...

Mahkûmlara af çıksın herkes sevdiklerine sevenlerine kavuşsun. Onlarında artık yüzü gülsün. Onlar gökyüzüne, hatta ağaçlara bile, en önemlisi ise ailelerine hasret yaşıyorlar ömürlerini.. Bir çoğu bunalıma girip akıl sağlığı bozuluyor.

Birçoğunun aileleri görüşlerine gidemiyor. İş, hastalık vs. nedenleriyle görüşlere gidemeyenler oluyor. Görüş gününü sabırsızlıkla bekleyen bir çok mahkum, o günü koğuşlarında geçiriyor.. Bir mahkumun üzülmesine sebep olacak en büyük nedenlerden biridir görüşüne kimsenin gelememesi..

Kimisi yavrusunun nasıl büyüdüğünü göremeden, her anında yanında olamadan geçiriyor ömrünü, kimisi sevdiklerinin hasreti ile.. Kimisi kanıtlayamadığı için suçsuz yere yatıyor oralarda, kimisi yaptığından pişman olarak..

İnsanların umutlarını yok etmek bu kadar kolay olmamalı! O haberi duyduklarında çocukların bayram sevinci gibi yaşadılar onlar o umudu. Mahkûmların ve yakınlarının umutlarının yok olmasına izin vermeyelim, vermeyelim ki bundan sonraki hayatlarını hayal kırıklığı korkusuyla hayal kuramayarak geçirmesinler!

Onlarsız bayram bayram olmuyor, düğün düğün olmuyor, şenlik şenlik olmuyor. Birbirlerine kavuşma umuduyla yatıp kalkan, yanıp kavrulan insanlar var.. Birbirlerine kavuşma hayaliyle gece gündüz ağlayan, gerçekten içten gülemeyen insanlar var.. Birbirlerine kavuşmak için özgürlüğe gün sayan insanlar var..

Birbirine kavuşmayı bekleyen binlerce insan var. Şimdi ortaya af çıktı diye haber atılıp, umutlandırılıp, sonrada o umutların hayallerin yok olmasına sebep olamazlar.

Özgürlük insanın hayatındaki en önemli şeylerden biri, bu haberlerle özgürlüğe yaklaşmanın, özgürlüğe ve sevdiklerine kavuşmanın heyecanını yaşayan mahkumların ve onların ailelerinin heyecanını, hevesini kırmayın.. UMUTLARA DA KELEPÇE VURMAYIN!

Ne olur, ne olur AF ÇIKSIN ! Kimsenin hayalleri yıkılmasın lütfen. Af haberiyle ilk defa gerçekten içten gülmüş insanlar varken, bu haber yalan olarak kalmasın.. Mahkumlara af çıksın, sevenler birbirine kavuşsun, evlere gerçek bayram gelsin!!

linki: https://www.change.org/p/adalet-bakanlığı-hayaller-suya-düşmesin-mahkumlara-af-çıksın

* * *

Evet bu sesleri duyacak olan ve görecek olan var mı bekleyip göreceğiz. İnsanlar Değerli devlet adamı ve dürüst insan lider DEVLET BAHÇELİ’nin sözü ile umutlandılar. Ancak yapılan çalışmalarda bir AF yok. İnfaz düzenlemesi deniyor, o da toplumu rahatlatıcı değil. Yapılacak düzenlemenin toplumsal barışa katkısı olması lazım diyen umutla bekleyen mahkûm ve mahkûm aileleri yetkililere bir kere daha sesleniyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
0Önceki Haber

0

ELEKTRİK DİREKLERİNDEKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ SONA ERİYORSonraki Haber

ELEKTRİK DİREKLERİNDEKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞ...

Başka haber bulunmuyor!