Burhanettin Kocamaz Mahkemeye Zorla Getirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Burhanettin Kocamaz Mahkemeye Zorla Getirildi
Mersin MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Burhanettin Kocamaz Mersin ikinci asliye ceza mahkemesinin zorla getirme kararı ile mahkemeye çağrıldı.

Uzun süredir Kamuoyunda yanlış bir algı yaratmaya çalışan yanlı ve yandaş basının yanı sıra, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Burhanettin Kocamaz’ın kullandığı üslup, yaptığı açıklamalardaki seviyesizlik mahkemeye taşındı.

Mersin’li Avukat Ali Mahir Başarır Kocamaz’ın hakkında suç duyurusunda bulundu ve bulunduğu suç duyurusu aylar sonra iddianameye dönüştü.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı özel soruşturma bürosu tarafından iddianameye dönüştürülen suç unsuru, 2016/36421 ile işleme konuldu. Kocamaz hakkında HAKARET suçlaması ile KAMU DAVASI açılması savcılık tarafından istendi. TCK 125/1-2, 53 maddeleri kapsayan iddianame ilgili nöbetçi mahkemeye sunuldu.

İşte İlgili iddianamenin Görüntüleri…

Resim -1-

Resim-2-      

Bu iddianamenin üzerine İstanbul Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi karara bağlayıp kabul ederek, 1.12.2016 günü tensip zaptı yaptı ve 2016/495 sayı ile yargılamaya başladı.

İşte O Tensip zaptı:

Resim -3-

Derken İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi Mersin’e TALİMAT yazarak Kocamaz’ın ifadesinin alınmasını istedi. Bunun üzerine Mersin 2. Asliye Ceza Mahkemesi 2017/172 talimat numarası ile MERSİN Emniyet Müdürlüğüne 12.4.2017 günü yazarak, Sanık Hacı Burhanettin Kocamaz hakkında 5.7.2017 günü saat 11 de yapılacak duruşmaya ZORLA GETİRME KARARI VERDİ.

İşte o zorla getirme kararı:

Resim -4-

Mersin ikinci Asliye ceza mahkemesi 5.7.2017 günü duruşmasını yaptı. İlgili duruşmaya Sanık Burhanettin Kocamaz da Avukatı ile beraber katılım yaptı. Suçlamaları kabul etmedi, şikâyetçinin kendisinin siyasi hasmı olduğunun altını çizdi, kendi hakkında tezvirat yaptığını, kendi üzerinden öne çıkmaya çalıştığı beyanı ile savunmasını yaptı. Daha sonra suçlamayı kabul etmiyorum, ancak bir ceza verilecekse HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİYE BIRAKILMASINI TALEP EDİYORUM beyanında bulundu. Bunun üzerine mahkeme ifadeleri alıp İstanbul’a gönderdi.

İşte o mahkeme kararlarının sayfaları:

Resim -5-

Resim -6-

Bilindiği üzere dava konusu işlemde, Hacı Burhanettin Kocamaz’ın şikayetçi Av. Ali Mahir Başarır hakkında gerek kendi sosyal sayfasında gerekse basın huzurunda ve basın açıklamalarında; “…militan…tetikçi…mafya avukatı..kendini ajan zanneden avukat…Bana bak avukat efendi…” gibi sözler sarf etmek suretiyle HAKARET edici üslupla beyanlarda bulunması sebebiyle dava açılmıştı. Mahkeme sürüyor. Gelişmeleri sizlere aktaracağız.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Bölge İstinaftan KARAR ÇıktıÖnceki Haber

Bölge İstinaftan KARAR Çıktı

Beden Eğitimi Öğretmeni Olayı Kınadı ve seslendiSonraki Haber

Beden Eğitimi Öğretmeni Olayı Kınadı ve...

Başka haber bulunmuyor!