BURHANETTİN KOCAMAZ'IN açıklamalarına 'TOKAT' gibi karar!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BURHANETTİN KOCAMAZ'IN açıklamalarına 'TOKAT' gibi karar!
Mersin Cumhuriyet Savcılığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın Mersin 15. asliye ceza mahkemesinde açtığı davada A.Vahap Şehitoğlu hakkında verilen ve para cezasına çevrilen mahkûmiyet kararına itiraz etti...

Mersin Cumhuriyet Savcılığı itirazında " Yapılan haberler kamuoyunu aydınlatmaya yönelik gazetecilik mesleğinin gereği olarak basın özgürlüğü kapsamında" değerlendirmesini yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinde FETÖ/PDY terör örgüt üyelerini mercek altına alan ve yaptığı sürekli haberler karşısında Başkan Kocamaz'ın açtığı davalardan yargılanan ve son olarak 15. asliye ceza mahkemesince 3ncü celsede iki yıllık mahkûmiyeti 16 bin lira para cezasına çevrilen Haber portalımız sahibi A.Vahap Şehitoğlu, Cumhuriyet Savcısının cezanın istinafen kaldırılması isteğini sevindirici buldu.

 Şehitoğlu, hakkında "yalan haber yapıyor, cezasını buldu" gibi hissi ve yanlış bilgilendirme ile kamuoyunu yanıltıcı basın açıklamaları yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın bu hevesinin, Cumhuriyet Savcılığının itirazıyla, kursağında kaldığını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinde aralarında 'Türkiye Belediyeler imamı', 'abiler' ve 'kriptolar'ın bulunduğu ve belediyeyi milyonlarca lira hortumlayan onlarca kişinin tutuklandığı ve çok sayıda kişinin belediyeden ihraç edildiği ortamlarda Sonses'te yapılan haberlere, yalan, iftira ve hakaret gerekçesiyle dava açan Burhannettin Kocamaz, lehine karar veren 15 asliye ceza mahkemesi kararına, Mersin Cumhuriyet Savcılığı el koyarak cezaya itiraz etti.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve haber portalımızın sahibi A.Vahap Şehitoğlu, Mersin Cumhuriyet Savcılığının verdiği itiraz kararını, basın özgürlüğü ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına karşı duran ve savaşan gazeteciler adına sevindirici buldu.

Tüm Türkiye de olduğu gibi Mersin adliyesindeki Fetöcülerinde temizlenmesiyle adaletli kararların çıkmasını, yargıya güvenin yeniden arttırdığına dikkat çeken Şehitoğlu: 'Büyükşehir Belediyesinde göreve gelir gelmez, daire başkanı, müdür, memur ve işçi kıyımı yaptı. Ardından da kıyılan insanların yerine terör örgütü üyeleri yerleştirildi. Şimdi sorarım; Konuşlanan ve konuşlandırılan bunca seçme eli kanlı terör örgüt üyelerini Ben cebimden mi çıkarttım, yerleştirdim?' diyerek, Başkan Kocamaz'a tepki gösterdi.

Mersin Cumhuriyet Savcısı Mehmet Turan Denizgöçer'in Bölge adliye mahkemesine yaptığı temyiz başvurusu kararı aynen şöyle: 

" Sanık Abdulvahap ŞEHİTOĞLU'nun mahkumiyetine dayanak yapılan her iki makalesinin kamuoyunu aydınlatmaya yönelik gazetecilik mesleğinin gereği olarak basın özgürlüğü kapsamında kamuoyunun aydınlatılmasını amaçlayan içerikte olduğu, yazının muhatabı olan kişinin büyükşehir başkanı olup bu yönden belediyecilik faaliyetlerine ilişkin, yazılar ve içerikleri yönünden daha geniş bir özgürlük alanının bulunduğu gözetilerek, yazıların güncel ve bilgilendirme amaçlı olarak yazılıp, başkaca medyada yer alan haberlere atıf yapılarak yazıldığı dikkate alındığında atılı hakaret suçunun unsurları itibariyle oluşmadığı halde dosya kapsamına uygun olmayan ve yetersiz gerekçeyle cezalandırılmasına karar verilmesi usul ve yasaya aykırı görüşmüştür. Usul ve esas yönünden Kanun'a aykırı bulunduğundan kararın istinafen kaldırılması arz olunur."

Öte yandan 'Benim oğlum FETÖ okullarında okumadı' açıklamasını yaptıktan kısa süre sonra Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından alınan Mustafa Yıldırım tenzili rütbeyle Yargıtay Cumhuriyet savcılığı görevine atanmıştı.

Ardından Mersin'in yeni Başsavcısı olan Mustafa Ercan'ın Göreve başlar başlamaz Savcılık bünyesinde köklü değişiklikler yaptığı öğrenildi. Sakarya Başsavcılığından Mersin Başsavcılığına getirilen Mustafa Ercan, 15 Temmuz darbesinde Sakarya'da cesaretli çıkış ve adımlarıyla Fetöye büyük kayıp verdiren 'Fetö Avcısı' lakabıyla anılıyor.

Bu haber https://www.sonses.tv/'dan alınmıştır.

Kaynak: http://www.sonses.tv/haber/2648/kocamazin-aciklamalarina-tokat-gibi-karar.html


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAŞMET AYSAN Mersin’deki FETÖ/PDY Dosyasına Müdahil dilekçesi verdiÖnceki Haber

HAŞMET AYSAN Mersin’deki FETÖ/PDY Dosyas...

Burhanettin Kocamaz'ın başında olduğu Mersin Büyükşehir Belediyesinin FETÖ/PDY duruşması 28’indeSonraki Haber

Burhanettin Kocamaz'ın başında olduğu Me...

Başka haber bulunmuyor!