Çaltana'da Sular Durulmuyor...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çaltana'da Sular Durulmuyor...
Mezitli'deki Çaltana Tatil Sitesi'nde usulsüzlük adına her geçen gün yeni bir iddia ortaya atılıyor.

Mersin’in Mezitli ilçesinde bulunan Çaltana Tatil Sitesi’nde sular durulmuyor. Yönetimsel olarak başıboşluğun yaşandığı 700 konutluk site, her gün farklı bir usulsüzlük ile gündeme geliyor. Site sakinleri, son olarak aidat ve ek bütçe diye toplanan 3.360 Milyon TL’nin akıbetini merak ederken, yetkililerden skandallar sitesi olarak anılmaya başlayan yaşam alanlarındaki tüm hesapların ve diğer işlemlerin denetlenmesini istiyor.

SAVCILIK DEFTERLERE EL KOYDU

İddiaya göre, şu an 2 ayrı site yönetim bürosu bulunan Çaltana Tatil Sitesi’nde 3 ayrı grup yönetim adı altında para topluyor. 19 Mayıs 2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulda yeni yönetim seçimi gerçekleştirildi. Eski yönetim tarafından evraklar yeni yönetime verilmedi. Şikayet üzerine savcılık defterlere el koyarken, defterlerin incelemesinin ise halen devam ettiği belirtiliyor.

SEÇİM YAPILDI ANCAK KRİZ DEVAM EDİYOR

Söz konusu tatil sitesinde 12 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulunda, divan 5 saat geçmesine rağmen oluşturulamadı. Seçim 19 Temmuz 2020 tarihine ertelendi. Bu tarihte Mersin Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde yapılan seçim sonrası sitede halen ciddi bir yönetim krizi olduğu belirtiliyor. Bina sakinleri ise kiminle muhatap olacağını bilmiyor. 

SİTE SAKİNLERİ CANINDAN BEZDİ

Çaltana Tatil Sitesi’ndeki bu başıboşluk site sakinlerini adeta bezdirdi. Daha önce birçok kez kaçak elektrik kullanımlarıyla davalık olan sitede evler mülk sahiplerinden izinsiz olarak, saatlik, günlük ve haftalık olarak kiraya verilmesi sonucunda ciddi sorunlarla gündeme gelmişti. Şuan evlerini satıp gitmek isteyen site sakinlerine çıkartılan fahiş borçların ise akıbeti hakkında ciddi iddialar ortaya atılıyor.

"CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK"

Öte yandan 14 katlı binada asansörlerin çalışmadığını kaydeden Site sakinleri, "Elektriklerin kesik olması nedeniyle asansörlerimiz çalışmıyor. Bina 14 kattan oluşmakta. Kim 14. Kattan aşağı inip tekrar çıkmak ister. Herkes elini vicdanına koysun. Zaten asansörlerimiz bakımsızlıktan adeta dökülüyor. Elektrik olmuş olsa dahi bu asansörlerde can güvenliğimiz yok. Yine otoparklarımız çökmüş durumda. Adeta diken üzerinde oturuyoruz" dediler. 

İTE SAKİNLERİ EVLERİNİ SATAMIYOR

700 konutun yer aldığı ve neredeyse bir ilçe nüfusuna sahip olan Çaltana Tatil Sitesi’nde son olarak ek bütçe adı altında toplanan paraların ne olduğu bilinmiyor. Site sakinleri farklı yönetim grupları oluşması nedeniyle haklarını da arayamıyorlar. Sitede yaşanan sorunlar nedeniyle evlerini satamayan vatandaşlar, karşılarında muhatap bulamadıkları için çaresizce yetkililerden yardım bekliyorlar.

SİTE SAKİNLERİNDEN VALİLİK VE MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI

Yönetimsel çarpıklıklar nedeniyle adeta bakımsızlığa terk edilen sitede, ev fiyatları giderek düşüyor. Emsal sitelere göre, sürekli değer kaybeden sitede kira fiyatları da talep azlığı nedeniyle hızla düşmeye devam ediyor. Bölgede sorunlu site olarak bilinen Çaltana Tatil Sitesi, halen kaderine terk edilmiş şekilde sorun üzerine sorun yaşamaya devam ediyor. Site sakinleri başta Mersin Valiliği olmak üzere milletvekilleri ve diğer ilgili kurumlara çağrıda bulunarak bu sitenin inceleme altına alınmasını istiyorlar.

Haber: Ökkeş İŞÇİ - Mezitli / MERSİN 

http://www.mersin724haber.com/haber/caltana-da-sular-durulmuyor


 • 0
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AFETE ENGEL OLUNAMAZ AMA ZARARI GİDERMEK GEREKÖnceki Haber

AFETE ENGEL OLUNAMAZ AMA ZARARI GİDERMEK...

ÖNERGE AKP VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİSonraki Haber

ÖNERGE AKP VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ

Başka haber bulunmuyor!