CHP’li ŞAHİN; AKP, Yolsuzlukları Örtbas Etmeye Çalışıyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’li ŞAHİN; AKP, Yolsuzlukları Örtbas Etmeye Çalışıyor!
CHP’li ŞAHİN; AKP, Salgını Fırsata Çevirerek Şehir Hastanelerindeki Yolsuzlukları Örtbas Etmeye Çalışıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada AKP iktidarının koronavirüs salgınını fırsata çevirerek şehir hastanelerindeki kamu zararını ve yolsuzlukları örtbas etmeye çalıştığını iddia etti.

AKP iktidarı kanadından gelen ‘’ Şehir hastaneleri olmasa bu salgınla nasıl baş ederdik?’’ sözlerini hatırlatan Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret ŞAHİN; ‘’ Madem şehir hastanelerine bu kadar güveniyordunuz, neden Çin’den gelen vatandaşlarımızı şehir hastaneleri yaparken kapattığınız Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde karantina altına aldınız? Demek ki bu şehir hastaneleri modeli kurgulaması en başından beri yanlışmış.’’ dedi.

İktidar Hastaneleri Ayıramıyor

Salgının Türkiye’ye geldiği ilk günden buyanakoronavirüs şüphesi bulunan hastaların başvuracağı hastanelerin ayrı olması gerektiğini savunan Dr. Fikret ŞAHİN, şehir hastanelerinin büyük kampüsler halinde yapılmasının ve bu süreçte kapatılan devlet hastanelerinin sayısının fazla olması sebebiyle bu işleminde bir türlü gerçekleştirilemediğini ifade etti.

Şehir Hastaneleri Konusunda Verilen Soru Önergelerine Kaçamak Cevaplar

Şehir hastanelerinin maliyetleri konusunda ısrarlı girişimlerine rağmen halen cevap alamadıklarını vurgulayan Milletvekili ŞAHİN, farklı bakanlıklara sorduğu soru önergelerine verilen kaçamak cevapları gün yüzüne çıkardı. Şahin, Kasım ayında Sağlık Bakanlığı’na verdiği ‘’Hizmetteki şehir hastanelerinin aylık kira ve hizmet bedelleri nedir?’’ sorusuna bakanlığın ‘’Hazine Bakanlığı’ndan öğrenebilirsiniz’’ cevabını verdiğini; aynı soruyu Hazine Bakanlığı’na sorduğu zaman ise muhatabın Sağlık Bakanlığı olduğu cevabını aldığını belirterek; ‘’ İşte iktidar partisi şehir hastaneleri konusunda bu noktada. Bu hastanelere ödediğimiz 1 yıllık kira ve kullanım bedeli ile bu hastaneleri yapabilmemize rağmen; iktidar neden bu hastanelere 25 yılkira ve hizmet bedeli ödeneceğinihalen açıklayamamıştır. Eğer bu şehir hastanelerigenel bütçeden yapılmış olsaydı şimdi mevcut olan şehir hastanelerinin en az 2-3 katı hastaneye ve yoğun bakım yatağına sahip olacaktık. Bu sayede hem vatandaşın vergileri heba edilmemiş olacak hem de bu hastaneler halkın malı olarak kalacaktı. İşte şu an bu hastaneler için özel şirketlere dövizle her ay kira ve hizmet bedeli ödüyoruz. Bu zarardan biran önce kurtulmamız için bu hastaneleri tekrar halkın malı haline getirmeliyiz’’ şeklinde konuştu.

BASIN BÜLTENİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BEBEKLERE MAMA DESTEĞİÖnceki Haber

BEBEKLERE MAMA DESTEĞİ

CHP’’DEN MART AYI DOĞA HAKLARI İHLALLER RAPORUSonraki Haber

CHP’’DEN MART AYI DOĞA HAKLARI İHLALLER...

Başka haber bulunmuyor!