CORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ SORDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ SORDU
CHP'Lİ EMİR TBMM BAŞKANI ŞENTOP'A CORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ SORDU CHP'Lİ EMİR: TÜRKİYE'NİN EN ÇOK ZİYARET EDİLEN KURUMUNDA HALA NEDEN ÖNLEM ALINMADI?TBMM BAŞKANLIĞI UYARI TABELALARI ASMAK DIŞINDA NE YAPMAYI PLANLIYOR?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Murat Emir- Ankara Milletvekili

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 11 Mart 2020 saat 00:30’da yaptığı açıklamada Türkiye’de 1 vatandaşımızda coronavirüs tespit edildiğini açıklamıştır. Resmi açıklamanın ardından ülke genelinde vatandaşlar belediyeler, kurum ve kuruluşlar, uzmanların uyarıları doğrultusunda önlem almaya başlamış, toplu ulaşım istasyonları başta olmak üzere önemli kalabalık noktalarda dezenfeksiyon çalışması başlatılmıştır.

TBMM ise ülkemizin en çok ziyaret edilen kamu kurumudur. Özellikle 3 siyasi partinin grup toplantısı olduğu salı günleri 5000’e yakın, diğer günler de ortalama 2000 kişi TBMM’ye giriş yapmaktadır. TBMM bünyesinde bugüne değin coronavirüse karşı ciddi bir tedbir alınmamış olması ise düşündürücüdür. Lavabolara, hijyen kuralları ile ilgili bilgilendirici tabela asılmasının dışında hiçbir koruyucu önlem alınmaması coronavirüs başta olmak üzere pek çok virüse de davetiye çıkarmaktadır. Bakan Fahrettin Koca’nın açıklamasını takiben sadece belli noktalara sıvı el dezenfektanı konulduğu görülmüştür.

Bu bağlamda;

 1. Pek çok belediye, kurum ve kuruluş günler öncesinden olası bir coronavirüs vakasına karşı tedbir alırken, ülkemizin en çok ziyaretçi ağırlayan kurumu olan TBMM’de neden bugüne değin, uyarı tabelaları asmak dışında hiçbir tedbir alınmamıştır?
 2. Grup toplantı salonları ile milletvekilleri odalarının bulunduğu halkla ilişkiler binası başta olmak üzere TBMM yerleşkesinin tamamının rutin temizlik dışında belirli periyodlarla dezenfekte edilmesi düşünülmekte midir?
 3. TBMM halkla ilişkiler binasının tuvalet kapıları başta olmak üzere belirli noktalara ne zaman sıvı dezenfektan konulması planlamaktadır?
 4. Coronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında havalimanlarında olduğu gibi ziyaretçi kabul salonlarına termal kamera konulması düşünülmekte midir?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR’DEN ENGELLİLERE ÜCRETSİZ NİKAHÖnceki Haber

BÜYÜKŞEHİR’DEN ENGELLİLERE ÜCRETSİZ NİKA...

Süt ürünlerinde ‘serbest soygun” ekonomisiSonraki Haber

Süt ürünlerinde ‘serbest soygun” ekonomi...

Başka haber bulunmuyor!