DEMOKRAT PARTİ MERSİN’DE BİTİK

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
DEMOKRAT PARTİ MERSİN’DE BİTİK
Yıllardır partiyi yok edip sıfırlamak üzere göreve getirilen il ilçe başkanları sonrası partinin kayıtlı üyelerinin yüzde 25’i İYİ partiye kayarken, yüzde 10’u CHP’ye, yüzde 3’ü MHP’ye, yüzde 2’si yeni kurulan DEVA ve GELECEK’e, yüzde 1’i BBP’ne, yüzde 8’i memleket partisine, yüzde 21’ine yakın kesimin ise yaşından dolayı vefatı ile partide kayıtlı üye kalmadı denecek kadar az.

MERSİN - Demokrat parti, hani şu MİLLET ittifakının 6’lı masa ortağı olan parti. Genel Başkanı Gültekin Uysal. Mersin’de en son seçimde VARLIKLARININ olmadığı iyice ortaya çıkan parti.

İl Başkanlığına ataması yapılan ZİYA ERDOĞAN, şu an MHP Mersin il Başkanı olan Zeynel Ugur Gölgeli’nin önceki listesinde orada il yönetiminde idi.  O listeye ise şu an halen MHP Toroslar ilçesi Belediye Başkanı olan akrabası olduğı iddia edilen başkanın ricasıyla yazıldığı, Bir müddet sonra Ak partiden dışlanmış olan kişilerin tavsiyesi ile DP’ye il başkanı yapıldığı bildiriliyor.. Listesini daha önce burada yayınladık.

Şimdi ise bir evrak elimize geçti. Kendi aralarında 3 baş danışman bile seçip birbirlerini onore etmişler. Ama çoğu partinin kayıtlı üyesi değil.

Bu arada İl Başkanlığına geldikleri günden bu yana partiye tek bir üye yapmadıkları ortaya çıktı. Geçmişte olduğu gibi kagıt üstünde il - ilçe başkan ve yöneticileri belirleyip, yol yürümeye çalışılsa da, başarılı olamıyorlar. Mersin’de il bazında ve merkez ilçelerde Demokrat Partinin tek bir oyunun millet ittifakına yansımadığını belirten eski DP’liler, Ancak CHP lideri Mersin’e geldiğinde il başkanımız konuşma yaptığı platformda boy gösterdi diyorlar. Kendisi, eşi, çocuklarının, hatta yönetim kadroları ile kadın gençlik kolları mensuplarının dahi partinin kayıtlı üyesi olmadığını beyan eden DP’liler, “yahu böyle bir anlayış ile nereye kadar” demekte kendilerini alamıyorlar. Diğer taraftan Millet ittifakı olarak CHP’den gelen son seçimlerde sandık başında görev yapacak olan müşahit kartlarını bile dağıtamadıkları gibi, tek bir sandık görevlisi dahi vermedikleri belirtiliyor.

MERSİNDE DEMOKRAT PARTİ TEŞKİLATLARININ DURUMU NEDİR? 

2022 yılında Kadın kolları oluşturdular. Sahada çalışan tek kadın yok. Ama sosyal hesabında etkinlik yaptım diyen çok....

2020 sayımına göre Mersin’deki en büyük ilçelerden biri olan TARSUS ilçemizin nüfusu, 346.715 tir. 174.617 kişisi erkek, 172.098 ‘i ise kadındır. Buranın ilçe binası da kapalı... İlçe başkanı KEMAL AKER kendi sigorta acentesinde oturuyor, parti levhası astıkları yer hiç açılmıyor, gelen yok giden yok. 3 yıldır partiye kayıt yapılan tek bir kişi yok. 

TOROSLAR ilçemizin nüfusu, 310.606 dır. 155.881 kişisi erkek, 154.725 ‘i ise kadındır. Buranın ilçe başkanı yapılan kişi MURAT KARAYUMAK, kağıt üstünde bir başkan. Yönetimini toplayamıyor. Göreve geldiği günden bu yana neredeyse 3 yıl oldu, merkezde bulunan ana ilçelerden biri olan bu yerde parti hizmet binasını açmadı, açamadı. Adı ilçe başkanı. Tabelası yok, hizmet binası yok. Ama kartviziti var. Göreve geldiği andan itibaren partiye kayıt yaptığı tek bir vatandaş yok. 

Merkezdeki YENİŞEHİR ilçemizin nüfusu, 268.776 dır. 129.859 kişisi erkek, 138.937 ‘i ise kadındır. Buranın ilçe başkanı yapılan kişi ERTAN TEKİN, kâğıt üstünde bir başkan. Oda Yönetimini toplayamıyor. Göreve geldiği günden bu yana neredeyse 3 yıl oldu, (bu arada atama ile 2 başkan değiştirdiler) merkezde bulunan ana ilçelerden biri olan bu yerde parti hizmet binasını açmadı. Adı ilçe başkanı. Tabelası yok, hizmet binası yok. Ama bununda kartviziti var. Göreve geldiği andan itibaren partiye kayıt yaptığı tek bir vatandaş yok. 

Merkezdeki AKDENİZ ilçemizin nüfusu, 259.381 dir. 131.889 kişisi erkek, 127.492 ‘si ise kadındır. Buranın ilçe başkanı yapılan kişi PINAR SU POLAT, kâğıt üstünde bir başkan. Oda Yönetimini toplayamıyor. Göreve geldiği günden bu yana neredeyse 3 yıl oldu, merkezde bulunan ana ilçelerden biri olan bu yerde parti hizmet binasını açmadı. Adı ilçe başkanı. Tabelası yok, hizmet binası yok. Ama bununda kartviziti var. Göreve geldiği andan itibaren partiye kayıt yaptığı tek bir vatandaş yok. 

Merkezdeki MEZİTLİ ilçemizin nüfusu, 210.538 dir. 103.343 kişisi erkek, 108.195 ‘i ise kadındır. Buranın ilçe başkanı yapılan kişi, ELMAS DURMA, kâğıt üstünde bir başkan. Oda Yönetimini toplayamıyor. Göreve geldiği günden bu yana neredeyse 3 yıl oldu, (bu arada atama ile 2 başkan değiştirdiler) merkezde bulunan ana ilçelerden biri olan bu yerde parti hizmet binasını açmadı. Adı ilçe başkanı. Tabelası yok, hizmet binası yok. Ama bununda kartviziti var. Göreve geldiği andan itibaren partiye kayıt yaptığı tek bir vatandaş yok. 

63.269 nüfuslu MUT ilçesi 5 yıldır kapalı, teşkilatı bir türlü oluşturamadılar.Bu ilçe bir türlü açılamadı. Ancak bunlar gelince aşağıdaki atamayı yaptılar. halen bir hizmet binası ve çalışan teşkilat yok. 

 

26.947 nüfuslu BOZYAZI ilçesi 4 yıldır kapalı, PARTİ BİNASI MÜLK, ANAP’tan geçme bina. Binanın yapımcı kooperatife borcu var, ödenmiyor. Teşkilatı oluşturup kapıyı bir türlü açamadılar. İşte koperatife olan 2021 de ki borç miktarı. Şu an bu borç ödenmediği için daha da arttı...

İşte bunlar gelince oluşturulan kağıt üstündeki teşkilat. Ama çalışan yok. 

25.296 nüfuslu GÜLNAR ilçesi 5 yıldır kapalı. Parti binası mülk. 2 katlı bina. Kentin göbeğinde. Bakımsızlıktan dökülüyor. ANAP’tan geçme bina. Teşkilatı oluşturup kapıyı bir türlü açamadılar. Parti binası kapalı içindeki eşyaların hali aşağıda...

11.289 nüfuslu AYDINCIK ilçesi 5 yıldır kapalı. Partiyi kuracak ilçe başkanı ve yönetimi bulamıyorlar. Çünkü çaba sarf etmiyorlar.

8225 nüfuslu ÇAMLIYAYLA ilçesi, kirasını ödeyemediği için belediyeye borçlandı. Belediye tahliye edip eşyalarını sokağa attı. Biz haber yaptık, o yerli olmadılar. Halen kira borcu ödenmedi. O yerde MEMLEKET partisi tabela asıp hizmete başladı. Partinin tabelası da yok, demirbaş eşyaları da yok, başkanı da yok, 3 yıldır görmezden geliyorlar. İşte oranın devir teslim tutanağı..

66.994 nüfuslu ANAMUR ilçesi binası parti malı. Yıllardır aynı kişi başkan yapılıyor. Partinin doğru dürüst kapısı açılmıyor. Partinin demirbaşı olan araç yıllardır yediemin otoparkında çürüyor, borcu bir türlü ödenmiyor. Göreve geldiği andan itibaren partiye kayıt yaptığı tek bir vatandaş yok. Tarafımıza seçim öncesi gönderilen aşağıdaki belgeyi şimdi yayınlıyoruz.

125.173 nüfuslu SİLİFKE ilçesinin binası parti mülkü. Çok muhteşem bir yerde... Büyük. Kâğıt üstünde başkanı var, kapısını açıp millete buyur gel diyen yok. Bina ANAP’tan geçme. Ama gelen giden yok, çalışan bir teşkilat yok,Göreve geldikleri andan itibaren partiye kayıt yaptıkları tek bir vatandaş yok. 

144.548 nüfuslu ERDEMLİ ilçesinde de durum farklı değil. Kâğıt üstünde kongre ile bir başkan seçilmiş, kendi iş yerinden parti yönetiyor, ha var, ha yok. Göreve geldiği andan itibaren partiye kayıt yaptığı tek bir vatandaş yok. 

MERKEZDEKİ YENİ MAHALLE BEŞYOL CİVARINDA MÜLKÜYETİ ANAP’TAN DP’YE GEÇEN VE HÜSEYİN KARAGÖZ DÖNEMİNDE BOŞALTILARAK ANAHTARI GENEL MERKEZE TESLİM EDİLEN 250 M2 LİK SÜPER YER İSE 2 YILDIR BOMBOŞ DURUYORDU. DÜN ÇEKİLEN RESİM AŞAĞIDA...

Burayı, kiraya mı verdiniz? Kiraya verdiyseniz kim verdi? Kaç paraya kiraya verdiniz? Parayı kim aldı? Kime, nereye kiraya verdiniz? Bu işten kimin haberi varsa açıklasın!!! Siz merkezde bulunan 4 ilçenin kapısını açamadığınız gibi, burayı AKDENİZ ilçe yapabilecekken oraya da tahsis etmiyorsunuz, şu görüntüye bakar mısınız? Burası ne oldu böyle?!!!

KURUCU DP’LİLER KIZGIN, BAKIN NASIL SESLENİYORLAR

 


0Önceki Haber

0

DEMOKRAT PARTİ GENEL MERKEZİ NEDEN TEŞKİLATLARA KAYITSIZ?Sonraki Haber

DEMOKRAT PARTİ GENEL MERKEZİ NEDEN TEŞKİ...

Başka haber bulunmuyor!