MERSİN SOKAK VE CADDELERİ DİLENCİ KAYNIYOR, MÜDAHALE EDEN YOK

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MERSİN SOKAK VE CADDELERİ DİLENCİ KAYNIYOR, MÜDAHALE EDEN YOK
MERSİN’DE DİLENCİ SAYISI ARTTI İLGİLİ İLGİSİZ HERKES SEYREDİYOR. Dilenciler çoğu zaman ahlaki çöküntü içinde olan ve suçlu olarak kabul edilen kişilerdir. Bu sebeple kent güvenliğini sağlamak için dilencilikle adli ve kolluk güçlerinin mücadele etmesi için kabahatler kanunun diye birde kanun çıkartılmıştır. Ancak uygulayan, uygulatan yok.

Mersin’in merkezdeki ilçeleri olan AKDENİZ- YENİŞEHİR ilçelerinde halkın çoğunlukla gittiği mabet yerleri, cami önleri, pazar yerleri, resmi kurum civarları, halkın toplu olduğu mekanları mesken tutan Dilenciler ile mücadele edilmesini isteyen vatandaşlar, bu duygu sömürüsüne dur desinler demekteler.

MİLLETİN KARŞISINA ADIM BAŞI DİLENCİ ÇIKAR OLDU

Çünkü toplum da dilenme faaliyetinden rahatsızlık duyan insan sayısı çok. Milletin huzurunu bozuyorlar, kamu düzenini sarsıyorlar. Kamuoyunda dilencilikle ilgili bu rahatsızlığı doğuran temel sebepler içinde, dilencilerin göründükleri gibi olmamaları, insanların iyi niyetini suiistimal etmeleri ve organize bir suç şebekesi şeklinde faaliyet göstermeleridir. Dolayısıyla dilencilikle mücadele edilmediği takdirde onarılamayacak sosyal tahribatların gerçekleşebileceği söz konusudur. Özellikle Mersin Merkez AKDENİZ- YENİŞEHİR ilçelerinde resmi kurum kuruluş civarları, mabet yerleri civarları, kaldırım üzerleri, milletin toplu olduğu yerlerdeki alış veriş mekânlarının etrafları sıkı denetlenmesini isteyen vatandaşlar, “bizi bu çetelerden kurtarın” demekteler.


DP MERSİN İL BAŞKANI 8 KİŞİ İLE TOPLANIYOR ŞU ANA KADAR DA HİÇ BİR İCRAATI YOKÖnceki Haber

DP MERSİN İL BAŞKANI 8 KİŞİ İLE TOPLANIY...

SİLİFKE BELEDİYESİ HİZMET BİNASI YAPIMI İÇİN 150 MİLYON HARCIYORSonraki Haber

SİLİFKE BELEDİYESİ HİZMET BİNASI YAPIMI...

Başka haber bulunmuyor!