MUSTAFA GÖKTAŞ, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Afişli ve broşürlü bir Ağaç dikim seferberliği başlattı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Afişli ve broşürlü bir Ağaç dikim seferberliği başlattı
Kısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Afişli ve broşürlü bir Ağaç dikim seferberliği başlattı.
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Bir Ağaç’ta sen dik yaşama katkın olsun” diyerek, Artvin Hopa ve yurdumuzun değişik yerlerindeki SEL felaketleri, Ayrıca gelişen ORMAN yangınları nedeniyle bir Ağaç dikim seferberliği yapılması gerektiğinin altını çizerek, için tüm insanları duyarlı olmaya çağırdı.
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş  “Her sene 30 Ağustos geldi mi, resmi bildik törenler, alışılmış kutlamalar, rap rap askerlerin yürümesi, katılımcılar belli, protokol işi el sıkışmalar, sonrası bitti. Oysa 30 Ağustos Zafer Bayramı şanlı Türk’ün destan yazdığı gündür. O günü Bayram ilan edenler çok iyi bilirler ki, biz o gün bu vatan uğruna, bu devlet uğruna, bu millet uğruna nice vatan evlatlarını şehit verdik, gazi verdik. İşin doğrusu bu vatan, devlet, millet uğruna o günden bu güne çok sayıda şehit ve gazi verdik. Böyle milli bayramların kuru kuruya kutlanmasını içimize sindiremediğimiz gibi, böylesine önemli günlerde üç beş cicili laf ve söylem ile geçiştirilmemeli. Ayrıca bu yıl şehit haberlerinin artması nedeniyle belirli programlarda iptal edilmiş durumda. ÇETKODER olarak 30 Ağustos günü bu gün başlamak üzere ve 2 hafta boyunca tüm gönüllülerimizle beraber yurt geneli, yaşanan sel felaketleri, orman yangınlarının son bulması düşüncesiyle tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz adına Ağaç dikim seferberliği başlatıyoruz” dedi.
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş “Her önemli günde yaptığımız çağrı gibi bu gün içinde afişli ve broşürlü bir çalışma başlattık. Yurt geneli tüm insanlarımızı bu olaya kayıtsız kalmamalarını rica ediyoruz. Yıllardır hor kullanarak, bilinçsiz tüketerek, yeşili ve tabiat varlıklarını yok ederek, etrafı beton yığını haline getirerek, Doğamızın DNA’larını hiç düşünmeden bozduk. Bu nedenle seller oluyor, afetler yaşanıyor. İklim bozuluyor. Gel Bir Ağaç’ta sen dik. Şehitler adına, gaziler adına, gelecek nesiller adına, sevdiklerin adına dik. Yaşama ve doğaya kendi çapında sahip çık. Ağaç demek yaşam demek, su demek... Hayat demek. Gel şehitlerin adını, gazilerin adını, sevdiklerinin adını Doğada yaşat” dedi.
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş “Bakın yurdumuzun değişik yerlerinde her yaz canım ormanlarımız yanar. Bu yaz değişik yerlerde on binlerce dönüm alanımız yine yandı. 2010 yılında Rize’de aşırı yağışlardan kaynaklanan sel felaketi… Canlarımız gitti. Bakın bu gün 2015, Artvin Hopa ve diğer yerlerdeki seller, taşkınlar, afet durumu. İşin özünü bu gün ilgililer aktarıyor. Ormanları kesip çay bahçeleri yapmışlar. Buda tetikleyen sebep olmuş. Biz dere yatağına ev yaparız, deniz kenarına ev yaparız, ormanları keser ev yaparız, Deniz doldurur ev yaparız… Yaylalık alanlarda betonlaşırız… Biz hep yok etmeye varız. Nasıl insanlarız biz? Doğada sadece biz mi yaşıyoruz? Bu doğada yaşayan diğer canlıların yaşama hakkı yok mu? Onların evlerini barklarını ellerinden alıyoruz. Ağaçlar ve ormanların onların evleridir. Yuvalarıdır. Yakıyoruz, yıkıyoruz, yok ediyoruz. Sonra? Heyelan, sel felaketi, erozyon başta olmak üzere çok sayıda felaketi yaşıyoruz. Ağaç demek bunların hepsini önlemek demek... Yeşil alan ve bitki örtüsünün sayısını arttırmak demek yaşama sahip çıkmak demektir. Bu bağlamda bu seferberliği bu gün bu anlamlı günde başlatıyoruz. Gelin hiç bir şey bilmiyorsanız bir meşe fidesi yâda selvi fidesi alıp toprakla buluşturun. Boş bulduğunuz alana dikin. Biz tüm yurtta gönüllülerimizle bu bayram öncesi tüm şehit ve gazilerimiz adına, sevdiklerimiz adına, gelecek nesiller için birer ağaç dikeceğiz. Onların ruhları ve adlarını ormanlarda, doğada yaşatacağız. Bu bağlamda 30 Ağustos Zafer bayramımızı kutlar, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dileriz” dedi.

MUSTAFA GÖKTAŞ, DAĞLICA SALDIRISI SONRASI: ACIMIZ BÜYÜK İÇİMİZ KAN AĞLIYOR, DURMALI BU VAHŞET!Önceki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ, DAĞLICA SALDIRISI SONRAS...

MUSTAFA GÖKTAŞ, VATANDAŞLARI HAK VE HUKUK ARAMALARI İLE İLGİLİ DETAYLI UYARDISonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ, VATANDAŞLARI HAK VE HUKU...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!