Sansasyonel Derviş'in Yalan ve Düzmece Haberine Mahkemeden DUR Kararı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sansasyonel Derviş'in Yalan ve Düzmece Haberine Mahkemeden DUR Kararı
SANSASYONELHABER'DE ÇIKAN Organize ve yalan haberlere Mahkeme bir biri ardına ERİŞİM ENGELİ KARARI vererek DUR diyor…

Daha önceki yayınlarımızda da sık sık dile getirdiğimiz YALAN- DÜZMECE- HAKARET VE İFTİRA KOKAN haberlere Türk yargısı tokat gibi cevap vermeye devam ediyor.

Aslında Mersin 7. Agır Ceza Mahkemesinde 2016/22 nolu dosyada görülmekte olan davayı sulandırmak ve seyrini değiştirmek gayeli organize olmuş güçler tarafından sahneye konan düzmece haberlere mahkemeden yeni bir DUR kararı daha çıktı. Söz konusu yalan ve düzmece haberin yayınlandığı link:  http://www.sansasyonelhaber.net/iddia-cok-sert-mersin-buyuksehirden-kumpasla-para-sizdirmak-istediler.html  İdi.  İçeriğe ise;  “İDDİA ÇOK SERT… MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN KUMPASLA PARA SIZDIRMAK İSTEDİLER” başlığı atılmıştı. 06 Haziran 2017 tarihinde gece yarısı yayına konan bu içerik şu an yargıda.

Resim – 1-

Daha öncede defalarca yazarak kamuoyuna duyurduğumuz, sansasyonelhaber.net isimli Mersin merkezli yayın yapan internet sitesinde yer verilen hususlar devletimizin de ilgili ve yetkili birimlerinin dikkatinden kaçmıyor. Birbiri ardına yapılan arka arkaya seri halde yayına konulan haberlerin içeriğinde aslında organize olmuş çıkar amaçlı bir güç var. O güç bu haberleri yayınlamak ve yayınlattırmak için ve kamuoyunda farklı algı oluşturmak için ellerinden gelen çabayı esirgemiyor.

Daha önceki haberlerimizde de sizlere aktardığımız gibi, yayın içerikleri, yazım tarzları, bir Avukat edası ile yapıldığı okuyanlar tarafından kolayca anlaşılan, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ/PDY kapsamlı 2016/22 numaralı dosyada yargılaması yapılan Mersin Büyükşehir Belediyesi mensubu olan sanıkları aklayan, koruyan, kollayan üslupla kaleme alınan yazılar, devletin hâkimini, savcısını, polisini kumpasçı ilan ederken, bu dosyada tanık olanları ve tanıklık yapanları itibarsızlaştırmak hedefli içeriklerden oluşuyordu. Tamamen kişilerin kişilik haklarına açık bir saldırı içeren içerikler için içerik de adı geçenler ayrı ayrı mahkemeye başvurmuşlar, ilgililer hakkında suç duyurusu da yapmışlardı. Yapılan her müracaatı değerlendiren mahkeme YALAN VE DÜZMECE DURUMUNDA OLAN, YANLIŞ ALGI YARATAN, KUMPAS KOKAN, TEHDİT NİTELİKLİ BU YAYINLARI DURDURDU. Bizde sizlere buradan gün aşırı bu mahkeme kararlarını duyurduk.

Şimdi bu gün sizlere sunduğumuz ve yukarıda görüntülerini verdiğimiz HABERLEREDE ERİŞİM ENGELİ KARARI ÇIKTI. Mersin’li Gazeteci aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu önderi olan Mustafa Göktaş bu yayın içinde hiç beklemeden Mahkemeye başvurdu.  Mersin 1. Sulh Ceza Mahkemesi 13.6.2017 gününde 2017/2400 sayılı karar ile“İDDİA ÇOK SERT… MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN KUMPASLA PARA SIZDIRMAK İSTEDİLER” başlıklı habere,yalan vedüzmece beyanlar dolu olduğu için, insanların şeref ve haysiyetleri ile oynadıklarından,  KİŞİLERE suç uydurduklarından dolayı ERİŞİM ENGELİ KARARI VERİLDİ.

Resim -2


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Av. Arslan Küçük insan hayatını hiçe sayıyorlarÖnceki Haber

Av. Arslan Küçük insan hayatını hiçe say...

Derviş'in Zenginleşen Emniyetçiler YALAN Haberine de Mahkeme Dur DediSonraki Haber

Derviş'in Zenginleşen Emniyetçiler YALAN...

Başka haber bulunmuyor!