TABELADA KAFE, RUHSATTA İÇKİSİZ LOKANTA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TABELADA KAFE, RUHSATTA İÇKİSİZ LOKANTA
TABELADA KAFE, RUHSATTA İÇKİSİZ LOKANTAAKP’li İl Başkan Yardımcısının sahibi olduğu işletmede tam gaz mesai

Ali Ekber ŞEN'in haberidir / MERSİN(TANIK HABER) 

Dünyayı kasıp kavuran ve Türkiye’de vaka sayısı 200’e yaklaşan, 2 kişinin de yaşamını yitirdiği corona virüsü nedeniyle bakanlık genelgesiyle iş yerleri kapatılırken, AKP Mersin İl Başkan Yardımcısı Oğuz Karadadaş’ın sahibi olduğu Loba isimli kafede mesai tam gaz sürüyor. Üst katı nargile salonu olan tabelasında cafe yazılı işletmenin ruhsatında faaliyet alanında içkisiz lokanta yazıldığı belirlendi. Giriş tabelasında daha önce yer alan Hookah(Nargile) yazısının da üzerinin kapatılması dikkat çekti. Aynı faaliyette bulunan işyerlerinin kapatıldığı kentte, AKP’li yöneticinin işletmesinin açık olmasına da sosyal medyadan da tepkiler yükseldi.
Mersin’in Adnan Menderes Bulvarı’nda zemin+3 kat ve deniz manzaralı terasa sahip, son derece lüks olan Ak Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Oğuz Karadadaş’ın 1800 metrekare alan üzerinde kurulu ve 80 kişi oturma kapasitesine sahip Loba kafe, pasiteri, nargile hizmeti veriyor. İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri” konulu genelgesi lokanta/kafe, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafelerin geçici süre ile kapatılmasına karar verilmesi, Ak Partili yönetici Oğuz Karadadaş’ın işletmesine uğramadığı belirlendi.

“HİZMETİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR”

Mersin’de aynı tür faaliyet alanlarındaki işyerlerinin kapatıldığı kentte işletme sahibi Oğuz Karadadaş, kişisel Facebook hesabından “Hizmetimiz devam etmektedir” başlıklı açıklamasında, “İçkisiz Lokanta ruhsatı ile faaliyet gösterdiğimizden dolayı ‘Aksi yönde karar alınana kadar siz değerli misafirlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini içeren paylaşımda bulundu. Aynı açıklama metninin altında ise işletmenin ruhsatında yer bilgileri de ekledi. Unvanı Loba olan işletmenin ruhsatta ki faaliyet alanında ise “İçkisiz Lokanta” yazısı yer alıyor.

NARGİLE KAMUFULAJI

Bu arada, işletmenin girişinde yer alan ve üst üstte hazırlanan tabelada “Cafe, Patisserie, Terrace, Hookah” yazısı bulunuyordu. Ancak, Hookah(Nargile) bölümünün üzerinin kapatılması dikkat çekti.

SOSYAL MEDYADAN

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde yaşayan Stratejik Araştırma ve Danışmanlık uzmanı Ufuk Cavlı kişisel Facebook hesabından şu paylaşımda bulundu:

“LOBA CAFE..

Şu işletmecilerinin Ak Parti İl Yönetiminde olduğu, Ak Parti’nin ağır toplarının gelip gittiği KOSGEB kredisi ile açtıkları cafe..Bedeli tabanın ödeyip keyfini süren arkadaşlara ait cafe..Cumhurbaşkanı, Bakanlar memleket komple evde kal çağrısı yaparken bu arkadaşlar bizde içki yok dolayısıyla kapatmaya gerek yok ne işiniz var canım evde buyurun gelin çağrısı yapan arkadaşlara ait cafe..Peki bunlar iktidarın gücünden faydalanıp nargile dahil her şeyin olduğu yerde kapatma olmaması bir torpil mi bunları koruyan mı var yoksa bu arkadaşlar reise bakanlara mı karşı geliyor, yoksa para her şeyden önemli mi.. Şimdi burası CHP İl yönetiminden birinin olsaydı adamı topa tutardık değil mi..
Fazlada söze gerek yok…

Hayırlı İşler.. L.O.B.A”
Sosyal medyada yapılan bu paylaşıma çok sayıda kişinin yaptıkları yorumlarla tepki gösterdiği de gözlerden kaçmadı.

kaynak: http://www.tanikhaber.com/tabelada-kafe-ruhsatta-ickisiz-lokanta/


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Kirli ve kuru havayı soluyup durmayalımÖnceki Haber

Kirli ve kuru havayı soluyup durmayalım

Emin Çölaşan Sözcü'de Cezaevlerini yazdıSonraki Haber

Emin Çölaşan Sözcü'de Cezaevlerini yazdı

Başka haber bulunmuyor!