M. K.’ın yaşamını yitirmesinin nedeni nedir?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
M. K.’ın yaşamını yitirmesinin nedeni nedir?
Sezgin Tanrıkulu: Cinayet şüphelisi olarak hakkında yakalama kararı bulunan M. K.’ın hayatını kaybettiği iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise M. K.’ın yaşamını yitirmesinin nedeni nedir?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim

Av. Dr. M. Sezgin TANRIKULU

İstanbul Milletvekili

Cinayet şüphelisi olarak hakkında yakalama kararı bulunan M. K. Kahramanmaraş'ta kaldığı otelde kendisini gözaltına almaya gelen polislere ateş açmasının ardından polislerden Barış Göl şehit olurken, bir polisin de yaralandığı haberleri basına yansımıştır. Cinayet zanlısı M.K’nın yakalandıktan sonra hayatını kaybettiği de basına yansıyan haberler arasındadır.

Bu bağlamda;

1.    M.K’nın cinayet şüphelisi olarak arandığı iddiaları doğru mudur?

2.    M.K’nın kendisini gözaltına almaya gelen polislere ateş açmasının ardından polislerden Barış Göl şehit olduğu, bir polisin de yaralandığı iddiaları doğru mudur?

3.    Cinayet şüphelisi olarak hakkında yakalama kararı bulunan M. K.’ın hayatını kaybettiği iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise M. K.’ın yaşamını yitirmesinin nedeni nedir?

4.    Gözaltı sırasında şüpheliye sinkaflı küfürler ve tehditler edilmesinin gerekçesi nedir?

5.    M.K.’nın gözaltı aracında işkence ve kötü muameleye uğradığına dair videonun çeşitli platformlarda yayınlandığı göz önünde bulundurulduğunda gözaltı aracında bulunan kolluk kuvvetleri hakkında başlatılmış bir soruşturma bulunmakta mıdır? Soruşturmanın güncel akıbeti nedir?

6.    2018 – 2020 yılları arasında yıllar bazında hakaret, darp, işkence, kötü muamele nedenleriyle hakkında şikâyet bulunan kaç kolluk kuvveti mensubu bulunmaktadır?

7.    2018 – 2020 yılları arasında yıllar bazında hakaret, darp, işkence, kötü muamele nedenleriyle hakkında soruşturma başlatılan kaç kolluk kuvveti mensubu bulunmaktadır?

8.    2018 – 2020 yılları arasında yıllar bazında hakaret, darp, işkence, kötü muamele nedenleriyle ihraç edilen kaç kolluk kuvveti mensubu bulunmaktadır?

9.    İşkenceye Sıfır Tolerans ilkesi bağlamında, gözaltında işkence ve kötü muamelenin son bulması için alınan önlemler nelerdir?


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KEYFİ TUTUKLAMALARA SONÖnceki Haber

KEYFİ TUTUKLAMALARA SON

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden kuraklığa karşı yeni yol haritasıSonraki Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden kuraklı...

Başka haber bulunmuyor!