Mersin GSB’nin akıl almaz ihalesi!!!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mersin GSB’nin akıl almaz ihalesi!!!
Mersin Gençlik spor il müdürlüğü bir hizmet alımı işine çıkar. Piyasaya belli sayıda davet gönderir. Teklif içeriği bir acayip... Detaylar haberimizde...

Bugün Gece saat 21 sularında Mersin’de “KENTİNE DUYARLI İNSANLAR” adlı vatsap grubunda bir paylaşım yapıldı.

Paylaşımın belirli yerlerini kapatarak aşağıda yayına veriyorum.

Ardından gurup içerisinde olan bir duyarlı ve hassas kullanıcı şartname dedikleri teklifi açar ve ekran görüntüsü alıp sayfasında paylaşır. Ve altına yapılan yorumlara bakınız...

Derken bu görüntüler eklenerek bana vatsap hattımdan aşağıdaki görüntü işaretlenmiş olarak atılır.

Bu arada bende konuyu incelemeye başlarım.

Mersin Gençlik ve Spor İl müdürlüğü her zaman olduğu gibi DOĞRUDAN TEMİN ile ‘’Tarihin İzinde Çanakkale: Geçmişten Günümüze Yolculuk projesinde Mersin-Bursa-Çanakkale iline düzenlenecek geziye katılacakların ulaşımlarının sağlanması amacıyla araç kiralama hizmet alımı ‘’ işini ihaleye çıkar.

“Ne hikmet ise bu türden doğrudan teminler EKAP da bir saat görünüp sonradan ortadan kayboluyorlar ve işin sözleşmesi yapıldıktan sonra sonucu ekap’a konuyor” diye çok sayıda yakınma da alıyoruz.

Şartnamesine bakıyoruz.

Bir yerinde 55 +1 yolcu kapasiteli denmiş, (Bu her araçta olmaz, özel yapım araçlarda olur, birde belirli marka otobüslerde olur) Bir yerinde TÜRSAB D2 belgesi olacak denmiş, Bir başka yerinde araç içindeki Hosteslerin tesettürlü olacağı şartı konmuş...

İnternete girdik, bu hususta 2 ayrı kanun bulduk. 1618 sayılı SEYAHAT ACENTALARI VE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ KANUNU, diğeri 4925 sayılı KARAYOLU TAŞIMA KANUNU. Okuduk bilgi sahibi olduk. Ve ilgili yetkililerinde okumasını salık veririz. İstenen hizmet seyahat hizmeti... Öyle ise bu şartlar ne, ne için, kim için?!

4734 sayılı kamu ihale kurumu yasası ile 4735 sayılı yasa ortada açıkken, bu tür adres ve kişi belirleyecek özel şart, madde, işaret edilen hususlar SERBESTLİK - AÇIKLIK - REKABET ilkelerine ters düşmüyor mu?

Rekabet ortamı daralmıyor mu?

Kişiye ve firmaya özel ihale mi çıkıyor?

Yoksa müdürlüğün her zaman işlerini alan aynı firma mı işi alacak, onun için mi hazırlanmış bu ihale?

Burada KAMU YARARI nerede?

Bir başka konu, yürürlükteki TASARRUF GENELGESİ...

Daha yeni yayınlandı. Gerek var mı böyle bir harcamaya?!

Öte yandan Mersin Gençlik sporun ihaleli işlerinde sorumlu şube müdürü olan Abdullah Çakmak’ın geçtiğimiz hafta görevinden istifa ettiği, yerine ise gelecek olan kişininse müdürlükle iş yapan TAŞERON - MÜTEAHHİT firma sahipleri tarafından araştırılıp, onların il müdürüne tavsiyeleri ile siyasilerin desteği ile getirileceği belirtiliyor. Böyle bir şey olabilir mi?

ALLAH DEVLETE ve MİLLETE ZEVAL VERMESİN.

CEVAP HAKKINA SAYGILIYIZ.

Cevabı yazıda, adı geçen ilgilisi ve yetkilisi göndermesi gerekir.

Telefon ve iletişim bilgilerini koymayı unutmayınız.

CEVAP GÖNDERECEĞİNİZ e- posta ADRES:

batuhansezerhaberanaliz06@gmail.com


GAZETECİ İSMAİL TÜRK'E ÖDÜLÖnceki Haber

GAZETECİ İSMAİL TÜRK'E ÖDÜL

MERSİN GSB’DE İŞLER, SIRITIYOR DİŞLER...Sonraki Haber

MERSİN GSB’DE İŞLER, SIRITIYOR DİŞLER...

Başka haber bulunmuyor!